• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
torbalan - Дървен философ
съб апр 18, 2020 4:10 pmlyubohar написа:
...
Дилемата е каква да се купи.
Предпочитам с воден филтър.
И размера има значение поради мястото за съхранение-височина на шкафа 100см/ш.-45см./д.-45см.
...
У дома имам няколко прахосмукачки:
Голяма, яка самсунг. Вертикална. Всичко е на нея. Няма сглабяне, няма разглабяне.
Аналогична филипс акумулаторна. Много по малка и по-лека.
Роботче, дето го пускаш и само си чисти.
До скоро имах и такава с воден филтър. Изхвърлих я. Всъщност не я изхвърлих, а я подарих на приятел, но мисля че той я изхвърли. За годините, дето съм я притежавал, няколко пъти съм я ползвал с водния филтър да събирам строителен пепеляк.

Най-използвано е роботчето естестевно. След него е филипса и най-рядко се ползва самсунга.
lyubohar - майстор
Имам една вертикална на тавана да ми събира прахоляка от фина обработка на дърво.Добре си върши работата.
Акумулаторни-не са ли слаби?Евентуално по колата да върши някаква работа?
Роботчетата-да се похвали жената на приятелки.Че каква работа може да свърши ако има килими?
А защо с водното си я изхвърлил-подарил?
naster - майстор
Записвам се. И аз търся нещо вертикално и безкабелно, колебая се между един бош 32.5 волтов и филипс с вградения моп в четката. За дайсън психологически не съм готов да дам четирицифрена сума...
Последна промяна от naster на вт апр 21, 2020 7:34 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
На Филипс за най-горната ни убеждаваха, че била много добра, но все пак това им е работата - да ти изтръгнат хилядарката. Сравнение с Дайсъна не може да има обаче, много по-груба в сравнение с англичанчето.
На Бош имах една малка, на 21 или някакви такива волтове - пълна скръб.
torbalan - Дървен философ
нед апр 19, 2020 8:14 pmlyubohar написа:
...
А защо с водното си я изхвърлил-подарил?
За около 15 години, докато е била моя, след първоначалния ентусиазъм, съм я ползвал десетина пъти... За почистване на строителен пепеляк.
След това я подарих на един младеж, който я ползва още десетина пъти и прахосмукачката даде фира.

Зелмер беше. Чешка, ако не бъркам. Модела обаче не го помня.

Голяма, заема много място, иска сглабяне, разглабяне, почистване и т.н.
На практика жена ми не може да я ползва без мен.
За какво ми е такава прахосмукачка.

Сега, когато и потрябва прахосмукачка - яха филипса и облита, ако е за нещо дребно. Ако е за цяла стая - пуска роботчето. То че у дома килимите са малко, малко са, но роботчето няма проблеми. Минава си и през тях. Много боклук събира. Конструкцията на прахосмучещата част е доста сходна с тази на филипса.
Отдавна не се сещам да е ползвала самсунга.
Здравейте, момчета
Аз правя основен ремонт и му се вижда края вече, но имате къртене на мивки, чупене на дъски и т.н. Та взех ето това - https://www.kaercher.com/bg/arkhiv-prod ... 98000.html и наистина съм мноого доволен, всичко що може да се побере през тръбата се засмуква. За кола също е перфектна, тъй като е доста силна макар да е само 1000W.
radius - майстор
Аз с Wd3 сигурно половин кубик строителни боклуци съм засмукал. Сега ни е за домашна, че още не съм се престрашил за VC3.
Дайсъна е много снобски барнат. Аз си купих преди 2-3г. V8 manifacturer refurbished, което би трябвало да значи фабрично рециклирана. По спомен към 300 и няколко лв. Абе общо взето всичко което се вижда е ново, не знам карантиите как са, но работи екстра. Като минах дивана се учудих какъв фин прах събра, тя самата четка все едно тупа дамаската и се събра едно фино, като цимент.
Те тоя тип не разчитат на всмукателна мощност, а четката да вдигне материала и тогава вече да се засмуче по-лесно.
Chefo77 - майстор
WD3 е много добър вариант за бюджетно смукало за гаража. Евтина, достатъчно мощна и с тънък консуматив. Първата вече е поне 10 годишна, след мен отиде в колегата, колко бой е яла само тя си знае :D
radius - майстор
Аз и друг път съм го писал, но едните майстори, след като бръмчах с часове и смуках парчета тухли, хоросан и не знам си какво , ми викат "ейй, тая прахосмукачка сигурно е в гаранция още" :lol:
Малко съм се изхвърлил в предния пост, V6 ми е модела на дайсъна.
ZEDYCUS - майстор
С вд3 сме изсмукали бетонен прах от пробиване на десетки хиляди анкери. Е още е здрава и седи в гаража.
Преди туй Лавора изгори два двигателя при същите условия. Сега е с трети и седи на вилата за хоби ползване основно с дървени трици.
  • 1
  • 2

Тема "Прахосмукачка-каква?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: