Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте! Честит празник на всички и НАЗДРАВЕ :partyman:

Ние сме явно поредните, при които "майсторите" си оставиха ръцете. То иначе за какво са майстори :lol:

Дребни неща са, обаче са си недовършени. Ще се оправяме сами явно, затова моля за съвети. Площта не е голяма, но пък нито аз, нито мъжът ми имаме опит с нещо повече от боядисване(например), т.е. не му разбираме. Уж сме сръчни, но тази област ни е чужда :?

Конкретният ми въпрос е:
С какво, с какви материали за открито пространство и как да довършим този балкон? Този борд под парапета и стеничката.
На втората снимка е пак там, ъгълът между прозореца и балкона. Не са доизмазали след изолацията.
Прикачен файл:
94743789_731226894081427_8008975415504797696_n.jpg
94743789_731226894081427_8008975415504797696_n.jpg (74.01 KиБ) Видяна 3054 пъти
Прикачен файл:
balkon.jpg
Jacomo - специалист
За парапета - демонтаж на парапета, лепи се шапка от някакъв камък (гранит, мрамор, врачански камък...) и оторе се монтира нов парапет (за предпочитане инокс).
Благодаря, Джакомо!
За предложения от теб вариант(който е по-красив и съвременен) ще трябва специалист. Не можем да си го позволим сега, в края на ремонта - парите свършиха, работа няма... :cry:
Ако ми помогне някой с конкретни идеи за материалите, ще се опитаме да го довършим, да стане по-приемливо. И ще се надяваме на по-добри времена.

Дано се включи още някой. :prayer:
chapara - майстор
Измажете го до колкото ви позволяват възможностите с лепило а лепене на външна толоизолация, ако има дебели слоеве, на няколко ръце. Следвайте инструкциите за забъркване. Като изсъхне го обмажете с течна хидроизолация

https://www.google.com/search?channel=t ... 0%B8%D1%8F
Жив и здрав да си, чепара :heart:
Ясно, така вече ще се справим. По-бавничко, но по-зле от това няма да бъде. Добре, че е малко.
Много ти благодаря!
naster - майстор
Ако съдя по първата снимка, отпред надзида на балкона е с мазилка вече. Като допълнение към Чапара: за да не се компрометира вече нанесената и платена мазилка, отгоре по борда бих изрязал с флекс плочки (има евтин фаянс в нелоши нюанси и по 10лв/м2), които да се залепят с теракол, и фугират, за да предпазят мазилката.
Благодаря за акъла, naster!
Плочки имаме(останаха от банята и кухнята), но не бяхме сигурни дали ще издържат навън :? И да, измазано е, само за борда ги е домързяло :x
шоп - майстор
нед май 10, 2020 1:36 pmуонаби-майстор написа:

Плочки имаме(останаха от банята и кухнята), но не бяхме сигурни дали ще издържат навън :?
Обикновенно ако е мразоустойчив гранитогреса все някаде от долу има изрисувана снежинка.
шоп - майстор
И последно ако правите шапката с гранитогрес, понеже основното му предназначение не е за тази цел и няма водокап-трябва да го монтирате с наклон и "стреха" 3-4см
kr1100 - майстор
под плочките с бетон контакт

Тема "Открит балкон - перваз" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: