Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет май 07, 2020 1:43 pmccvetanov95 написа:
Мога ли да зада един въпрос, защото не открих отговор.

Какво съотношение трябва да има замаската върху подовото, 2/1, 3/1 или 4/1 пясък-цимент.
Напиши в бровзера си- замазка за под форум направи сам!
Сам ще се учудиш колко резултати ще ти се предложат.
Да не се засрамиш сега?!
Потърси и за разни пластификатори в замазката и дилатационни фуги, че да не се учудиш неприятно, на по късен етап!

Ехооо, ако не намираш- свиркай!
ccvetanov95 - специалист
чет май 07, 2020 6:54 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет май 07, 2020 1:43 pmccvetanov95 написа:
Мога ли да зада един въпрос, защото не открих отговор.

Какво съотношение трябва да има замаската върху подовото, 2/1, 3/1 или 4/1 пясък-цимент.
Напиши в бровзера си- замазка за под форум направи сам!
Сам ще се учудиш колко резултати ще ти се предложат.
Да не се засрамиш сега?!
Потърси и за разни пластификатори в замазката и дилатационни фуги, че да не се учудиш неприятно, на по късен етап!

Ехооо, ако не намираш- свиркай!
Информация за замаски бол. Ама такава за водно подово... Затова питам да не би да има някаква разлика, по-силна ли трябва да бъде по-слаба ли...
чет май 07, 2020 9:33 pmccvetanov95 написа:
чет май 07, 2020 6:54 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет май 07, 2020 1:43 pmccvetanov95 написа:
Мога ли да зада един въпрос, защото не открих отговор.

Какво съотношение трябва да има замаската върху подовото, 2/1, 3/1 или 4/1 пясък-цимент.
Потърси и за разни пластификатори в замазката и дилатационни фуги, че да не се учудиш неприятно, на по късен етап!
Информация за замаски бол. Ама такава за водно подово... Затова питам да не би да има някаква разлика, по-силна ли трябва да бъде по-слаба ли...
Дооообрееее, ......налагам си лека цензура.
Нито по силна, нито по слаба. А за маската.....ми не знам.
Сега почвай по втората ми препоръка!
ccvetanov95 - специалист
чет май 07, 2020 9:45 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет май 07, 2020 9:33 pmccvetanov95 написа:
чет май 07, 2020 6:54 pmТрифон П.Трифонов написа:


Потърси и за разни пластификатори в замазката и дилатационни фуги, че да не се учудиш неприятно, на по късен етап!
Информация за замаски бол. Ама такава за водно подово... Затова питам да не би да има някаква разлика, по-силна ли трябва да бъде по-слаба ли...
Дооообрееее, ......налагам си лека цензура.
Нито по силна, нито по слаба. А за маската.....ми не знам.
Сега почвай по втората ми препоръка!
А на бас, че този въпрос тук не е коментиран, освен в предишните няколко поста за разликата път 2-3 см в замаЗката.

Холът ми е 4х8м отдолу има само една стая - отопляема 4х4 и таванът й е залепен с хпд плоскости. Вариант ли е да сложа 2 см епс или хпс изолация на пода преди тръбите БЕЗ да покривам тази отопляема стая или не е препоръчително - ще се получи зъб 2 см на 2 места. Благодаря.
resistbody - майстор
Някъде из темата четох, че един кръг е добре да покрива около 7кв.м. .. 10кв.м със 70м тръба на стъпка 15см.. четох, че е по-добре да са по-къси нно около 90м на кръг проблем ли ще е ..
То толкова ще е само на едната спалня(южна), и намаля.. и 4 кръга в хола... бива ли по 10кв.м. на кръг ?? едната спалня е по-малка но пак я смятам с 2 кръга.. баня и 2-ра тоалетна/сервизно по един кръг, даже второто може и без.. та до тука 12-ка колектор..
Ужас!
Това беше една сериозна тема и полезна банка, от която просто попивах.
ccvetanov95 - специалист
пет май 08, 2020 11:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ужас!
Това беше една сериозна тема и полезна банка, от която просто попивах.
Дядка стига си спамил. Ако няма кво да пишеш недей пиши злобар :axe:
ccvetanov95 - специалист
[vbox][/vbox]

Колко тъжен и щастлив се чувствам едновременно. Дойде едно цигане в българския форум и темата запустя. Българска работа - евала ;)

[Mod.Edit] Потребителят получи предупреждение за това мнение.
Последна промяна от Virtex на нед май 10, 2020 8:37 pm, променено общо 1 път.
Причина: добавено пояснение
шоп - майстор
@ccvetanov95, според мен не си прав да правиш такива деления. За мен няма българин, ром, турчин, помак, руснак и т.н.
На кой въпрос не ти бе отговорено? За последния за замазките пак ти бе отговорено.
Аз ще добавя от личен опит, че една замазка е по-качетвена ако е възможно най-сухо нанесена и максимално добре изпердашена.
Пластификатор за бетон и замазки е един голям + за да се получи качествена земовлажна замазка и не трябва да се пестят едни 50 ина лв за една туба такава. Ако си спестил от армираща мрежа може да инвестираш и в няколко килограма фибри.
Ми това е от мен. Правил съм доста водни подови отопления и за мен и за приятели, но за замазката винаги викам фирма за да я забърка, положи и заглади машинно.
Преди 2 седмици на един приятел за 7 часа положиха 180м2 замазка с дебелина 11 см. дават си нива с лазер, пердашат с хеликоптер....
15 лв/м2 за труд взеха. 3 ма човека ( 2 ма майстори + общак), който зарежда дизеоловият пуцмастер.
Към днешна дата и гранитогреса е почти налепен.
Не ми се мисли ако на ръка трябваше да се бъркат тези 20м3 и да се разнасят.
Virtex - майстор
нед май 10, 2020 2:24 pmccvetanov95 написа:
[vbox][/vbox]

Колко тъжен и щастлив се чувствам едновременно. Дойде едно цигане в българския форум и темата запустя. Българска работа - евала ;)
Ако искаш да продължиш да пишеш във форума може да започнеш да се отнасяш адекватно към другите участници.

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: