Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Antonii - майстор
Когато го имаше в нашите фактури, този коефициент зимата се повишаваше, като беше един и същ през целия отоплителен сезон.
Което нямаше нищо общо със споменатата методика, защото лично съм си играл да го пресмятам за един конкретен месец по официални даднни от източниците в наредбата.
11.2019- 10.605
12.2019- 10.585
02.2020- 10.54
03.2020- 10.545
За 04.2020 имам кредитно, та са пропуснали да ми напишат калоричността, която всеки може да провери. Не намирам и във фактурата за януари, която също ми е кредитно известие.
https://www.aresgas.bg/wp-content/uploa ... m3-MWh.pdf
описано е къде.
Не намирам логика от физиката, при определяне на коефициента.
zhzh - напреднал
За януари - 10,580
За април е 10,535
На втората страница ги пише.
пет май 08, 2020 7:28 amzhzh написа:
За януари - 10,580
За април е 10,535
На втората страница ги пише.
чет май 07, 2020 9:02 pmТрифон П.Трифонов написа:
https://www.aresgas.bg/wp-content/uploa ... m3-MWh.pdf
описано е къде.
Все пак благодаря, заради ония, които се интересуват!

Някой намира ли логика в определянето на коефициента?
fbr - майстор
При константно налягане в единица обем при по-ниска температура има повече молекули на метана. Припомни си защо се ползва интеркулъра след турбината.
Antonii - майстор
Няма логика и нетърсете такава, защото сертификатите(протоколите) от Булгаргаз за калоричност на природния газ, не се издават на базата на логика, а на базата на лабораторни показатели.
И този показател няма начин да е един и същ, защото това е гориво с променливи характеристики. По простата причина, че така си идва още от находището.
all4all - специалист
Здравейте след инсталиране на приложение на за Bosh CT 200 не мога да се свържа със сървара дава ми грешка... Request Id: 800112e4-0001-e500-b63f-84710c7967bb
Някой имал ли е този проблем и може ли да помогне? Благодаря предварително на отзовалите се..
vesel - специалист
Управлението свързано ли е към безжична мрежа с достъп до интернет?
all4all - специалист
Да свързано е... Изтеглих приложението и не мога д се регистрирам през него заради грешката
vesel - специалист
Грешка ти дава при стартиране на приложението или след като си въвел данните за сериен номер, код за достъп и парола? Ръчно ли въвежда или ползва QR кода от кутията?
Може би ще е по-лесно да се обърнеш към инсталатора (продавача) на управлението.

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: