Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
АБВ потребител - специалист
Траф си взех за експерименти да правя. :) Преди работех с трафове, сега съм си направил 5 инвертора, и всички работят страхотно, леят метала, доволен съм много. :) За марката която питате, знам само че и викат английското Кемпи. Предполагам че са хубави машини Колеги. :) :partyman:
nikolson - майстор
jasic e китайски производител на маркови машини.
Последна промяна от nikolson на пет май 08, 2020 9:59 pm, променено общо 1 път.
АБВ потребител - специалист
Абсолютно си прав :) Някой ми беше казал,но явно и той не е бил наясно. Сега проверих, и е точно така. Не напразно хората са казали, че проверката е висша форма на доверие. Пък и цял живот се учим. :wink:
koveslav - майстор
Имаше много примамливи великденски промоции на Jasic в Е-mag.Следя ги.
enigma79 - напреднал
съб май 09, 2020 1:22 amkoveslav написа:
Имаше много примамливи великденски промоции на Jasic в Е-mag.Следя ги.
Прикачен файл:
Screenshot_20200509-043315_Drive.jpg

Незнам каква промоция беше на 6ти май но -700лв и реално се случи за няколко часа и съответно продукта след това беше "недостъпен "
По великден промоциите бяха с дни а не с часове,чист късмет че го видях :rolleyes:
enigma79 - напреднал
Да ми е честит,ама голям туч и тежи си доволно :finga: :lol:

Прикачен файл

20200509_113626.jpg
Passa - специалист
Имало е една машина която Емаг са взели да проучат пазара и ти си я купил..... Честито !

Хубава машина, но е тежка- 20 кила. Не може да работи като телчарка, а само като обикновен електрожен или в режим ТИГ. Трябва да си купиш бутилка с газ. Машината е добра да заваряваш алуимин по метода с волфрамов електрод и Аргон.

Мене ме сърбят ръцете да си купя шланг за ТИГ и да пробвам в този режим дали ще заварява Алуминий телчарката ми. :?
Уж ставало и без АС режима.....
enigma79 - напреднал
съб май 09, 2020 12:39 pmPassa написа:
Имало е една машина която Емаг са взели да проучат пазара и ти си я купил..... Честито !

Хубава машина, но е тежка- 20 кила. Не може да работи като телчарка, а само като обикновен електрожен или в режим ТИГ. Трябва да си купиш бутилка с газ. Машината е добра да заваряваш алуимин по метода с волфрамов електрод и Аргон.

Мене ме сърбят ръцете да си купя шланг за ТИГ и да пробвам в този режим дали ще заварява Алуминий телчарката ми. :?
Уж ставало и без АС режима.....
Благодаря,може и да е бил проба,но цената беше 1850лв по великден и изведнъж рязко надолу :mrgreen:
Иначе за телчарка имам една Clark 90EN,слабичко е но е тунингован с активно 220v охлаждане (вентилатор)и с един допълнителен IGBT електрожен на 120-140амп за вдигане на силата(амперите) :axe:

Прикачен файл

clarke-90en.jpg
clarke-90en.jpg (101.92 KиБ) Видяна 1898 пъти
koveslav - майстор
съб май 09, 2020 11:40 amenigma79 написа:
Да ми е честит,ама голям туч и тежи си доволно :finga: :lol:
Честито! Това ли ти излезе 700лв? Не се учудвам,няколко пъти техни машини от по 1200-1300лв ги виждам да падат на по 500-600лв на промоции,а малки електрожени примерно на 140-160А на 160-170-180лв.Трябва да се дебнат промоцийте,понякога се попада на много изгодни оферти. Да ти е на късмет! По принцип ТИГ машините работят с дълги шлангове и на закрито на маса се заваряват свалени детайли,та разнасянето не е чак толкова важно,а и 20кг не са 40-50.Освен ако не правиш парапети,или не заваряваш алуминий или неръждавейка по конструкции.Много ме кефи машината,дори и включването от предния панел.На рафта до моята машина остават поне 10-15см неизползваеми,за да мога да бъркам с ръка зад машината да включа разположения на гърба ключ....
koveslav - майстор
съб май 09, 2020 12:39 pmPassa написа:


Мене ме сърбят ръцете да си купя шланг за ТИГ и да пробвам в този режим дали ще заварява Алуминий телчарката ми. :?
Уж ставало и без АС режима.....
Докарва се донякъде с телоподаващо,ама не с Тиг метод,а с шланг за телоподаващото с тефлонова броня,с газ аргон и с алуминиева тел.И с друга водеща ролка.Ама има смисъл,само ако има обем за заваряване,за дребна заварка докато преоборудвам машината и набарам верния режим и ме хващат нервите.А и трябва да имаш подръка от същия материал от който е детайла за проба и настройка,преди да си орезилил ремонтираното изделие....

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: