• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
Запалихте ми фитила и днес си взех една акумулаторна пръскачка PREMIUM - имаше с два вида батерии, оловна и никел-кадмиева. Предпочетох оловната заради простотата в обслужването. Предварително рових из нета и така и не разбрах има ли включено зарядно в комплекта или не - има си всичко. Тази събота или неделя ще тествам в реални условия и ще пиша отзиви.
preslav - майстор
Голямо удобство - защо съм се мъчил предишните години не ми е ясно.
vlax - майстор
съб май 09, 2020 6:07 ampreslav написа:
Голямо удобство - защо съм се мъчил предишните години не ми е ясно.
След време като си вземеш бензинова,ще кажеш защо съм се мъчил с акумулаторната. :partyman:
ydraganov - напреднал
Накрая след мнение от два сервиза, че всички са еднакви, само надписа е различен, взех един Premium, че е с три години гаранция. Купих и регулируема дюза Matabi за далечно пръскане, успя да хвърли на дребни капчици в терасата на втория етаж, което е към 7 метра от земята. Оригиналната единична ми хареса за близко, добре разпрашава. Другите събота-неделя ще я пробвам в реална обстановка и ще пиша. Надявам се темата да е полезна и за други пред подобен избор.
ben84 - специалист
Взех една от "Зрънчо за момченца :-D " за 69лева, понеже любимата медна пръскачка на баща ми се повреди.
Днес пръсках плевелите с нея - голям кеф :-D
Помпите на тия пръскачки на какъв принцип са и устойчиви ли са на абразиви? Дали ще са им проблем разни разтвори с вар например?
ydraganov - напреднал
съб май 09, 2020 2:55 pmben84 написа:
Взех една от "Зрънчо за момченца :-D " за 69лева, понеже любимата медна пръскачка на баща ми се повреди.
Днес пръсках плевелите с нея - голям кеф :-D
Помпите на тия пръскачки на какъв принцип са и устойчиви ли са на абразиви? Дали ще са им проблем разни разтвори с вар например?
Варта не знам да е абразив, но се утаява и запушва всички по тесни места. Само за варосване на дръвчетата и за пръскане с бордолезов разтвор използвам стара медна пръскачка. Цедене през дамски чорапогащи и добро измиване. Оправи и старата, мембрани се продават.
hidrazin - майстор
съб май 09, 2020 6:16 amvlax написа:
След време като си вземеш бензинова,ще кажеш защо съм се мъчил с акумулаторната.
Бензиновата е хубаво нещо. Много добре и надалеч разпръсква. Ноооо ... си има своите недостатъци.
-Тежи като кютюк. Теглото им отива към 11-12 кила и прибави кило бензин.
Има и "по-леки" - към 7-8 кила но....
- Висока цена. Поне за читавите.
- Много шумни. Не ми се бачка с трещящ матор зад главата. Стигат ми косачката и тримера.
Но са незаменими при по-големи площи с еднотипни култури.
За един нормален двор акумулаторна е повече от отлично.
- Ниска цена.
- Тиха като изключим бръмченето на помпичката.
- По-малки габарити заради липсата на двигател с вътрешно горене.
- Не на последно място - лека е бре. Премиума мисля беше 5,8 килограма.
Аз съм го намалил с още две кила като изхвърлих оловния акумулатор и сложих литиев пакет.
Сега тежи сигурно под 4 кила. Няма начин да си метна на гърба още едни 8-10 кила...
- Това че е лека прави пълненето, смяната на разтвори за различните култури и мятането на гръб детска работа.
Като си купиш акумулаторна, ще разбереш как си се чанчил досега... :-D
:partyman:
vlax - майстор
Като всяко нещо си има и предимства и недостатъци,зависи какво ще пръскаш.
За дръвчета е незаменима,и само ако много одъртея и не мога да дърпам въжето на стартера и не мога да я нося,само тогава ще си купя акумулаторна.
съб май 09, 2020 6:04 pmhidrazin написа:
-Тежи като кютюк. Теглото им отива към 11-12 кила и прибави кило бензин.
На баща ти медната пръскачка по-лека ли е,бре? Добре, че дойдоха китайците иначе и до сега да мятаме гащи с медните.Когато бях малък имаше китайски гуменки и кецове,които бяха символ на качество,палеца пробиваше плата от ритане на топка,но подметката не се отлепяше,за разлика от другите. :-D С един китайски чифт изкарвах лятото,а с другите 2-3 чифта.
Не е задължително да пълниш резервоара до горе,моят е 20 л и пълня по 5 или 10 литра разтвор.
Относно бензина с 250мл бензин пръскам 10 л разтвор и остава.
съб май 09, 2020 6:04 pmhidrazin написа:
- Много шумни. Не ми се бачка с трещящ матор зад главата. Стигат ми косачката и тримера.Но са незаменими при по-големи площи с еднотипни култури.

Верно,по-шумни,но времето за пръскане е 3-4 пъти по-малко.


НАЙ-ВАЖНОТО предимство е,че от въздушната струя обръща листата при пръскане и опръсква отвсякъде,което с никоя друга пръскачка не можеш да постигнеш.
съб май 09, 2020 6:04 pmhidrazin написа:
Като си купиш акумулаторна, ще разбереш как си се чанчил досега... :-D
Ако се повреди моя китайски боклук,пак ще отида да си купя същия боклук,но 5 години не иска да се поврежда.Трябва само да спазваш основни правила за двутактовите машини.

Някъде по спомен и lov беше писал същото,не знам неговата дали е здрава още.

В началото докато са малки още зеленчуците пръскам с ръчните,имам пластмасови 5 и 16 л.
:partyman:
hidrazin - майстор
съб май 09, 2020 7:59 pmvlax написа:
...За дръвчета е незаменима...
...На баща ти медната пръскачка по-лека ли е,бре?...
Незаменим кютюк ако имаш бол дръвчета или голямо лозе.
Не случайно писах нормален двор. Нормалния двор е около декар.
В него има къща, пристройки, гараж, място за сеене на зеленчук, асмалък.
Колко да го е...а дръвчета ще нашибаш в тоя средностатистически двор???
Максимум 10-тина иначе ще сенчат на зеленчука и асмалъка.
Баща ми няма медна пръскачка. Никога не е имал и май никога не се е пробвал дали може да работи с такова животно.
Медна имаше дядо ми... Нея използвах преди да открия китайците.
:partyman:
P.S.
Когато бях малък имаше китайски гуменки и кецове,които бяха символ на качество...
И тетрадки - с хубави бели, гладки листове и светлосини, почти прозрачни редове.
И хубава подвързия, макар и да бяха в малко по-странен формат от нашите. По-квадратни.
А хубавите, бели, китайски кецове бяха със зелена подметка...
preslav - майстор
нед май 10, 2020 12:36 amhidrazin написа:
А хубавите, бели, китайски кецове бяха със зелена подметка...
Която не плъзгаше на лакирания дървен под в училищната спортна зала.
И да, всяко нещо има стойност ако се ползва по предназначение - дворът (който в същност не е мой, а на булката) е около Декар, може би повече от 1/3 са постройки т.е. необработваеми площи. Останалите 2/3 са 11-12 дръвчета, които се пръскат с не повече от 5 л. разтвор, за лозе и асми отиват не повече от 2 пръскачки по 10 л., зеленчуците мога да ги броя, мога и да не ги броя, там сумарно да отиват 5 л. и то не чак толкова редовно. Та туй е то пръскането, да не говорим, че доста често булката сама си нарамва пръскачката, което няма как да се случи с моторна. Същата работа е с акумулаторния храсторез на щерката - бензинов не може да вдигне и подкара, за електрически ще трябва да опъва 30-40 м. кабели, а с акумулаторния се справя без никакви зорове.
Хубавото сега е, че има избор и всеки може да прецени според нуждите си.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: