• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
нед май 10, 2020 6:29 ampreslav написа:
А хубавите, бели, китайски кецове бяха със зелена подметка...която не плъзгаше на лакирания дървен под в училищната спортна зала.
И забравих, продаваха бели като сняг китайски фланелки.Правихме шаблони с надписи ABBA,Uriah Heep,Led Zeppelin,Deep Purple и боядисвахме фланелките и бяхме фърст.
нед май 10, 2020 6:29 ampreslav написа:
.е около Декар, може би повече от 1/3 са постройки т.е. необработваеми площи. Останалите 2/3 са 11-12 дръвчета
При мен е 1 дка и 250 по натуреаллен акт.Горе долу същото.Но да отговоря на Хидразин.
На тази площ съм оставил 5 стари дръвчета-наследени,и съм посадил 28 броя аз,като разстоянията между тях са максималните.
Повечето са от разсадник Господинов Казанлък. :)
нед май 10, 2020 6:29 ampreslav написа:
..... да не говорим, че доста често булката сама си нарамва пръскачката.
При мен булката не знае какво е пръскачка,камо ли да я яхне.
:partyman:
kr1100 - майстор
завиждам на Преслав за работната булка.
Моята беше като на Влах.
vlax - майстор
Да са живи и здрави булките,пък дали ще яхат пръскачките или метлата все тая... :)

Тая година почти нямам плодове,всякакви и малко ще разредя пръсканията,макар,че не трябва да ги разреждам.
:partyman:
hidrazin - майстор
нед май 10, 2020 4:41 pmvlax написа:
...Повечето са от разсадник Господинов ...
Приключих с разсадник Господинов.
От там и трънка слива няма да взема... :o
А толкова дръвчета правят овощна градина. Не нормален, средностатистически двор... :-D
:partyman:
vlax - майстор
нед май 10, 2020 10:44 pmhidrazin написа:
Приключих с разсадник Господинов.
От там и трънка слива няма да взема... :o
Що?
нед май 10, 2020 10:44 pmhidrazin написа:
А толкова дръвчета правят овощна градина. Не нормален, средностатистически двор... :-D
:partyman:
Не ми се гледаше гола поляна и за това ги засадих.Сега пък ми се пречкат като кося.
:partyman:
Последна промяна от vlax на вт май 12, 2020 3:39 pm, променено общо 1 път.
lov - майстор
съб май 09, 2020 7:59 pmvlax написа:


Някъде по спомен и lov беше писал същото,не знам неговата дали е здрава още.

В началото докато са малки още зеленчуците пръскам с ръчните,имам пластмасови 5 и 16 л.
:partyman:
Читава си е даже завчера я ползвах. Преди имах голяма сливова градина и там отхвърляше работа но се промениха нещата и я ползвам малко с друго предназначение. Ползвам я най вече като метла да си очистя вилата след косидба. Не че не напръсках и за кърлежи че са ни налазили здраво.
hidrazin - майстор
нед май 10, 2020 11:14 pmvlax написа:
Що?
Взех два броя М15 и тъкмо почнах да бера и единия изсъхна. Смених с нов.
Тъкмо новия почна да дава и изсъхна по-стария.
Аз упорит и пак от него нов М15 ама се оказа че ми е дал най-обикновена вишна.
Два клона на вишната присадих с калеми от оня турския сорт и тази година може и да ги опитам.
Да ама миналата година изсъхна и тая дето я сях трети път - ей така изведнъж изсъхна с плодовете по нея.
Айде да кажеш че с М15 нещо съм объркал.
Взех и две зелени Ренклоди дето по негови думи трябваше да дават плодове 40-50 милиметра.
Дават сладки плодове ама са като съчми - колкото дивите джанки.
Както и две Стенлей + една зелена ябълка.
Всичките тея дървета ги сложих на тротоара - не толкова заради мен а да си късат децата и хората като минат.
За мен каквото остане. Не съм ги сял за реколта но ги пръскам.
Като бяха малки много, много не ги заглеждах и не им обръщах внимание а само си пръсках и кастрих.
Като почнаха да дават гледам Стенлей капе преди да са узрели добре.
Викам - не е година. Ама на другата пак същото.
Като загледах - всичките сливи болни от шарка. Пък тя се предава най-вече от лоша хигиена при присаждането.
Е как да си купя от него и трънка слива???
:partyman:
preslav - майстор
нед май 10, 2020 4:41 pmvlax написа:
При мен булката не знае какво е пръскачка,камо ли да я яхне.
:partyman:
В градината основното действащо лице е булката, аз само пръсках до сега и два пъти годишно минавах с мото-култиватора - мързелив съм, а от там съм и по идеите за свеждане на ръчния труд до минимум. Лозето вече не се копае - застлано е с мулчиращи пътеки. Нищо не се връзва на ръка - има машинка за целта. Нищо не се полива на ръка, включая рози и останалите цветя. Остава брането, не че за него има много мераклии, но и с него не се занимавам. От тази година съм свел до минимум и плевенето, къде мулч, къде "Шарпен". Пропуснах само резитбите - тях ги правим заедно защото все още не ни е ясно какво и как да режем, аз съм по-смел с ножиците, тя по-оглежда и изпипва.
jorkata.petkov - помощник
Аз съм най-доволен от Гардена. Онлайн даже я поръчах от онлайн магазина на Хоум-макс , защото съм я пробвал преди при познат и нямаше какво да я гледам. 5-литровата е 50-тина лева, по-големите са с малко разлика в цената. Сини са на цвят с метален накрайник. Прави много хубава фина капка, но като цяло е за по-малки площи. Иначе за кърлежи примерно райграса викам познат, който ми пръска с голяма бензинова пръскачка. Капката се набива хубаво в тревата и ефекта е супер.
Virtex - майстор
Който е доволен от неговата акумулаторна пръскачка може ли да сподели модел, цена и евентуално препратки ?

Обмислям да се оборудвам с такава, защото засега моторна е неоправдан разход - малко лози, 3 по-големи плодни дървета :)

И най-вече бих се радвал да се сподели колко време са използвани и дали има шанс да изкарат повече от 2-3 години.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: