Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
5 тона и половина - 3 тона слънчогледови, останалото иглолистни.
Сега сериозно обмислям да купя 6 тона иглолистни, намерих ги на 350 лв за тон.
Искам да помогна на природата, като горя само отпадъка от слънчогледа, ама с тоя малък пепелник...
morfei1 - специалист
След миналогодишния таралеж къде си го пуснах в гащите, а и до голяма степен предходните 3, вече и пелети от по 400-420лв. не ми се струват чак толкова скъпи, стига да са хубави.

Тази година твърдо реших да сменя дилъра след 4ри години, щото взе да се олива много сериозно, като последният сезон направо се насра.

Този сезон ще есперементирам с Трон, които като цяло са евтини, но спрямо моите миналогодишни са на светлини години, поне от това което виждам. Ако бера ядове и с тях, ще минавам на по-викок клас щот за едни 100-150лв. повече на сезон да ставам печкар 7месеца, не е работа. Рахатя ми е по-важен.
Смятам да експериментирам с Газпром, че не ми се мъкнат повече чували.
Оставям си отворена вратичката за пелетно отопление. Още повече, че ако се изместя да живея на юг, поради липса на тръба, Пелетко си идва с мен и продължаваме с чувалчетата. Тогас с Филма ставаме комшии, та ше обажда от къде да снабдяваме слънчогледови.
шоп - майстор
вт май 12, 2020 1:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
Още повече, че ако се изместя да живея на юг, поради липса на тръба, Пелетко си идва с мен и продължаваме с чувалчетата. Тогас с Филма ставаме комшии, та ше обажда от къде да снабдяваме слънчогледови.
Бройте още един комшия:-)
От дни съм собственик на една къща в Созопол, ваканционна е и с камина на дърва. Но нищо не се знае за в бъдеще от ваканционен имот може да стане къща за постоянно живеене на децата и ще си трябва отопление, а не само камина за разкош.
Газ няма, сондаж няма, котелно няма, мазе няма. Засега има само 6 климатика и комин. Така че или ще е ТП или пелети.
вт май 12, 2020 1:49 pmшоп написа:
вт май 12, 2020 1:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
...се изместя да живея на юг...
Бройте още един комшия:-)...
А дано! Ше напрайм югоизточна отоплителна лига- Странджата.
stoy@n - специалист
От края на Октомври до сега 3600 кг котела работи 24/7
:partyman:
morfei1 - специалист
вт май 12, 2020 12:57 pmfilmatoplo написа:
Трон са същия ой :wink:
Тъй разправят, ма тези къде ги горят около мен са доволни.

'дет се вика.... "сол със сол не си прилича" :mrgreen:
filmatoplo - майстор
Материала е бор ,остатък от дърводелска промишленост-капаци и изрезки,кора видимо присъства по малко :wink: .Партидите си приличат по найлона на чувалите. :wink:
morfei1 - специалист
Аха, пак е по-добре отколкото да гориш талаш, който си го плащал на Тронски цени :-D

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: