Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
muhala написа:
Гледах видеото с монтажа.
Лявата шпилка - нищо да напиша, ама дойчи бетер от нашите в фаянсаджийство...
muhala написа:
Според мен последователността не е коректна.
Абсолютно правилно.
По-лесно и по-удобно, с другия вариант не изпитвам никакво желание да пробвам, особеннно когато цукала струва повече от минималната заплата...
kozl написа:
Е не съм мерил в магазините може и да има.
На видео е такова - удължени, за инвалидните цукала, има ги по магазините.
kozl написа:
Но в моя случай стандартната част беше по-къса и немаше нужда да я режа.
, ако е 10мм, не проблема, по принцип се дава рязане на тръбите с 5мм по-малко, отколкото цялата дължина.
kozl написа:
Тази смазка след време се спича, а дали като се спече уплътнява
Уплътнява уплътнение, а смазка е за по-лесен монтаж.
kozl - майстор
ср май 13, 2020 6:20 pmjekasus написа:
kozl написа:
Но в моя случай стандартната част беше по-къса и немаше нужда да я режа.
, ако е 10мм, не проблема, по принцип се дава рязане на тръбите с 5мм по-малко, отколкото цялата дължина.
Ами влизаше 25 мм след уплътнението "О" пръстена към структурата ако е плътно вкарано към чинията. А цялато разстояние от уплътнението до засечката по спомени е 40 - 50 мм. Та за това първо на чинията и после към структурата, а промивната наставка първо в структурата и после в чинията.
ср май 13, 2020 6:20 pmjekasus написа:
kozl написа:
Тази смазка след време се спича, а дали като се спече уплътнява
Уплътнява уплътнение, а смазка е за по-лесен монтаж.
Може и така да е, но на времето когато аквариумите бяха от винкел и стъкло, залепено към винкела със смес от маджун и миниум, когато от сместта просълзеше, това се спираше със сапун. А сапуна не е уплътнение :roll:

А сега по важното е долната тръба как е правилно да се монтира. Аз пак ще си отстоя мнението, че тръбата трябва да е на чинията, защото:
- Няколко опита направих на свободна чиния да вкарам маншона с упор от другия край на наставката и маншона не стоеше добре на чинията
- по-добре е маншона да се нагласи хубаво до упор и добре да се разположи по периферията на порцелановия щуцер на чинията (да се барне с ръчички) и после чинията да натисне наставката към структурата, където се разчита фаската да подведе тръбата да премине през "О" пръстена. Тука важно е среза на тръбата да е точно по окръжност с добра равномерна фаска, каквато е заводската му форма.
- от опита на водопроводчиците тръбата на отходната вода се укрепва допълнително против изпадане от стойката на структурата, щото им се е случвало и е доста неприятна случка.
jekasus - майстор
kozl написа:
Ами влизаше 25 мм след уплътнението "О" пръстена към структурата ако е плътно вкарано към чинията.
Тоя евтин вариант за три лева май не съм показвал.
Прикачен файл:
IMG_0526.JPG
Прикачен файл:
IMG_0527.JPG
Прикачен файл:
IMG_0528.JPG
kozl написа:
А сапуна не е уплътнение
И аз така преди много години излекувах временно теча на резервоара за бензин на колата.



kozl написа:
на отходната вода се укрепва допълнително против изпадане от стойката на структурата
Аматьори...


kozl написа:
водопроводчиците
Лека гатанка - какво липсва в това мокро помещение, където ще има бойлер и пералня?
Облицовката ще е от пвц панели.
Прикачен файл:
IMG_20200514_124744.jpg
IMG_20200514_124744.jpg (113.76 KиБ) Видяна 1932 пъти
Прикачен файл:
IMG_20200514_124729.jpg
IMG_20200514_124729.jpg (76.89 KиБ) Видяна 1932 пъти
kartechar - специалист
Здравейте, майстори :) ! Извинявам се, че ползвам темата, но да не пускам нова, че проблемът пак е свързан с теч и с казанче на Идеал Стандарт :wallbash: . Та накратко: след като прокапа в тоалетната на съседите отдолу, установих /по трудния начин/, че има теч от казанчето.:shock: Изображение
Изображение
То заедно със структурата е от тези, които внасят Идеал Стандарт и е монтирано през 2003 година. Захващането към структурата е следното:
Изображение
Изображение
като вътрешното разстояние между профилите е 53,5 см., а между отворите на планките - 51 см. Казанчето е широко 50 см. с изолацията и дебело 10 см. с нея. Структурата е здраво монтирана, профилите на гипсокартона са хванати в нея, петите й са анкерирани и замазани в плочата, така че демонтаж и монтаж на нова структура не ми е опция. Питането ми към разбиращите е дали се продава само казанче, което да се смени и кой модел би могъл да се приспособи към моята структура :? , тъй като спуканото вече не се произвежда :finga: . Склонен съм да закупя и цяла структура /по-бюджетна/ , от която да ползвам само казанчето и евентуално да подменя присъединителните тръби и уплътнения - например това: https://www.masterhaus.bg/bg/product/20 ... -a101-1200. Всякакви мнения и препоръки ще са ми от полза, за което предварително благодаря!
jekasus - майстор
Ще го кажа направо - увеличи къртенето и смени цялата структура, няма смисъл от игри на дребно.
По тези снимки се вижда, че не е възможно да въстановиш основата за плочки идеално и после да нямаш проблеми с пукнатини по фугите.
А и имаш един слой ГК, което си е грешка при обличането на вградени казанчета.
Понеже съм запознат с няколко такива случая на протичане,а това вече е притеснително, май ще вкарам още една хамава технология при монтажа на вградени казанчета...
kartechar - специалист
Благодаря за съвета :roll: ! Точно на Вашето включване разчитах. Ако се следва здравия разум, наистина така трябва да се постъпи. Ако един път премахна обшивката пред структурата обаче, силно се съмнявам дали изобщо ще заложа на вграден монтаж :-D !
EDI - майстор
Да ме прощават всички, но не мога да си представя да сложа подобен вид продукт в стената. :rock:
muhala - майстор
Помисли и за вариант за моноблок в казанче, което не е вградено :)
Все пак не е задължително да ти е вградено казанчето.
kartechar - специалист
Това имах предвид като коментирах къртенето на обшивката :lol: !
EDI написа:
Да ме прощават всички, но не мога да си представя да сложа подобен вид продукт в стената. :rock:
То и аз вече май така :-? ! Както се казва: "Хапан от змия го е страх и от гущер!" :-D Вярно, че за 17 години експлоатация бях забравил, че имам тоалетна /откъм поддръжка де/, ама като видях как е ръждясала арматурата на тавана на съседката, разбрах че течът може да е започнал преди години и едва с усилването му да се е проявил проблемът. През всичкото това време при мен не е имало никаква индикация :ka: - абе котка в чувал :lol: ! Отвън всичко е наред, а отвътре какво става - Бог знае :wallbash:!

Тема "Теч след монтаж на структура Идеал Стандард" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: