Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
Загубих се из постовете. Помпата не е ли преди казанчето за да качи водата от ниското до него. Къде ви е дренажа който е свързан към канала, преди или след казанчето. При наличие на дренаж независимо къде се намира казанчето не трябва да се пълни въобще.
Предполагам помпата не изхвърля водата, пробвайте я дали работи като се налее от някъде вода и я захранете отделно за да се види дали ще я изхвърли.
kozl - майстор
пон май 11, 2020 6:25 pmivo_lution написа:
Реално датчик за ниво няма, а само поплавък с прекъсвач който включва помпата и оттам директно маркуч за дренаж, който ако е затапен - качва нагоре към казанчето. А това за нивото предполагам е когати помпата работи да кажем минута и не може да изхвърли водата и светва лампичката.
По това описание: буферен съд с поплавък. От него помпата източва водата към канала или ако я затапен изхода към канала качва водата в казанчето горе.
А да и реално полавъка е датчик за ниво, но само за нивото в което е поставен. Обичайно когато се управлява помпа по ниво се слагат два поплавъка за горно и долно ниво. Само с един датчик или помпата трябва да работи нон стоп и датчика да сигнализира - препълване и стоп на системата или логиката да следи с таймер реакцията на датчика и да управлява помпата.
ср май 13, 2020 8:43 amkozl написа:
пон май 11, 2020 6:25 pmivo_lution написа:
Реално датчик за ниво няма, а само поплавък с прекъсвач който включва помпата и оттам директно маркуч за дренаж, който ако е затапен - качва нагоре към казанчето. А това за нивото предполагам е когати помпата работи да кажем минута и не може да изхвърли водата и светва лампичката.
По това описание: буферен съд с поплавък. От него помпата източва водата към канала или ако я затапен изхода към канала качва водата в казанчето горе.
А да и реално полавъка е датчик за ниво, но само за нивото в което е поставен. Обичайно когато се управлява помпа по ниво се слагат два поплавъка за горно и долно ниво. Само с един датчик или помпата трябва да работи нон стоп и датчика да сигнализира - препълване и стоп на системата или логиката да следи с таймер реакцията на датчика и да управлява помпата.
Точно така си го обяснявам и аз, само един поплавък е който включва помпата през дренажа, ако той е затапен качва горе в казанчето, кето като се препълни връща долу, и мисля че единственото което определя индикацията за изпразване е времетраенето за това
прилагам снимки за да видите какво представлява Изображение
други датчици и поплавъци няма никъде по системата и гарантирам 100% че воднита пътища са напълно проходими

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (50.92 KиБ) Видяна 2475 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (53.71 KиБ) Видяна 2475 пъти
kozl - майстор
След като разгледах снимките ми дойде идея да пробваш сушилнята без долния корпус на буферния съд. Така кондензната вода ще изтича на пода и няма как да се задейства поплавъка. И може би ще трябва да откачиш помпата да не прегрее уплътненито и, ако изобщо има такова, защото ел.мотора е качен над буферния резервоар.
А да сетих се, че износването в лагеруването на помпата също може да намали дебита и.
zz_stefanov - майстор
Пробвай я тази помпа с отделно захранване. При малко пране очевидно се справя, при повече вода работата и не отговаря на заложените в програмата критерии и регистрира грешка.
Единствения датчик за ниво сам по себе си ще е проблем ако засяда в горно положение. Той си има хистерезис и нивото му на изключване е по ниско от това на включване.
lov - майстор
Имал съм проблем с подобна помпа на пералня която на пръв поглед нищо им няма. Върти се свободно. Но като се натовари няма дебит. И най тъпото е че и за тогава се побърках да чистя маркучи и филтри едва когато я смених с нова реших все пак да разгледам по внимателно нещата, се оказа се че самата турбинка превърта в оста. Като я ръчкаш с отвертката през отвора изглежда добре но като се натовари почва да превърта.
zz_stefanov - майстор
ср май 13, 2020 7:24 pmlov написа:
Имал съм проблем с подобна помпа на пералня която на пръв поглед нищо им няма. Върти се свободно. Но като се натовари няма дебит. И най тъпото е че и за тогава се побърках да чистя маркучи и филтри едва когато я смених с нова реших все пак да разгледам по внимателно нещата, се оказа се че самата турбинка превърта в оста. Като я ръчкаш с отвертката през отвора изглежда добре но като се натовари почва да превърта.
+1
Иазглежда здрава, но не се представя добре.
lov - майстор
Ооо не гарантирам че е точно това. То човек трябва да се е сблъсквал че да хване някакви такива кирливи аварии. Сега гледам питащия все пак е технически грамотен но съм виждал и другия вариант макар и на една много дърта перла. Приятел ми е вика помпата върти ма не изхвърля а тя тая помпа няма как да превърти щото е на засечка и се държи от една зегерка. Но седмица преди това вадил някакви чорапи през филтъра и измъкнал зегерката и турбинката паднала. :lol:
krasi92 - майстор
Това е една изключително проста магнитна помпа дето е наи обикновен консуматив за тоя вид уреди. Другото е един тъп реотан и един тъп мотор. В случая пробата дали ще стане е с най евтиния чарк в тоя кофтор. Втори вариянт е да я закараш на доктор. То само с разсъждения по картинка нема да стане
Благодаря за мненията, ще тествам помпата, като най-очевиден проблем.
Сега въпроса за 100 000лв - ако тя е проблема, как мога да разбера парт. номера й, и от къде може се поръча. Модела е Miele T675C

Тема "Проблем с кондензна сушилня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: