Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nexa - напреднал
Здравейте ,имам няколко въпроса и идеи за които се нуждая от съвет .
Ще правя ремонт на двуетажна стара къща без плоча .Таваните е ясно ,че ще са от гипсокартон
Какво да ги правя стените ,направени са с постна боя .В по-голямата част са здрави ,но около прозорците влагата ги е напукала . Да се шпакловат/измазват ли или и стените с гипсокартон да ги правя ?
за пода съм решил върху дюшемето да изравнявам с пресованан обс и 1см фибран

Прикачен файл

IMG_20200514_094623_result.jpg
IMG_20200514_094623_result.jpg (97.24 KиБ) Видяна 1281 пъти

Прикачен файл

IMG_20200514_094531_result.jpg
IMG_20200514_094531_result.jpg (51.96 KиБ) Видяна 1281 пъти
naster - майстор
Ако мазилката държи, няма кухо и не се кърти лесно, може да се шпаклова само. Ще запасите ли дограмата? Може ли и някоя снимка на дюшеметата? Аз съм им голям фен и недоумявам как хората скриват може би най-красивата, традиционна и доказала се във времето настилка.
nexa - напреднал
ако се лепи директно за стената картон , трябва ли да къртя постната боя или с конструкция .Не знам как ще стане най-добре и евтино. Друг проблем са силни вибрации от преминаващи камиони ,с което не знам кое ще се спари по-добре ,картон или шпакловка с мрежа :-?
ceco_144 - специалист
Според мен по-бързо и по-здраво ще е скара, вата и гипсокартон. Така направих цялата къща преди 2 години. Таван, стени - хем по-бързо, но и изолира. Скарата ще държи по здраво при трусовете.
muhala - майстор
Аз не бих си сложил картон на стена никога, а на таван бих се замислил.
Посната боя се сваля с намокрена кърпа и шпакла. На два пъти ще я свалиш. После грунд, шпакловка с мрежа, като шпакловаш, веднага мрежа и шпакловане върху мрежата. После фина шпакловка. Не се занимавай с картонджийските истории.

На тавана ако слагаш картон, направи двойна скара, и картон 18мм или 2х12мм.
Според мен звуковия комфорт в картонена стая е ужасен.
nexa - напреднал
още не съм пробвал... но като я гледам с шпакла и парцал поне 1 седмица ще я свалям.
Където е имало влага ще стане лесно ,но здравите части от 50 години не са мръднали :prayer:
с жираф ще може ли да се свали или той е само за фино шлайфане ?
за тавана освен гипскартон ,какъв друг вариант имам ,всичко е на летви (каратаван както го наричат)

Тема "Ремонт на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: