Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
bobrock - помощник
Здравейте,
Искам да закупя 100л бойлер, който ще е резерва на отопление на газ. Като ще го ползвам интензивно няколко месеца, докато прекарат газта.
Харесал съм Бойлер Tesy BiLight GCV 100, някой има ли наблюдения как са ,като марка.
Приемам и съвети за други марки, стига да не са по=високи от 100см :) и другите гарбарити да са 48-50 смх 50см.

Благодаря предварително ! :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Този бойлер е подходящ и за комбиниране с едноконтурен газов котел, защото серпентината му достатъчно голяма. Замисли се дали да не избереш този вариант пред двуконтурен котел - има много предимства пред двуконтурен котел.
bobrock - помощник
съб май 16, 2020 12:12 amLazarGanev написа:
Този бойлер е подходящ и за комбиниране с едноконтурен газов котел, защото серпентината му достатъчно голяма. Замисли се дали да не избереш този вариант пред двуконтурен котел - има много предимства пред двуконтурен котел.
Здравейте,
Явно не описах правилно. Газовата инсталация ще ми е двоконтурна, просто имам времева дупка, в която няма да имам газ в жилището,а трябва да се къпем :))
И след това ще остане за бекъп..примерно,като няма газ.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не знам защо мислите, че не съм разбрал? Препоръките ми са да прочетете и се замислите за едноконтурен котел, който е външно двуконтурен и подгрява бойлер със серпентина, например GCV9S(L) 100 44 30 B11 TSRP. Бойлерът ще монтирате предварително и ще го ползвате на ток, а впоследствие монтирате газовия котел и го подвързвате към серпентината на бойлера и изключвате тока. Тази схема за БГВ имавсички предимства пред двуконтурния котел
fbr - майстор
Как не ти омръзна. Като кажа нещо подобно в компания, ме изкарват назадничав, и ми казват: "Ама ти знаеш ли, комшията.....
LazarGanev - "Велик майстор"
съб май 16, 2020 2:16 pmfbr написа:
Как не ти омръзна.
Трудно е докато се създаде критична маса информирани потребители по форумите, но мисля, че вече ги има. Едно време и аз бях като тебе - никой никъде не беше чувал. Все още има фирми, които връзват бойлер като радиатор към двуконтурен котел :)

Тема "Препоръка за 100л бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: