• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Преди около два месеца дооборудвах отоплителната си инсталацийка с още електронни джаджи.
Във всяка стая им електронна термоглави и стаен термостат.
Та, откак контрола и мониторинг на отоплението са на телефона ми разбрах, че обитавайки половината част от жилището си, реално не отоплявам само нея. Останалите помещения се отопляват частично, чрез топлозагуби през вътрешни стени.
Затова и не се оплаквам, че за 50 квадрата харча 15 кила пелети, да речем, вместо икономичните 10 на някой друг.
Просто си плащам лукса да плащам за нещо, което не ползвам или ми е излишно.
Днес, точно в 11.00 главите развъртяха открай до край.
По разните описания не съм го срещал, почти бях сигурен, че е заложено профилактирането, но сега вече е ясно.
Също както старите ми електронни грави, Хоумматика се развърта веднъж седмично, в събота, 11.00 зимно или 12.00 лятно време. За лятното не съм сигурен. На старите аз въвеждах часът и си беше в 12.00 антикалка.
Важното е, че си е заложена функцията, та да не се притесняваме през лятото, когато не работят.
Някой, с по добър руски, може ли да помогне? Има нещо ново, но не разбирам какво.
https://photos.app.goo.gl/3SToRSuX9L9bZTPn8

Прикачен файл

Screenshot_20200319-175430.png
ves-ko - специалист
чет мар 19, 2020 6:39 pmТрифон П.Трифонов написа:
Някой, с по добър руски, може ли да помогне? Има нещо ново, но не разбирам какво.
https://photos.app.goo.gl/3SToRSuX9L9bZTPn8
Показването на екрана и конфигурирането на устройства с няколко канала беше настроено. Сега е възможно да се присъединят канали със задвижка или чифт бутони от безжични устройства на Homematic IP отделно и независимо едно от друго към една стая или ...
ves-ko - специалист
т.е. могат да се включват безжични бутони които управляват осветление, охлаждане или свързани с охраната устройства и/или да се управляват безжични задвижвания за щори, сенници и др., които могат и да се присъединяват към отделна стая и да се управляват по определени параметри.
Звучи интересно...
Последна промяна от ves-ko на чет мар 19, 2020 9:42 pm, променено общо 2 пъти.
чет мар 19, 2020 9:23 pmves-ko написа:
Благодаря!
Можеш да разгледаш. Аз съм изключително доволен от системата. Дава повече възможности, от колкото мога да ползвам.
ves-ko - специалист
чет мар 19, 2020 9:34 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет мар 19, 2020 9:23 pmves-ko написа:
Благодаря!
Можеш да разгледаш. Аз съм изключително доволен от системата. Дава повече възможности, от колкото мога да ползвам.
... и да питам с тази система могат ли да се реализират следните постановки:
- един стаен термостат да управлява например 3 термоглави.
- информация за достигната температура (каквато инф. би била сработил/отпуснал контакт на СТ) от няколко термоглави (евентуално и СТ) да подава сигнал (изпълнителен механизъм) за вкл./изкл. на помпа например.
- организиране на групи: няколко термоглави и/или СТ от няколко стаи (на един ет. например) да управляват една помпа и независимо от това друга подобна група да управлява независимо от първата друга помпа.
чет мар 19, 2020 9:43 pmves-ko написа:
Един СТ може да контролира до 10 глави, по спомен. Ако не са в едно помещение, си губи смисъла, освен ако няма друга зависимост.
Възможностите на системата за умен дом са големи, а аз не съм напълно запознат. За IT специалисти, възможностите са буквално неограничени.
В това отношение, Морфей може да каже повече.
morfei1 - специалист
чет мар 19, 2020 9:43 pmves-ko написа:
... и да питам с тази
Може, като се комбинира с двуканалния контролер, който освен помпа може да управлява
и котел или ако помпата е с отделно захранване, чрез умния им контакт. И двете устройства ги имам, но за сега не ги използвам по предназначение.
ves-ko - специалист
пон мар 30, 2020 8:28 pmmorfei1 написа:
чет мар 19, 2020 9:43 pmves-ko написа:
... и да питам с тази
Може, като се комбинира с двуканалния контролер, който освен помпа може да управлява
и котел или ако помпата е с отделно захранване, чрез умния им контакт. И двете устройства ги имам, но за сега не ги използвам по предназначение.
Благодаря. Явно това ще е (HomeMatic).

А знае ли някой практически какво точно трябва да означава това от описанието на HomeMatic ?
"Thanks to Mediola Plug-ins a lot of other systems (e.g. Evil, Devil, Sonos, DIGITUS etc.) can be integrated into the system."
т.е. "Благодарение на Plug-ins от Mediola много други системи (,като Evil, Devil, Sonos, DIGITUS и др.) могат да бъдат интегрирани в състемата" (HomeMatic).

Да разбирам ли, че и "HERZ ETKF 8251 термостатична глава М28х1,5 с интегриран приемник" можеда се използва успешно с HomeMatic?
целта е да се избегне 'тъпия' преход М28х1.5/М30х1.5, който го продават доста скъпо (за 17.20 лв. - горе-долу колкото и термовентила - HERZ).
Или ако някой знае за по-човешки цени за преход М28х1.5/М30х1.5 ...
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 29

Тема "Всичко за управление на отопление със системи Homematic IP и MAX!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: