• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 306
Нека намерим най-тънките цени.
kr1100 - майстор
ЛИДЛ -ската стълба е прекалено скъпа.
Миналата година купих с 1 стъпало повече за 99 ,99 лв. или 99 лв / не помня точно/ от Метро на промоция.
Има оребрения по дългите / вертикалните/ части на стълбата.
batVenci - специалист
За 4х4 стълба, тази цена трудно се среща. Лидълската е 4х3 и не помня да е падала под 150 лв...
burkov - специалист
пон май 18, 2020 7:55 pmkr1100 написа:
ЛИДЛ -ската стълба е прекалено скъпа.
Миналата година купих с 1 стъпало повече за 99 ,99 лв. или 99 лв / не помня точно/ от Метро на промоция.
Има оребрения по дългите / вертикалните/ части на стълбата.
Здрасти, гледам че и сега има стълба в Метро за 109 лева, как ти се струва като качество. Устойчива ли е, става ли на скеле? Благодаря предварително.
Прикачен файл:
Screenshot 2020-05-19 at 12.11.04.png
tntcom - специалист
Лидълската стълба е много качествена и има 2 тежки платформи неръждавейки за стъпване в режим скеле. 3 стъпала са ок при мен в помещения, ако са 4 ми опира главата в тавана и трябваше да работя приклекнал, което не е решение.
За 3 години много работа свърших по къщата с нея. Не бяха санирания, шпакловки, че мазилки, ел. инсталации, че тавани, курнизи и боядисвания. Тези дни си завърших трапезарията и я згънах и прибрах, че ще циклят паркета. :supz:
Passa - специалист
:axe:
вт май 19, 2020 12:26 pmtntcom написа:
Лидълската стълба е много качествена и има 2 тежки платформи неръждавейки за стъпване в режим скеле. 3 стъпала са ок при мен в помещения, ако са 4 ми опира главата в тавана и трябваше да работя приклекнал, което не е решение.
За 3 години много работа свърших по къщата с нея. Не бяха санирания, шпакловки, че мазилки, ел. инсталации, че тавани, курнизи и боядисвания. Тези дни си завърших трапезарията и я згънах и прибрах, че ще циклят паркета. :supz:
:partyman:

И аз това щях да кажа. Лидлските стълби са по масивни и с по дебел Ал профил. Аз лично купих преди години за около 150 лева Лидлска стълба, но
3 Х 1,7м. Първоначално ми се струваше скъпа. Но после установих че е много яка и масивна. Удобна е за работа. Има качествени заключващи механизми и става за работа върху стълбища и неравна повърхност понеже може да се сглобява с едно по дълго рамо надолу. Тоест е и функционална. Става и на У и на Л. Разпъва се до към 4,5 метра.

След което реших, че ми трябва по висока стълба и купих от Практикер 3 Х 11 стъпала. Едното звено е около 2,7 метра. Общата и височина е около 7,5 метра. Самоче взех от най евтиният модел - Китайските.
Управителят ми каза да си купя Арон- българска марка правена пак в Китай. След като я тествах на вилата и разбрах защо ми каза това управителя на Практикер. Оказа се че профила е направен от доста по тънък алуминий и при сглобяване се подбиваше в точките на контакт между звената. Освен това не бяха сложени Стопове чрез които се блокираше допустимата сглобка между отделните звена и това позволяваше стълбата да се удължава до към 8 метра, но ставаше доста нестабилна. Изчаках да пуснат Арона на промо и метнах Китайката на колата. Смених ги и проблема приключи.

Скоро си купих пак на промо от Практикер пак Арон като тази която разисквате за 150 лева, но разликата е, че е 4 по 1,2 метра и става много дълга до към 5 метра. :rolleyes:

Като заключение мога да кажа- най евтините стълби от алумин са и доста олекотени в профила и от там цената е олекнала.
Оптималният вариант е Арон на промо.
Последна промяна от Passa на вт май 19, 2020 7:43 pm, променено общо 1 път.
kuger - майстор
Моята е точно на Арон, 4х4.
Лека, удобна за носене, позволява различни конфигурации, това ми е достатъчно.
Къщата е етаж и половина /вкопано мазе/, стълбата ми стига да се кача на покрива.
EDI - майстор
За малко повече пари се взема Краузе.Имам 3х9, перфектна.От Практикер си взех Арон 4х4 за 120 лева, също много добро изпълнение.Другите масовки са като хартиени пред двете за мен.
k_garchev - специалист
Колко са надеждни тези механизми при режим "скеле"?
Passa - специалист
ср май 20, 2020 5:11 pmk_garchev написа:
Колко са надеждни тези механизми при режим "скеле"?
От страни на всяка стълба има лепенка с възможностите и забраните за ползването и.

В конкретният случай моят Арон 4 × 5 са показали че на скеле може да поеме до 150 кила в П формата.
Разбирай го както можеш това колега.
tntcom - специалист
Аз съм много доволен от закупената от Лидл "П" стълба. 3 годишната и гаранция изтече и още много години ще си ползвам живот и здраве.
Животът ми не струва 20 или 30 лева, а много в по-вече.
Няма нужда да споменавам, че си е избила парите дори по 2. :rock:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 306

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: