Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
enigma79 - напреднал
пон май 18, 2020 1:55 pmАБВ потребител написа:
Ето такъв пръч иска козата :)

Аз за това взех китайски пръч :lol:
За съжаление все още не мога да го тествам,успях само на електрожен.Мога да кажа само как се лее на електрожен и то с влажни и китайски електроди,песен за ушите ми.Разликата между евтиният малък китайски електрожен и по скъпият голям толуп е от земята до небето.Май съм влюбен :rolleyes: :lol:
agj - майстор
пон май 18, 2020 7:56 pmenigma79 написа:

Разликата между евтиният малък китайски електрожен и по скъпият голям толуп е от земята до небето.Май съм влюбен :rolleyes: :lol:
И то неистово влюбен! :)
АБВ потребител - специалист
пон май 18, 2020 7:56 pmenigma79 написа:
пон май 18, 2020 1:55 pmАБВ потребител написа:
Ето такъв пръч иска козата :)

Аз за това взех китайски пръч :lol:
За съжаление все още не мога да го тествам,успях само на електрожен.Мога да кажа само как се лее на електрожен и то с влажни и китайски електроди,песен за ушите ми.Разликата между евтиният малък китайски електрожен и по скъпият голям толуп е от земята до небето.Май съм влюбен :rolleyes: :lol:
Колега,това което си написал в предпоследното изречение, трябва да се изпише с големи букви , още в началото на този форум. :) Но както и да е. Винаги ме е изумявал факта, как професионалисти с дългогодишен стаж в този бранш не правят разлика. Машината е добра , ще имаш стимул да твориш. :) Лека и безаварийна работа ти желая. :)
gogo7777 - майстор
Кой ти каза, че не правим разлика?
agj - майстор
Разлика винаги има!И не само между евтино и скъпо. Но точно пък размера няма никакво значение! :)
enigma79 - напреднал
вт май 19, 2020 11:26 pmАБВ потребител написа:
пон май 18, 2020 7:56 pmenigma79 написа:
пон май 18, 2020 1:55 pmАБВ потребител написа:
Лека и безаварийна работа ти желая. :)
Благодаря
ср май 20, 2020 10:22 amagj написа:
Разлика винаги има!И не само между евтино и скъпо. Но точно пък размера няма никакво значение! :)
Айде сега питай една жена дали размера няма значение :lol:
АБВ потребител - специалист
ср май 20, 2020 10:22 amagj написа:
Разлика винаги има!И не само между евтино и скъпо. Но точно пък размера няма никакво значение! :)
Има значение размера Колега, и той е основен фактор в тази техника. ПВ-то на една машина зависи от размера, демек продължителноста на работа.По- голямата ,по дълго време кара :) При секса е обратно :-D
enigma79 - напреднал
Размера има значение,сетих се за един клип при който тестват едни и същи апарати на една марка но с различна изработка на платките.Марката е Jasic но за руският пазар се води Сварог и точно вътре е моят апарат(само че дигиталният) и неговият аналог на smd елементи.


Ето и сайт с тестове
https://svar.im/a226953-mezhdu-proshlym-buduschim.html

Да попитам мнение или по точно заваряване на ЦАМ,възможно ли е или да вадя флекса и плазмата и да си правя ново рамо.
agj - майстор
пет май 22, 2020 8:22 amАБВ потребител написа:
ср май 20, 2020 10:22 amagj написа:
Разлика винаги има!И не само между евтино и скъпо. Но точно пък размера няма никакво значение! :)
Има значение размера Колега, и той е основен фактор в тази техника. ПВ-то на една машина зависи от размера, демек продължителноста на работа.По- голямата ,по дълго време кара :) При секса е обратно :-D
Размера заедно с ПВ-то, има значение ако машините са от един и същи клас и вид !Но в случая се правеше сравнение между малък китайски електрожен и TIG АС/DC апарат!Сещаш ли се че, в такъв случай,място за сравнение няма?!
agj - майстор
съб май 23, 2020 11:55 amenigma79 написа:


Да попитам мнение или по точно заваряване на ЦАМ,възможно ли е или да вадя флекса и плазмата и да си правя ново рамо.
По принцип е възможно!Зависи от ЦАМ-а!Има такива които се заваряват(макар и трудно и с чалъм), има и такива които не могат да бъдат заварени!Това се установява само чрез проба,от опитен аргончик!

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: