• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nautilus33 - майстор
А този вариант удачен ли е? Питам защото ми се вижда по-лесен за изпълнение от човек без опит.

http://500details.com/вариант-за-армира ... оло-отв-3/
BLUEPUPIL - майстор
Удачен е и е същият, кото представеният на схема 888.
nautilus33 - майстор
Да, не съм обърнал внимание, явно съм се подлъгал по арматурното желязо от 888, което е заместено с Г-образен профил(винкел) на дадения от мен линк. В такъв случай, 888 ще ми е по-лесно, защото няма да се заварява нищо. Отворът ще е на 50см от дългата стена и на около 20см от късата(в дъното на помещението). Прътите Ф6.5 ще тръгнат от стената и стигайки до отвора се кривят на горе и после обратно към стената. С каква дължина да е участъка вървящ нагоре и този връщащ се към стената. Предполагам този, който върви нагоре ще е 4-5см, за да го покрие около 2см бетон отгоре и отдолу. Но другия колко трябва да е?
BLUEPUPIL - майстор
Дължината на фибите в конкретния случай е около 25-30см;
Ф6.5
2х[(25);(30)]+5=55-65см;

Добре е да се сложат, освен около отвора за комина и в двата края на тесните страни на еднопосочно армираната плоча.


Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (95.96 KиБ) Видяна 1407 пъти
nautilus33 - майстор
Благодаря. Предполагам са пак през 10см или по-нагъсто трябва?

Щях да забравя- основните арматура на плочата ли огъвам и правя фибите, или я прекъсвам при отвора и към нея връзвам фибите? Арматурата ф6,5 не е рифелова.
BLUEPUPIL - майстор
съб май 16, 2020 8:47 amnautilus33 написа:
Предполагам са пак през 10см или по-нагъсто трябва?
За отвора- 10см;
За края на плочата 15-20см;

съб май 16, 2020 8:47 amnautilus33 написа:
Щях да забравя- основните арматура на плочата ли огъвам и правя фибите, или я прекъсвам при отвора и към нея връзвам фибите?
Както ти е по-лесно. Когато са отделни части трябва припокриване!
nautilus33 - майстор
Благодаря. От едната страна ще огъна основната арматура, от другата ще сложа отделни фиби с припокриване.
Иначе вчера отляхме колоните. Сега ще почвам кофраж на трегери и плоча, че да ги отлеем на едно.
Колко дена минимум трябва да стой кофража на колоните, защото мисля да го махам в сряда или поне да го отпусна леко, че да отлепи от бетона, защото имам неприятен опит с колоните на портата където ъглите спукаха, не знам дали защото държах кофража твърде дълго или от друго.
Virtex - майстор
съб май 16, 2020 12:31 amBLUEPUPIL написа:
...
BLUEPUPIL, задължително ли е да се слага такава арматура ? Питам, защото имам случай на една плоча с усилване около отвора, но специални елементи няма. На друга плоча, не-очакваща натоварване няма нищо освен стандартна арматура за отвор 10х30см, но няма да има натоварване освен мебелировка. По принцип е малка плоча (3х3м) с греди 25х25см в 3 от страните, но все пак да попитам дали мога да спя спокойно :)

Ако отговора на въпроса ми е плашещ може да ми го спестиш, понеже вече няма какво да направя :-D :-D
BLUEPUPIL - майстор
пон май 18, 2020 3:40 pmnautilus33 написа:
Колко дена минимум трябва да стой кофража на колоните, защото мисля да го махам в сряда ....
O.K.
BLUEPUPIL - майстор
пон май 18, 2020 3:48 pmVirtex написа:
съб май 16, 2020 12:31 amBLUEPUPIL написа:
...
BLUEPUPIL, задължително ли е да се слага такава арматура ? Питам, защото имам случай на една плоча с усилване около отвора, но специални елементи няма. На друга плоча, не-очакваща натоварване няма нищо освен стандартна арматура за отвор 10х30см, но няма да има натоварване освен мебелировка. По принцип е малка плоча (3х3м) с греди 25х25см в 3 от страните, но все пак да попитам дали мога да спя спокойно :)

Ако отговора на въпроса ми е плашещ може да ми го спестиш, понеже вече няма какво да направя :-D :-D
Няма страшно!
Ако пък плочата не е съвсем тънка, направо забрави и спи спокойно.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Изливане на под и плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: