Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте!
Препоръчайте ми перфоратор с вертикален мотор, минимум 6 джаула удар.
Необходим ми е предимно за къртене и разпробиване с боркорони за кутии и конзоли, разпробиване на бетон с бургии 22-32мм
За монтажни работи и пробиване използвам Sparky BPR 261E, Makita 2470 и Акумулаторен перфоратор на Parkside oт 20V серията, та леки машини имам и не ме притеснява теглото на по-мощните машини.


Гледай един Райдер RDP-HD30 1250W, но не намирам мнения за него.
https://www.onlinemashini.bg/elektri4es ... -max/49576

Моля за мнения и препоръки.
ky-kyy - майстор
Тоя Райдър, или подобните му там, ако ще го ползваш само в режим къртене, може и да става, но за пробиване в бетон, не бих ти го препоръчал. Дори и да имаш мускули, като на Попай моряка, пак има опасност, да ти усуче ръцете....
Мое лично мнение, не искам да прозвучи меродавно, но от перфораторите със СДС+ захват, най доброто, с което съм работил е Hitachi DH 30PC2, но е 5 пъти по-скъп....
DEWALT D25333K е наполовина от парите на хитачито, но и наполовина по-слаб. Мисля, че също ще ти свърши работа...
Makita HR2810 е на цената на DEWALT-а, също е с 3J удар, но си върти боркорони

Иначе, за желаните 6J, минаваш на зават СДС макс. Единствено хитачито се приближава до тях.

Ако работиш професионално, по-добре си вземи добра машина. Не рискувай здравето си :)

Има и други марки, които също ги хвалят колеги, но аз лично не съм работил с тях и не мога дам мнение. Но общо взето, цените на добрите инструменти са изравнени. Трябва да потърсиш точния търговец и подходящото време, когато има промоция.
LazarGanev - "Велик майстор"
Посоченият Райдер е перфектна машина за цената си, не слушай хора дето не са го пипали и го карат на предположения и гледане на боб. Имам го и го ползвам със свредло ф40. Има си перфектен съединител, няма опасност от усукване. Имам ТОВА Хитачи - пълен боклук в сравнение с Райдера - няма потенциометър за оборотите и е ужас да работиш с голям диаметър, направо невъзможно

Тема "Избор на бюджетен мощен перфоратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: