Най - вълнуващия въпрос зимно време.
allen - напреднал
Здравейте отново, някой ремонтирал ли е такъв панел Vitosol 200-FM
защото днес майсторът го е разглобил и ми каза, че не може да се запои понеже серпентината е точково заварена и не може да се отлепи без да се нарани панела.
Някокой има ли идея как може да се ремонтира такъв панел?
Благодаря!
шоп - майстор
ср май 20, 2020 8:01 pmallen написа:
майсторът го е разглобил и ми каза, че не може да се запои понеже серпентината е точково заварена и не може да се отлепи без да се нарани панела.
Смени майстора, те всички панели са лазерно, точково, ролково или пресово заварени за да има плътна ивица контакт между тръба и абсорбер.
С макетно ножче режеш 2-3-5см2 от абсорбера от 3 страни и до огъваш. Така си правиш място за да се запои. След това огъваш обратно капачката и ''воала" Панела е ремонтиран. Обикновенно и не запоявам в този участък абсорбера за тръбата. 2-3см тръба без контакт на фона на 20 м се преживяват:-)
Аз. Само е точково заварен, видно от снимката, не е толкова скъп, но е на също толкова безотговорен стопанин.
Не знам как ше го отвориш и после затвориш, тоя скъпарник.
Действай както е на снимката, после привързваш абсорбера с ТЕЛ, ама медна, че да е кат оргинално.
https://photos.app.goo.gl/La28TxQdmgPjpt8CA

Оооооп, станахме няколко. Наздраве, Шопе!
шоп - майстор
ср май 20, 2020 8:20 pmТрифон П.Трифонов написа:

Не знам как ше го отвориш и после затвориш, тоя скъпарник.
+ 1 към мнението. И за мен това е по-трудната част от работата, но все пак майстора я е свършил, а го е спряла по-лестната част.
Колега Трифонов, и при тебе яко е играл скалпела, но важното, че операцията е успешна и пациента живее нов живот.
Наздраве!
allen - напреднал
ср май 20, 2020 8:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
Аз. Само е точково заварен, видно от снимката, не е толкова скъп, но е на също толкова безотговорен стопанин.
Не знам как ше го отвориш и после затвориш, тоя скъпарник.
Действай както е на снимката, после привързваш абсорбера с ТЕЛ, ама медна, че да е кат оргинално.
https://photos.app.goo.gl/La28TxQdmgPjpt8CA
Тези снимки от Vitosol панел ли са?
Не съм го видял разглобен, но ми обясни по телефона, че било покритието оцветено и щяло да се наруши и загуби свойствата си.
Някъде няма ли официален сервиз на тези панели?
ср май 20, 2020 8:35 pmallen написа:
ср май 20, 2020 8:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
Аз. Само е точково заварен, видно от снимката, не е толкова скъп, но е на също толкова безотговорен стопанин.
Не знам как ше го отвориш и после затвориш, тоя скъпарник.
Действай както е на снимката, после привързваш абсорбера с ТЕЛ, ама медна, че да е кат оргинално.
https://photos.app.goo.gl/La28TxQdmgPjpt8CA
Тези снимки от Vitosol панел ли са?
Не съм го видял разглобен, но ми обясни по телефона, че било покритието оцветено и щяло да се наруши и загуби свойствата си.
Някъде няма ли официален сервиз на тези панели?
Чети внимателно!
Не е, само е по същия начин заварен. Покажи снимките на майстора си и да действа! Ако мисли, че не става, сменяй го (майстора)! Прочети още веднъж и препоръката на Шоп!
LazarGanev - "Велик майстор"
Имам 2бр. Vitosol 100f замръзнали. Ремонтирах ги и ги монтирах при мен (за баща ми). Ремонтирам, надувам, затварям, монтирам, пълня - единият тече. Свалям, ремонтирам наново, пълня - другият тече. Свалям, ремонтирам, малка грешка - гърми стъклото. Поръчвам да ми изработят (естествено, че като резервна част не съществува). Сигурен съм, че като сложим стъклото, монтирам и напълня - пак ще текне. 100 пъти съжалявам, че изобщо ги свалих от покрива на клиента. Втори път не се хващам да ремонтирам Vitosol 100f
allen - напреднал
Ясно, не съм прочел точно.
ср май 20, 2020 8:59 pmLazarGanev написа:
Имам 2бр. Vitosol 100f замръзнали....
...Втори път не се хващам да ремонтирам Vitosol 100f
Хахааа, тоя даже е 200.
шоп - майстор
ср май 20, 2020 8:59 pmLazarGanev написа:
Имам 2бр. Vitosol 100f замръзнали. Ремонтирах ги и ги монтирах при мен (за баща ми). Ремонтирам, надувам, затварям, монтирам, пълня - единият тече. Свалям, ремонтирам наново, пълня - другият тече.
Лазаре, на какво го отдаваш това?
Ако запоиш един панел и го надуеш до 8-10 бара на земята без стъкло и изолация няма логика да протече монтиран горе.
Предполагам колко е гадно на близък човек, да положиш този труд и ефекта да не е очаквания.
Аз самия поради глупост замразих и спуках мои два 100% медни панела, зашото ги забравих с вода.
Но за един ден 10 часов работен ден сам ги свалих от покрива, разглобих, запоих, тествах, сглобих и ги качих на покрива и всичко работи и в момента.

Тема "Проблем със соларен панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: