Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
шоп - майстор
пон май 18, 2020 8:27 pmn_a написа:
От сушата и жегата са дебели шушулки с малко и едри зърна.
Мдаа, трябва си поливане.
kuger - майстор
пон май 18, 2020 8:27 pmn_a написа:
Обрах граха, но късно - минал е млечната зрялост. От сушата и жегата са дебели шушулки с малко и едри зърна. И само по две на стъбло ;-(
Това, че са малко зърната в шушулката, а и шушулките малко на брой зависи от сорта и от яденето и пиенето :)
Не виждам как е сят, на земята директно ли?
Догодина го вдигни на мрежа за краставици /мрежата я цепиш на половина по височината и/.
Храни го, пои го и няма да има обиране. Но не го изтървай да пожълтеят шушулките.
Успех!
пп: Преди време сеех грах по описания начин, шушулки по около 20 на корен, в шушулката м/у 5 и 8 зърна.
Virtex - майстор
Как е положението с листните въшки при вас ?

Обичайно нападнатите градински ружи пак имат доста, но тази година и доста други растения са нападнати. Преди не беше чак толкова зле, поне тук.
kr1100 - майстор
чет май 21, 2020 7:25 amVirtex написа:
Как е положението с листните въшки при вас ?
Има много тази година. И пръскам за въшки и слагам "храна тип кисел " за мравките/ борна киселина + пудра захар/
vlax - майстор
чет май 21, 2020 7:25 amVirtex написа:
Как е положението с листните въшки при вас ?
Лошо.
Понеже тази година няма да имам плодове-ябълки и сливи и не еб@вам да пръскам въшките,което не е правилно.Някои от листата са много грозна картинка,но като цяло не са толкова много,че да ме накарат екстрено да пръскам.Може би като минат дъждовете ще направя едно пръскане.
Но какво ми направи особено впечатление.Една част, която все не ми оставаще време да оплевя и бурените са станали високи колкото лука,листата на бурените жестоко са свити и отдолу почернели от въшки.Това не съм забелязвал други години да е в такъв мащаб. :partyman:
Virtex - майстор
Благодаря за отговорите.

Мравки също има много (които помагат доста на листните въшки), но положението е малко напечено. Преди не съм пръскал, но сега започвам, защото преди не е било така.

kr1100, ще пробвам тази комбинация, мисля беше спомената по-назад в темата. Дано помогне :)
borchoyor - специалист
Здравейте, да ви питам, лют корен пипер/bhut jolokia/, прибран в саксия, изваден от лехата и сложен в саксия есента, дали има шанс да върже?
kuger - майстор
При мен се бяха събрали на банкет, почерпих ги с пръскачката....
Търсих нуреле, спрели го. Дадоха ми едно ново, не му запомних името, долу в мазето е. 3 мл. на 10 л. вода.
kuger - майстор
чет май 21, 2020 10:19 amborchoyor написа:
Здравейте, да ви питам, лют корен пипер/bhut jolokia/, прибран в саксия, изваден от лехата и сложен в саксия есента, дали има шанс да върже?
На работа си гледахме люто в саксия, но си искаше "онождане" с клечка за уши.
borchoyor - специалист
чет май 21, 2020 11:54 amkuger написа:
чет май 21, 2020 10:19 amborchoyor написа:
Здравейте, да ви питам, лют корен пипер/bhut jolokia/, прибран в саксия, изваден от лехата и сложен в саксия есента, дали има шанс да върже?
На работа си гледахме люто в саксия, но си искаше "онождане" с клечка за уши.
Саксията е навън, корена е миналогодишен, ама не е раждал, че закъснях със сеенето, от лехата го пресадих в кофа от сирене и го прибрах, сега го изнесох, въпроса е дали ще цъфне????

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: