Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
borchoyor - специалист
чет май 21, 2020 12:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет май 21, 2020 10:19 amborchoyor написа:
Здравейте, да ви питам, лют корен пипер/bhut jolokia/, прибран в саксия, изваден от лехата и сложен в саксия есента, дали има шанс да върже?
Бориславе бе, ти да не си решил да бориш коронавируса с тас отрова?
Пиперите са многогодишни растения, та що да не става? Опитай, сподели!

При мене листни въшки няма никакви. Сигурно щото и толкова съм градинар я.
За кумата са, много яде люто, та да я пробам😝 и не съм Борислав, не ми опорочавай името☝️
lpoik - специалист
Трифоне ти направо уби рибата! и аз съм пишман градинар,но пак насадих домати,краставици,тиквички и всичко поникна но нещо бавно разтът а сега пък стана студ,ептем нема да мръднат.Но не губи кураш идва следващия тираш. :drinkers: :rock: :partyman: :?
Virtex - майстор
чет май 21, 2020 1:34 pmn_a написа:
Кат я пуснеш, ида там да спамя. И аз нямам листни въшки :-)
чет май 21, 2020 12:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
При мене листни въшки няма никакви.
Браво на вас. Тук положението е зле. Дори кайсията е нападната от някаква напаст за първи път от както я наблюдявам.

Говорих с човек, отглеждащ доста неща - и той сподели за доста въшки навсякъде. Дърветата из града и те са пълни...

Явно е до район.
kr1100 - майстор
[quote=kuger
Търсих нуреле, спрели го. Дадоха ми едно ново, не му запомних името, долу в мазето е. 3 мл. на 10 л. вода.
[/quote]
Дека ??

Тикви + боб + царевица в по едно гнездо / 7 гнезда/; цигулки+боб+ царевица пак в по 1 гнездо /10 гнезда/.Всичките сяти директно в земята и под похлюпак туба галон без дъно. Като попорастнаха в 11л туби без дъно и конусна част за защота от вятъра и от кокерозавъра. В неделя бяха щръкнали над тубите и махнах тибите. Царевижара е около 10-12 см , боба по дребен.
С пръскането е голям проблем , ако не вали ще духа силно.
Пуснах странично от едната страна на оранжерията засенчваща мрежа, днес се бях подготвил за другата страна, но се отказах да се боря с вятъра.
А за въшките от 2 те страни имам джунгли- в буквалния смисъл храсти,издънки от дървета,непподържани дървета,изсъхнали дървета. Лятото тревите там са 1,5м високи и има всякакви бодили.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет май 21, 2020 3:11 pmkr1100 написа:

А за въшките от 2 те страни имам джунгли- в буквалния смисъл храсти,издънки от дървета,непподържани дървета,изсъхнали дървета. Лятото тревите там са 1,5м високи и има всякакви бодили.
И мойта нива е насред диви пущинаци. Туй ще да е причината за липсовъшкие, вероятно
Virtex - майстор
И какво може да е обяснението ? Не харесват пущиняка или някакви други гадини ги тормозят (кръговрата на живота) ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет май 21, 2020 3:57 pmVirtex написа:
И какво може да е обяснението ? Не харесват пущиняка или някакви други гадини ги тормозят (кръговрата на живота) ?
Предпочитат пущинака, предполагам
чет май 21, 2020 2:51 pmborchoyor написа:
...не съм Борислав, не ми опорочавай името☝️
Сори, Борчеееее! Беше споменал напреди, ама не съм запомнил правилно.
чет май 21, 2020 3:57 pmVirtex написа:
И какво може да е обяснението ?...
Вирти,как ко е обяснението бре? Някой назаде го каза-
чет май 21, 2020 1:08 pmkuger написа:
Няма ами, като ги държиш гладни :shock:
Гладна въшка- емигрант въшка.
Virtex - майстор
Те нали ядат наред - не мога да махна всичко?
Тази година е ужас - всичко нападат. Досега не съм пръскал, но ми писна и ще подкарам по надлежният ред - точни дози и пръскане вечер.

А и мравките се оказват прекалени тази година - хем не ми се тровят, хем не искат да разберат, че не са желани в двора :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет май 21, 2020 6:14 pmVirtex написа:
\А и мравките се оказват прекалени тази година - хем не ми се тровят, хем не искат да разберат, че не са желани в двора :-D
Ми нали мравките си отглеждат въшките. Мляко пият
Ограничи достъпа на мравки към стъблата и ще намалеят въшките

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: