• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
crez - майстор
Информаре,извинявай ако с нищо съм те засегнал,ама и твоята мисия си е само твоя. Ако в това имаше хляб, всички нови жилища щяха да ги оборудват с такова нещо. Спомняш си сигурно преди години как рекламираха мелачката за кухненски мивки, е..и...сега някой да ги търси и купува. Има неща които нямат пряко значени за живота, ми тогава защо да го оскъпяваме допълнително (не че е много евтин)
infomar
Не се засягам въобще.

Поставих темата не за да търся последователи, а да дам информация ако някой има желание да си постави, да добие представа какво представлява реално, а не да се доверява на подобни филмчета които са толкова фалшиви, че чак ми се припи ракийка.... :partyman:
"Въпрос на вкус", рекло кучето и си облизало...


Разбира се не е необходимо да правите това което аз съм направил, но да премахнете хлора и нечистотиите и да намалите твърдостта е нещо нормално и лесно изпълнимо не изискващи големи финанси.


п.с.
Само не ми казвайте, че хлорирането е полезно за зъбите а твърдата вода ни прави по-яки и мускулести.

http://zdravivsekiden.com/hlor-rak-i-su ... oliavania/

https://nanocom-bg.com/test/index.php?o ... 8&Itemid=5
http://www.temanews.com/index.php?p=tem ... &aid=18159
Георги Г Г - напреднал
" infomar" Никой не се заяжжда, всички се опитват да те предпазят от хвърлени пари на вятъра.
Човека с клипчето не говори за "обратна осмоза" а за капилярната мембрана, която ти използваш за пречистване на битовата вода. Сайта от който е купена системата е единия, който ти цитираш. Хората от сайта се ангажират да проверят за проблема при призводителя. Май никой не чете и не гледа?
infomar
Георги Г Г написа:
" infomar" Никой не се заяжжда, всички се опитват да те предпазят от хвърлени пари на вятъра.
Човека с клипчето не говори за "обратна осмоза" а за капилярната мембрана, която ти използваш за пречистване на битовата вода. Сайта от който е купена системата е единия, който ти цитираш. Хората от сайта се ангажират да проверят за проблема при призводителя. Май никой не чете и не гледа?
При мен към момента системата работи чудесно и забележки нямам, изглежда аз съм един от малкото късметлии. Скоро ще стане месец от ползването му и трябва ли да очаквам водата да става миризлива и негодна за пиене?

Ще уведомявам всеки месец за качеството на водата която пия....
У нас много сайтове предлагат подобни системи и приятели сред тях нямам за да ги защитава.
Аз съм намерил този начин който да отговаря на изискванията ми за пречистване на вода/средства. Може би има и по-добри, но ми излизат прекалено скъпо.
Георги Г Г - напреднал
Радвам се, че си доволен. Ще следя с интерес, как се развиват нещата при теб. :partyman:
infomar
Георги Г Г написа:
............... Хората от сайта се ангажират да проверят за проблема при призводителя. Май никой не чете и не гледа?
Само за сведение - вече стана месец и половина - никакви забележки към филтрите и мембраната не се е разпаднала и водата няма лош дъх.
infomar
Георги Г Г написа:
Радвам се, че си доволен. Ще следя с интерес, как се развиват нещата при теб. :partyman:
Вече станаха почти 6 месеца от пускането в работа - не се забелязва промяна във вкусовите качества на филтрираната вода - няма мирис и оцветяване. Мембраната не се е разпаднала и външно не е много замърсена. Надявам се, че няма да има проблем поне още толкова.
Soldat - помощник
Чета, чета.... Малко недостатъчно ми се струва, трябва да сложиш още 70 различни филтъра, 25 лампи, 40 възвратни клапана и поне 30 манометъра !
Опссс, забравих - и още към 600 метра тръби.

И налягането в системата от 4 бара, ще стане 0.0004 бара, което всъщност е и целта де...
Дерзай ! :lol:
MamaMy - майстор
Никой не те задължава да четеш. Ако с нещо не ти харесва идеята за чешмата, бегай до магазина! Продават бутилирана от маркуч. :roll:
KingLin - майстор
За неволята приказката няма да ви разправям ама търся УВ лампа с присъединителен размер 1 цол която да не е за промишлени цели т.е. не търся чак такъв обем пречистена вода на час като примерно 3 кубика. Тези които намирам са все на 1/2".
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Сглоби си сам филтрираща система за малка къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: