Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fbr - майстор
чет май 21, 2020 8:58 pmborchoyor написа:

Така, проблема с USB е решен,
И как го реши.
borchoyor - специалист
чет май 21, 2020 10:14 pmfbr написа:
чет май 21, 2020 8:58 pmborchoyor написа:

Така, проблема с USB е решен,
И как го реши.
Беше вкл. със скарт, смених с hdmi и usb работи, но звука си запецва, сега па и картината става червена, със скарта поне беше само звука. Пуснах му ъпдейт и ресет, сега ще почакам, да видим. Все пак чакам и помощ от всеки.
nikolov333 - майстор
Това с червената картина и аз го имам също на самсунг с карта на А1 на кабелната от близу.. Чудя се от телевизора ли е или от сигнала, че е на доста години.. :?
borchoyor - специалист
пет май 22, 2020 7:19 amnikolov333 написа:
Това с червената картина и аз го имам също на самсунг с карта на А1 на кабелната от близу.. Чудя се от телевизора ли е или от сигнала, че е на доста години.. :?
Ами, със скарта не ставаше така картината, а имам още два самсунга, май са по-стари и си бачкат, единия от новите го смених с тоя, да си гледат нашите сериалите спокойно. Бях го вкл наhdmi/dvi, смених на hdmi2 и засега няма проблем с картината, ще изчакам де. Четох, че по принцип hdmi2 на тв бил с най-много функции, поне на панасоника е със сигурност.
kozl - майстор
Това със заекването ме :?
Ма немам сателитни приемници, вси е кабеляк при мен.
А по идеята на fbr не става ли номера за външен звуков съпровод?
А сателитния приемникпкак се връзва към телевизора?
Има ли опции и какви?

А м-у другото стария ни Самунг е при майка ми. Приспособих некакво универсално у-во ДУ с няколко команди, като елиминирах всичко друго освен on/off за телевизора, та само да го пуска от това ДУ и после да борави само с ДУ на преебника на ефирна телевизия. Щото мноо копчелък по оригиналното ДУ и мама като щляпа отгоре и после треба ода поправям настройки :rolleyes:
Те едан дан, мама вика нема картина има черга. Аре мислим за нов TV, ма проверката установи, че коги пущам Самунга от оригинално ДУ, нема черга, а като пущам от универсално ДУ има черга. А са де :?
Е смених кода на универсалното ДУ и чергата се покри. Ама къв шъ да е тоя код, дека праи черги :?
borchoyor - специалист
пет май 22, 2020 8:38 amkozl написа:
Това със заекването ме :?
Ма немам сателитни приемници, вси е кабеляк при мен.
А по идеята на fbr не става ли номера за външен звуков съпровод?
А сателитния приемникпкак се връзва към телевизора?
Има ли опции и какви?

А м-у другото стария ни Самунг е при майка ми. Приспособих некакво универсално у-во ДУ с няколко команди, като елиминирах всичко друго освен on/off за телевизора, та само да го пуска от това ДУ и после да борави само с ДУ на преебника на ефирна телевизия. Щото мноо копчелък по оригиналното ДУ и мама като щляпа отгоре и после треба ода поправям настройки :rolleyes:
Те едан дан, мама вика нема картина има черга. Аре мислим за нов TV, ма проверката установи, че коги пущам Самунга от оригинално ДУ, нема черга, а като пущам от универсално ДУ има черга. А са де :?
Е смених кода на универсалното ДУ и чергата се покри. Ама къв шъ да е тоя код, дека праи черги :?
Антена в приемника, hdmi или scart в тв и после се работи само с ДУ на приемника, освен за вкл на тв де. Не съм пробвал с външен говорител, некаде имах ама не ги намирам. Преди малко запомних името на синоптичката по Нова - Гери Гери Гери Гери Гери Гери Гери Гери😁
kozl - майстор
HDMI не ми е ясен, но по скарта звука е аналагов и заекването от що :?
А ти скарт буксата ли ползваш или HDMI?
A какви за настройка на звука?
Има кабели скарт, които извеждат в разделени букси AUDIO.

Прикачен файл:
SCART-29.jpg
SCART-29.jpg (15.22 KиБ) Видяна 1061 пъти
borchoyor - специалист
пет май 22, 2020 11:43 amkozl написа:
HDMI не ми е ясен, но по скарта звука е аналагов и заекването от що :?
А ти скарт буксата ли ползваш или HDMI?
A какви за настройка на звука?
Има кабели скарт, които извеждат в разделени букси AUDIO.


SCART-29.jpg
Сега е с hdmi, но беше scart-scart, при нашите беше scart и букси, ама все същата работа. С hdmi поне работи usb. Май ще го отварям, заради почервеняването....

Тема "Телевизор Самсунг, проблем със звук" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: