Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Alpha - специалист
Здравейте,

Ситуацията е следната: ново строителство, направена от проф. майстори фина шпакловка зелен Кнауф, и изшурена.

1. Впоследствие стени и тавани се изметоха добре, измиха се с микрофибър (тавани) и гъба (стени).

2. Положи се грунд за латекс на Хротекс - Гърция (Primex A-300) - разреден според указанията, 1:4 с вода. Нанесен с валяк и четка за ъглите. Една ръка на тавани и две ръце на стени. Според указанията - тънък слой. Много бързо попи в стените.

3. Положи се и латекс на Хротекс, на тавани и частично на някои стени.

ПРОБЛЕМЪТ: грунда се бели!
Без значение дали е там, където е само грунд, или на таваните - където има 3 ръце латекс. Това се установи с два модела хартиена бояджийска лента, която отлепя веднага след поставяне и латекс, и грунд. Същата лепенка е пробвана на други места - даже и по-силово не отлепя нищо.

Всички изисквания за време на съхнене за спазени. Между всяка стъпка (миене на стени, грунд и латекс) има почти по 24 часа.

Моля за мнения.
Благодаря предварително!
kozl - майстор
Не познавам латекса на хротекса що за стока е.
Като изсъхне този латекс примерно в-у пластмасова ваничка за валяк, лесно ли се измива от ваничката?
Латекса с какво се нанася?
И как установихте, че грунда се бели?
По описанието отлепя се латекса от грундираната шпакловка. Т.е вероятната причина е влошено слепване на латекса., примерно при бързо изпарение на водата му.
Alpha - специалист
Грунда се отлепя от шпакловката много лесно - като се залепи хартиено тиксо, и без да престоява се махне (макар и много косо). Това, което остава отдолу цапа като тебешир.

Същите два вида хартиено тиксо се пробваха върху други латекси - няма отлепяне.

След като се разкъса, може на ръка да се бели, на малки късове. Същото и за местата, където има нанесен латекс отгоре.

Самия латекс се отмива с гъба и веро от инструментите, след като е изсъхнал. На мокро - естествено по-лесно.
nikolov333 - майстор
Според мен е от фината шпакловка на Кнауф.. Тя е тебеширена и не се свързва добре с основната шпакловка. Имал съм подобни проблеми с оранжевия Шиитрок.. Тиксото трябва да се отлепя след изсъхването на влагата от боядисването :!: :idea:
Alpha - специалист
пет май 22, 2020 9:27 amnikolov333 написа:
Според мен е от фината шпакловка на Кнауф.. Тя е тебеширена и не се свързва добре с основната шпакловка. Имал съм подобни проблеми с оранжевия Шиитрок.. Тиксото трябва да се отлепя след изсъхването на влагата от боядисването :!: :idea:
В случая това е зелен Кнауф. Тиксото отлепя/къса зони, които са нанесени и преди близо седмица! И грундирани, и боядисани зони. На грунда е на повече от 1-2 седмици - отлепя го.
EDI - майстор
Боите на Хротекс са много добри, не е качеството на боята причината.
miliad - майстор
Аз със моя бегъл опит в ремонтите знам, че грунд се нанася еднослойно. Това съм и чел по опаковките, това съм и виждал да гледат майстори на обекти: да не е гланцирана стената за да могат да се свързват покритията.
На тавана по същия начин ли реагира на тиксото?
Alpha - специалист
пет май 22, 2020 10:33 ammiliad написа:
Аз със моя бегъл опит в ремонтите знам, че грунд се нанася еднослойно. Това съм и чел по опаковките, това съм и виждал да гледат майстори на обекти: да не е гланцирана стената за да могат да се свързват покритията.
На тавана по същия начин ли реагира на тиксото?
Абсолютно същия - без значение дали е на стена (две ръце грунд) или таван (една ръка).
nikolov333 - майстор
Много е сложна работата с шпакловките, шлайфането, грундирането и боядисването и аз имах много ядове при мен понеже трябваше да е перфектно всичко, заради лед осветлението по края на тавана, което подчертаваше и най-малките дефекти при подготовката та ставаше грозна картинка.. Накрая си ги изпипах сам, след двама "баш майстори" бояджии и основно чираците им.. Рецептата ми е с внимателни проби и спазване на технологиите след тестването, най-вече с разреждането и нанасянето на грунда и боите и само със слабо лепящото тиксо с делфинчета на ролките вътре, като първо минавам таваните, маскирам с тиксо до ръба и минавам една ръка от боята за тавана с тънка четка за рисуване само по ръба на тиксото от към стената, за да го запечата срещу "подлизване"на оцветена боя под тиксото, при боядисването на стените. Изчаквах 2-3 дни със свалянето на тиксото и където отлепи коригирахме с четката за рисуване.. :rolleyes:
kozl - майстор
А да уточниме:
1. Зелената шпакловка зелена ли е или само кутията и зелена и вероятно Кнауф супер финиш?
2. На тиксото какво има:
- латекс :?
- грунд :? ама как ще го видите :roll:
- шпакловка :?
Най вероятно се отлепя шпакловката, която е бяла на цвят :roll:
3. Финната щпакловка в-у какво е полагана и как?
Аз си мисля, че проблема ви е свързан с т.3.

Тема "Грунд за латекс се бели / лющи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: