Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет май 21, 2020 10:39 pmkuger написа:

Мравките не отглеждат въшки! Те се възползват от тях, т.е. от акото им, сладко е.



kuger - майстор
чет май 21, 2020 3:11 pmkr1100 написа:
[quote=kuger
Търсих нуреле, спрели го. Дадоха ми едно ново, не му запомних името, долу в мазето е. 3 мл. на 10 л. вода.
Дека ??
[/quote]

Сумицидин
Неска ма фана инат мерака- как така другите имат, пък аз без листни въшки- Листни?!!!
Помня- едно време, кога градината са гледаше професионално, кви въшки имахмееее- Листни. Особено по прасковата.
Та си заготвих още разсад. В кофички турих краставици и тиквички, а семе от розов домат (кръщавам го Късен Розов Трифонов) поръсих в тарелка, по стар стил и както Преслито практикува и препоръчва.
Да видим ква ши я свършим със зеленчука и въшките (листни)!
vlax - майстор
пет май 22, 2020 11:24 amТрифон П.Трифонов написа:
Да видим ква ши я свършим със зеленчука и въшките (...........)!
:)
Последна промяна от vlax на пет май 22, 2020 1:40 pm, променено общо 1 път.
angelfilev - специалист
пет май 22, 2020 11:24 amТрифон П.Трифонов написа:
Неска ма фана инат мерака- как така другите имат, пък аз без листни въшки- Листни?!!!
Помня- едно време, кога градината са гледаше професионално, кви въшки имахмееее- Листни. Особено по прасковата.
Та си заготвих още разсад. В кофички турих краставици и тиквички, а семе от розов домат (кръщавам го Късен Розов Трифонов) поръсих в тарелка, по стар стил и както Преслито практикува и препоръчва.
Да видим ква ши я свършим със зеленчука и въшките (листни)!
Моите въшки от дръвчетата се пренесоха на фасула. Поради липса на други идеи онзи ден ги напръсках. Точно kuger ме подсети, че препарата се казва сумицидин. Вече съм подготвен и чакам да видя къде ще се появят.

С разсада тази година пълен провал. Направих всичко по правилата във формички, на топло в къщи. Стана чудесно и пренесох в гаража да се закалява защото има широк източен прозорец. На следващата сутрин се шашнах, бяха останали малко, всичко изядено. Прибрах обратно каквото остана и заложих капан. На другия ден един сиво-жълтеникъв плъх ме гледаше извинително.
Вече знам, плъховете ядат разсад, може би защото в гаража има само метали.
Успокоих се с философската сентенция "Така е, всичко е против човека".
Направих нов разсад и до седмица ще садя да допълня липсите.
пет май 22, 2020 12:01 pmvlax написа:
пет май 22, 2020 11:24 amТрифон П.Трифонов написа:
...
:)
...
Със сигурност има елегантен и коректен начин да се пошегуваш.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет май 22, 2020 2:00 pm, променено общо 1 път.
vlax - майстор
Сори,много сори. :partyman:
Това показва,че не спиш. :)
:partyman:
пет май 22, 2020 1:40 pmvlax написа:
...:partyman:
.... :)
:partyman:
Ми нали са прая на градинар.
50% ми е фира. Не, че съм сял много, ма са сещам, че Баба и Мама правеха двойно повече разсад, от колкото посяваха. Винаги им оставаше за подсяване и раздаване.
Егаси оправията. Опитвам да спася кот не е ударено от прасе или съборено от вятъра.
Тенкю!
vlax - майстор
пет май 22, 2020 1:58 pmТрифон П.Трифонов написа:
......ма са сещам, че Баба и Мама правеха двойно повече разсад, от колкото посяваха. Винаги им оставаше за подсяване и раздаване.
Сега чакам един приятел да ми даде десетина корена домати.Каза,че жена му ги получила от комшийките и не можела да откаже да ги вземе,щото комшийките ще и се разсърдят. :lol:
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ма верно сън не спите!
Таз година нищо не правих, и без това нищо не бера (освен грах!) Ама вече имам дадени 10-15 корена домат и 3 специални краставици...
Домата след бурята страшно клюмнал, та помислих, че и подсечен. Подпрчх го с клечки в кофичките. Инак як изглеждаше. Всъщност, от бебе нещо му къдри листата, но не ми пука твърде
Лавандулите ми се хванали и правят нови листа, а градската, в саксията и се кани да цъфти...
И тихо, но май завъдих джоджен, че то бяха големи драми с него

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: