Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
Аз се радвам, че успях да "пласирам" разсада от домати, вчера подарих остатъците от разсад камби, днес подарих последните люти чушки. Пипер, камби, тиквички, краставици и не знам какви още разсади са подготвени за изнасяне в градината, ама първо ще ора, че ще видим колко и какви дъждове ще има. Чукам на дърво, но за сега успявам да се справя с вредителите, но никога не е късно да се издъня.
Къпах кучетата и котобаната против кърлежи, пръсках навред, като не пропуснах и ствола на живата кайсия. Дали ако има корояд ше му свети маслото?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет май 22, 2020 7:00 pmТрифон П.Трифонов написа:
.. Дали ако има корояд ше му свети маслото?
Тц
"Необходимо е поддържане на градините в добро състояние, като не се допуска отслабване на дърветата. Нападнатите и загиващи дървета и клони, както и такива в съседство с градините, се изкореняват и изгарят. Варосването намалява повредите. Химична борба може да се проведе срещу излизащите възрастни, като се извършат по две третирания срещу всяко поколение.Третирането е задължително щом забележите засегнати овошки. Подходящи препарати са Вазтак нов 100 ЕК – 3 мл, Би 58 – 20 мл, Децис 2,5 ЕК – 3 мл, Карате Зеон - 3 мл, дозите са за 10 л вода."

http://sortovisemena-bg.com/units/%D0%9 ... ml?u=96680
kr1100 - майстор
[quote=n_a
Подходящи препарати са Вазтак нов 100 ЕК – 3 мл, Би 58 – 20 мл, Децис 2,5 ЕК – 3 мл, Карате Зеон - 3 мл, дозите са за 10 л вода."[/i]
[url]http://sortovisemena-bg.com/[/quote]

Ама цъ - да си подновят инфото в сайта . Спрени са от употреба Би, Нуреле :lol: Т.е. вече ги няма.
Оф днес от 1 селска агроаптека купих последните 2 х50 мл Нуреле. Би няма никъде.
Трофоне за какво къпиш кучетата ? Купи им каишки против паразити или хапове. Килтекс среден размер 43,50лв ш 7 месеца/ за Форесто не ми се пише :?/ , хап за до 25 кила Некс Гард 22-23 лв за 1 месец.
Офф кокерозавъра вчера беше обезкосмен има само малко перчемче и пискюл на опашлето и е с нова каишка.
borchoyor - специалист
Да ви питам, нещо ми яде листата на боба, нема гадинки, нема гъсеници, дали са пилци или пеперуди???? Същото и на авокадото, не че него ще го бера де, ама декорация, некак си, нали😁 А и по ябълка имам надупчени листа, ако трябва снимки, кажете, ще кача, ле така, Трифоне😁
kr1100 - майстор
съб май 23, 2020 6:55 pmborchoyor написа:
Да ви питам, нещо ми яде листата на боба, нема гадинки, нема гъсеници, дали са пилци или пеперуди
Охлюви - обичат бира.
borchoyor - специалист
съб май 23, 2020 7:01 pmkr1100 написа:
съб май 23, 2020 6:55 pmborchoyor написа:
Да ви питам, нещо ми яде листата на боба, нема гадинки, нема гъсеници, дали са пилци или пеперуди
Охлюви - обичат бира.
То за мене нема бира.... Ръсил съм с пепел, а и големия боб, по нашенски бабароци, нема поражения, ама па да ръсна и едни сини гранули, не се сещам името и ме мързи да стана да ги търся, боба е току поникнал, охлюФ нема ли да го счупи???
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Охлюви са ми изяли на всички неща в кофички листенцата... И спят по 5-6 в саксиите с вкоренени храсти, на сянка... цял ден съм лоша и трепя охлюви.
kuger - майстор
съб май 23, 2020 7:08 pmborchoyor написа:

То за мене нема бира.... Ръсил съм с пепел, а и големия боб, по нашенски бабароци, нема поражения, ама па да ръсна и едни сини гранули, не се сещам името и ме мързи да стана да ги търся, боба е току поникнал, охлюФ нема ли да го счупи???
Мезурол, ама и той е спрян от продажби. Сега имало някакви много ситни гранули против дпебните рогати гризачи. :)
Косари ми нападнаха доматите. Кацне в лехата и най-долното клонче, прекъсва и го отнася. Вече доста поразени намерих.
Не искам да ги трепя, ама гледам и на черешата същото. Още зелени, а оня къса и бяга.
съб май 23, 2020 6:55 pmborchoyor написа:
...ако трябва снимки, кажете, ще кача, ле така, Трифоне😁
Ба, да завъдиме некоя пеперуда и ние!
Че ги гледаме с масчи.

Опааа, охлюви може, ма зависи какви. По бургундски и с биричка, нали я обичат?!!!

Не знам- да са радвам или да рева?
Ни въшки (Листни бе Влакси), ни охлюви ми плющят градината.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: