• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 95
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
STEPER - специалист
А ето и бюджетните решения -
Mega +WiFi R3 Module ATmega2560+ESP8266 32Mb и
UNO+WiFi R3 ATmega328P+ESP8266 Module 32Mb Memory USB-TTL

Прикачен файл

UNO+WiFi R3 ATmega328P+ESP8266 Module 32Mb Memory USB-TTL.jpg
UNO+WiFi R3 ATmega328P+ESP8266 Module 32Mb Memory USB-TTL.jpg (80.02 KиБ) Видяна 2108 пъти

Прикачен файл

Mega +WiFi R3 Module ATmega2560+ESP8266 32Mb.jpg
Mega +WiFi R3 Module ATmega2560+ESP8266 32Mb.jpg (67.67 KиБ) Видяна 2108 пъти
STEPER - специалист
Здравейте,
Необходима ми е малко помощ при овладяването на слайсера CURA.
- Възможно ли е при автоматично генерираните подръжки от слайсера,да се премахват част от тях
от потребителя там където той счита,че не са нужни?
И обратно- възможно ли е потребителя в ръчен режим да поставя подръжка там
където мисли ,че е необходимо? :)
Дано съм бил разбран и Благодаря предварително за отговорите.
Поздрави
svdmk - специалист
На вниманието на STEPER и други вълнуващи се от ESPWebDAV,
Днес ми остана време да поровя в нета относно SDFat библиотеката, която създаваше проблеми при компилацията на въпросното чудо. Та добрата новина, е, че получих напълно работещ девайс, и скороста на четене и запис е доста прилична. Тестът беше само за свързване към мрежата и файл трансфер, как ще се държи устройството във взаимодействие с принтера е вече друг въпрос. Ако искаш да го тестваш, прилагам и прикачен файл с bin файла, като отново името на рутера е "router", а паролата 12345678. Ако искаш мога да разясня и какво е решението за компилиране на работещ ESPWebDAV, за да можеш да го компилираш за твоя рутер и парола.

Прикачен файл

espwebdav1.zip
(207.18 KиБ) Свален 58 пъти
svdmk - специалист
пет май 22, 2020 11:50 amSTEPER написа:
Здравейте,
Необходима ми е малко помощ при овладяването на слайсера CURA.
- Възможно ли е при автоматично генерираните подръжки от слайсера,да се премахват част от тях
от потребителя там където той счита,че не са нужни?
И обратно- възможно ли е потребителя в ръчен режим да поставя подръжка там
където мисли ,че е необходимо? :)
Дано съм бил разбран и Благодаря предварително за отговорите.
Поздрави

Като кликнеш върху модела, в лявата част се активират няколко опции под формата на квадратчета, има опция support blocker. Горе в дясно има бутон marketplace откъдето може да добяваш плъгини. Лично аз съм добавил през marketplace плъгина custom supports. При CURA4.2.1 , която ползвам, е така.
STEPER - специалист
Здравей svdmk,
Едно голямо Благодаря за добре свършената работа. :supz: :partyman:
Точно това се искаше - свързване към мрежата и файл трансфер.
Да разбирам ли,че при този трансфер,файла се записва на SD картата?
Ако е така няма проблем принтера да печати коректно като си чете кода от картата.
Четох някъде,че скоростта на трансфер е в порядъка на 160-180 кб/сек. което е достъчно
за прехвърлянето и на големи файлове какъвто имах един случай - файл с големина 92 мб. G-код. :-D
Сам разбираш,че няма начин как да се корегира BIN файла, затова ще те моля да споделиш какво е решението
за компилацията на ESPWebDAV за да може всеки да запише името на своята мрежа и парола.
Моята карта Атмега 2560 R3 с WiFi на борда е вече на път и за резултата от тестовете с нея
по натам ще пиша.
Тази опция "support blocker" в CURA-та я видях и разбирам,че е за това но нещо не ми се удава да я прилагам.
А по отношение на плъгините кои вършат полезна работа и разширяват възможностите на слайсера и
заслужават да се качат?
Поздрави
resistbody - майстор
пет май 22, 2020 11:50 amSTEPER написа:

И обратно- възможно ли е потребителя в ръчен режим да поставя подръжка там
където мисли ,че е необходимо? :)
има Cura Custom Supports Plugin by Lokster, даже автора на плъгина е Българин, в топ 5 на най-сваляни беше.. може да видиш сайта му http://lokspace.eu/
има и някакви проекти с ЕСП ама не ми се гледа на мен лично сега.. наскоро даже му пращах лагери за линейните, че моя проект отпадна..
STEPER - специалист
пет май 22, 2020 6:24 pmsvdmk написа:
На вниманието на STEPER и други вълнуващи се от ESPWebDAV,
Ако искаш да го тестваш, прилагам и прикачен файл с bin файла, като отново името на рутера е "router", а паролата 12345678. Ако искаш мога да разясня и какво е решението за компилиране на работещ ESPWebDAV, за да можеш да го компилираш за твоя рутер и парола.
Така прикачения файл не върши работа,няма как да стане тъй като не може да се редактира.
Bin-а се зарежда и до тук. Той сигурно започва да си търси мрежа с название "router".
ДА ама НЕ :? В къщи нямам такава мрежа с това название. А да тръгна да преконфигурирам рутера
определено няма да го направя. [-X
Оставам с надежда да видя решението за компилиране на работещ ESPWebDAV, за да може всеки
при желание да го компилира под своите нужди. :prayer:
Поздрави
svdmk - специалист
съб май 23, 2020 12:22 pmSTEPER написа:
пет май 22, 2020 6:24 pmsvdmk написа:
На вниманието на STEPER и други вълнуващи се от ESPWebDAV,
Ако искаш да го тестваш, прилагам и прикачен файл с bin файла, като отново името на рутера е "router", а паролата 12345678. Ако искаш мога да разясня и какво е решението за компилиране на работещ ESPWebDAV, за да можеш да го компилираш за твоя рутер и парола.
Така прикачения файл не върши работа,няма как да стане тъй като не може да се редактира.
Bin-а се зарежда и до тук. Той сигурно започва да си търси мрежа с название "router".
ДА ама НЕ :? В къщи нямам такава мрежа с това название. А да тръгна да преконфигурирам рутера
определено няма да го направя. [-X
Оставам с надежда да видя решението за компилиране на работещ ESPWebDAV, за да може всеки
при желание да го компилира под своите нужди. :prayer:
Поздрави
Разработчикът е написал така проекта, че той търси допълнителните файлове и хедъри при глобалните библиотеки на ардуино, а не в директорията на на самия проект. Поради тази причина ESPWebDAV трябва да се добави като библиотека в ардуино( Sketch-Include library), и след това да се отвори през File-Examples. Tрябва да se даунгрейдне през борд мениджъра на ардуино, и ядрото на esp8266 by ESP8266 Community до версия 2.4 , също да се добави и по-стар вариант на SDFat библиотеката, а именно SDFat-1.0.5(линк към нея има в по-горен мой пост). Понеже SDFAT библиотеката е писана за ардуино, който работи на 16 MHz, а esp8266 на 80 MHz, трябва да се намали скороста на SPI комуникацията. Това става, като if(!dav.init(SD_CS, SPI_FULL_SPEED, SERVER_PORT)) в скеча, се подмени с if(!dav.init(SD_CS, SPI_HALF_SPEED, SERVER_PORT)). Също разбира се, трябва и да си разпишете и името и паролата на рутера ви.
Не съм измервал като число скороста на трансфер, но пробвах да запиша на сд картата файл 43 мегабайта, и времето беше грубо около минута и нещо, не е нещо впечатляващо, но не е и чак толкова зле. В понеделник като се прибера, ще тествам точна скорост.
Успех с компилацията.
arnaudov78 - напреднал
Здравейте ! Имам един въпрос относно контролерите А4988 . Някой правил ли е калибровка на ограничаването на изходния ток посредством тримера , както е показано в това ръководство ?
https://www.makerguides.com/a4988-stepp ... -tutorial/
Не съм сигурен дали е небходимо . Все пак мисля да направя едина проверка както е описано преди да ги ползвам , защото кой знае китаеца на къде е оставил завъртян тримера :)

Става върос за тези китайски клонинги :) https://www.ebay.com/itm/5PCS-A4988-Ste ... 2749.l2649

Според дейташита на Оригиналния чип А4988 му дават 2А макс и 1А продължително , но тези китайски варианти не съм сигурен колко ще издържат .
Ето и снимка :
Изображение
mironcho - специалист
Проблема по-скоро е да осигуриш номиналния ток на двигателя за да работи в най-добрия си режим. Така че според мен трябва да направиш настройка на тока според характеристиките на двигателя. Описаната последователност от първия линк е си е добра.
За драйвера - 1А е максималния ток без радиатор. Ако трябват повече - трябва да лепнеш радиатора. (пише го след упътването за настройка на тока)
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 95

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: