Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
пон май 25, 2020 9:37 amEDI написа:
А мен ме кефи кръпката :-D
Тя тая кръпка защо мислиш е там - защото мазилката беше подкожушена. В горния край 10 мм, в долния - 15 ... на кривия панел... Бой до здраво, 3 или 4 ръце дълбокопроникващ грунд и след 2 седмици - кръпка. Ама кръпката няма да падне като мазилката, пяна и дюбели колкото поеме :D
Сега умувам дали да си направя нормален нар от талпи и греди, отгоре с паркет и възглавници, или да заменя гредите с палети, вдигнати на крака... Жената ме е заяла с палети да го правим :(
zz_stefanov - майстор
пон май 25, 2020 10:04 amChefo77 написа:
пон май 25, 2020 9:37 amEDI написа:
А мен ме кефи кръпката :-D
Тя тая кръпка защо мислиш е там - защото мазилката беше подкожушена. В горния край 10 мм, в долния - 15 ... на кривия панел... Бой до здраво, 3 или 4 ръце дълбокопроникващ грунд и след 2 седмици - кръпка. Ама кръпката няма да падне като мазилката, пяна и дюбели колкото поеме :D
Сега умувам дали да си направя нормален нар от талпи и греди, отгоре с паркет и възглавници, или да заменя гредите с палети, вдигнати на крака... Жената ме е заяла с палети да го правим :(
Причината за подкожушването премхнахте ли я, от какво беше.
Chefo77 - майстор
Задният край на стаята е до към 1.60 под земята, прозорчето на снимките е ниско над пътеката зад вилата. Ясна е причината - влага, капилярна. Малко, но от сърце :)
Не мога да я мисля, за жалост.
Buliviv - специалист
Според мен тия палети като се напълнят с прах и боклуци между скарата няма да имат чистене.
В барбекюто аз съм заложил на традиционни български миндери. Отваряеми тип ракла, като отгоре са поставени тапициран дунапрен и възглавници.
Хем събират доста неща, хем са практични, хем са и красиви / предната част е тип таблени вратички/
Chefo77 - майстор
Неее, идеята е да бъдат хванати един за друг (имам опит с едни хубави 15 см винтове каро правих компостера), конструкцията да бъде качена на крака от 10/10 греди, а върху палетите или да накова паркет от тоя същия, или ОСБ. Няма да ги оставя голи, нали ще изръбят гъзарето.
А за под тях съм планирал отворени сандъци, качени на колелца - да се дърпат и ползват.
Тъпото на палетите е, че са 80 см широки - което е много за диван, ако искаш да се облягаш назад :(
jekasus - майстор
Вие дърводелци сте хамави :-D да изрежеш ОСБ по размер на изкъртеното на мазилката :-D
EDI - майстор
Направо сдухани.От дърво човек правя...... :-D
Chefo77 - майстор
пон май 25, 2020 9:01 pmjekasus написа:
Вие дърводелци сте хамави :-D да изрежеш ОСБ по размер на изкъртеното на мазилката :-D
Кое му е по размера - не виждаш ли, че има по 4-5 см аралъци. ЕВа го, има пяна :D :D :D
sbh - специалист
Покрай корона-карантината успях да завърша едно кухненско полуостровче, което мъча от няколко месеца, защото все нямаше време. Ако някой се чуди за какво е, вътре в кьошето ще стои готварска печка със стъкло-керамичен плот. Всъщност, с това малко "по-арт" изпълнение ще заменя старото полуостровче, направено от соц-пдч със зеге :yawinkle: .
Щракнах 3 фотоса, щото е 3-D и не се вижда добре от една снимка.

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: