• 1
  • 2
Работа с гипскартон за напреднали.
vacano - напреднал
Привет на всички следващи този раздел!

Направихме си тази декоративна стена в хола, но се сблъсках с това как да завърша по възможно най-естетичният вид 5-цата ключове и контактите които са на нея. Това въобще не го помислих, че би било такова предизвикателство. Умишлено не съм довършил стената, но ако за правилното решение това е необходимо няма да е проблем, тухли бол! :)

Ще се радвам на градивна критика и препоръка :)

Хубав ден на всички!
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
3.jpg
tzetz009 - специалист
:? Ако си беше отворил темата в раздел "Електротехника" досега да си получил адекватният отговор . Електроинсталацията не е декорация !!!
Прикачен файл:
конзолни-кутии.jpg
конзолни-кутии.jpg (98.74 KиБ) Видяна 18328 пъти
Прикачен файл:
028 EMP2459.jpg
028 EMP2459.jpg (86.91 KиБ) Видяна 18328 пъти
Прикачен файл:
kp-64_5l_d.jpg
:partyman: :partyman: :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Не съм сигурен, че разбирам точно какво питаш :?
Добре би било да ги центровате точно в ред на "тухлите". Не е много приятно да ги разкъртите и да ги гипсирате на ново по-нагоре ...
Да изрязвате тухлички с флексчето, да поизкъртите от гипса, така че та ги залепите отпред ... Не мисля, че ще е много по лесно.
А и конзолите, като че ли са по-навътре?
Това са лепени плочки?
vacano - напреднал
пон май 25, 2020 8:30 pmtzetz009 написа:
:? Ако си беше отворил темата в раздел "Електротехника" досега да си получил адекватният отговор . Електроинсталацията не е декорация !!! конзолни-кутии.jpg028 EMP2459.jpgkp-64_5l_d.jpg

:partyman: :partyman: :partyman:


Не го сложих в Ел Инсталации защото помислих, че е за Декорация - довършителни елементи, тъй като инсталацията е вече изградена, но може и да не съм прав, сори! :)
vacano - напреднал
пон май 25, 2020 9:02 pmHoвoceлckи написа:
Не съм сигурен, че разбирам точно какво питаш :?
Добре би било да ги центровате точно в ред на "тухлите". Не е много приятно да ги разкъртите и да ги гипсирате на ново по-нагоре ...
Да изрязвате тухлички с флексчето, да поизкъртите от гипса, така че та ги залепите отпред ... Не мисля, че ще е много по лесно.
А и конзолите, като че ли са по-навътре?
Това са лепени плочки?
Съжалявам, ако не съм се изразил правилно :(

Тухличките са лепени да, а конзолите са на "0" с основата. Ако се залепят тухличките и върху конзолите, след което бъдат изрязани с бор корона, мисля, че няма да стане добре ако декоративният панел се сложи върху тухличките, тъй като ще се се получи разстояние.

Надявам се да съм успял да обясня дилемата си, ако не пак ще опитам :)
tzetz009 - специалист
пон май 25, 2020 9:51 pmvacano написа:
пон май 25, 2020 8:30 pmtzetz009 написа:
:finga: :finga: :finga:

:partyman: :partyman: :partyman:
Не го сложих в Ел Инсталации защото помислих, че е за Декорация - довършителни елементи, тъй като инсталацията е вече изградена, но може и да не съм прав, сори! :)
Не си прав изобщо !!! Ама съвсем ! Има си точно отстояние от геометричния център на едната конзола до геометричния център на следващата за да ти пасне после лицевият панел . С петторните конзоли , които съм ти дал за пример тези сметки са готови изчислени и цялата досегашна картинка с петте отделни СГЪЧКАНИ конзоли просто я приеми безрезервно за грешна !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Пакет са му конзолите (скопчавани). Тези се нивелират доста гадно (огъват се), но май са сложени добре.
Това с пробиването с боркорона ... изобщо не ми звучи добре. Евентуално с малък флекс оформяш плочката по отворите и после я залепваш. Не е фатално, че конзолите са по-навътре.
Някакъв вариант е да се доизмаже (с гипс) до нивото на тухличките, като се оформи правоъгълник. В смисъл пакетът да стои като в прозорче. Би могло да се сложи някаква плоскост (плексиглас, ламарина ...) в съответен цвят.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не виждам защо да не се смъкне инсталацията в долния ред
А нивото зависи и от капаците на контактите??
nikolov333 - майстор
Аз лично бих избрал монтаж с внимателно "средно вкопаване". Не върху и не под кривините на тухлите, но конзолите за ключовете е добре да се преместят надолу за да са центрирани спрямо тухления ред както е при двойната конзола отдолу..

Прикачен файл

1-1.jpg
Последна промяна от nikolov333 на вт май 26, 2020 2:11 pm, променено общо 1 път.
vacano - напреднал
Това, което искам да избегна е това от снимката при възможност. Извинявам се за качеството.

Прикачен файл

6 (2).jpg
  • 1
  • 2

Тема "Ключове и контакти на тухлена стена." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: