• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Pipo71987 - специалист
Здравейте,имам следното питане.Значи стара къща имам със партиди за ток и вода.Бутнахме къщата,пуснахме в общината декларация,че е съборена.Въпросът ми е следният сега искаме да построиме нова по всичките й законови уредби с всички планове и прочие,та интересува ме мога ли да ползвам старите партиди за издаването на разрешителното за строеж? Или трябва да се вадят нови с всичките им такси и плащания ? Много ще се радвам някой който е имал подобен ребус да ме осведоми или някой който е в тая сфера.Благодаря за отговорите
KingLin - майстор
От впечатления докато избирахме парцел преди години отговора е да. А как вече трябва да питате по места.

А защо декларирахте че събаряте къщата вместо да минете като реновация и разширяване? Процедурата е много по-лека от започването на нова къща.
Pipo71987 - специалист
чет май 28, 2020 11:20 pmKingLin написа:
От впечатления докато избирахме парцел преди години отговора е да. А как вече трябва да питате по места.

А защо декларирахте че събаряте къщата вместо да минете като реновация и разширяване? Процедурата е много по-лека от започването на нова къща.
Къщата не беше в състояние да издържи още дълго и за това я махнахме
KingLin - майстор
Еми, дано не ви ударят спънка сега някъде. Мен ми отне близо 4 години бягане по документи, но в това влизат и ЕЛ и ВиК партиди и нов РУП, с всичките му срокове за изчакване на жалби и т.н. Сега ако беше, щях да търся нещо като вашето - стара постройка, която да бутна и да направя нова, защото според надзора е три пъти по-бързо като документация. Успех и здрави нерви ви пожелавам най-искрено!
Pipo71987 - специалист
пет май 29, 2020 5:58 pmKingLin написа:
Еми, дано не ви ударят спънка сега някъде. Мен ми отне близо 4 години бягане по документи, но в това влизат и ЕЛ и ВиК партиди и нов РУП, с всичките му срокове за изчакване на жалби и т.н. Сега ако беше, щях да търся нещо като вашето - стара постройка, която да бутна и да направя нова, защото според надзора е три пъти по-бързо като документация. Успех и здрави нерви ви пожелавам най-искрено!
Благодаря ви,още съм в началото и вече ме боли главата от тъпотии и бюрократщина,а до самият край нз как ще е? Сега търся ландшааф да опише дървестната разститност в имота,та да мога да взема виза :shock:
nikolov333 - майстор
С искането за визата си подай и искане по чл.140(а)от ЗУТ за изходни данни от Енерго и ВиК.. Така с една такса ще си спестиш още две допълнителни..
Pipo71987 - специалист
съб май 30, 2020 2:20 amnikolov333 написа:
С искането за визата си подай и искане по чл.140(а)от ЗУТ за изходни данни от Енерго и ВиК.. Така с една такса ще си спестиш още две допълнителни..
Здравей,може ли да ми поясниш повече за това искане и къде да то подам.Благодаря
nikolov333 - майстор
Подава се заедно с искането за визата в общината. Виж на сайта на вашата община в раздела за издаване на виза трябва да има бланки за попълването на исканията.. За нашата община са в раздел образци тук.. https://www.haskovo.bg/article/10029/20 ... roektirane но би трябвало да са еднакви като формуляри..
П.П.За какво ти е ландшафт за визата..?
Pipo71987 - специалист
съб май 30, 2020 9:05 amnikolov333 написа:
Подава се заедно с искането за визата в общината. Виж на сайта на вашата община в раздела за издаване на виза трябва да има бланки за попълването на исканията.. За нашата община са в раздел образци тук.. https://www.haskovo.bg/article/10029/20 ... roektirane но би трябвало да са еднакви като формуляри..
П.П.За какво ти е ландшафт за визата..?
Да,искат го от скоро и това да се опише дървестната разстителност в парцела от ландшаф :shock:
zz_stefanov - майстор
Партидите не са ли към парцела. Стига да не са закрити, какъв е проблема с липсата на къщата.
Отделно в проекта на къщата трябва да има ел. и ВиК част
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос относно ВИК И ЧЕЗ стари партиди!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: