• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tosco - специалист
Привет, като си личи от заглавието започва чуденето за избор на камина на пелети за работилница.
До сега се отолпявахме на дърва, но е време да помислим и за екологията. ;)
Та, работилницата ни е 70кв,м с що годе дебели зидове с мазилка, оканчен таван и над него 70см ламаринен покрив.
Няма варианти да прекарваме инсталация за радиатори и камина с водна риза и за това сме се насочили към сухи.
Не гоним и кой знае какви температури да постигнем, при положение, че рабти почти напрекъснато
аспирация за заваряване. Гоним температура от около 16-18 градуса зимата.
Гледам, има камини сухи и въздушни- разлика??
Ще съм благодарен за всякакви мнения и предложения. Бюджет, до към 2000 лв, та значи изключваме италианските .
filmatoplo - майстор
Въздушна камина на Голденфайер и хич да не ти пука .
шоп - майстор
пет май 29, 2020 8:00 pmtosco написа:
.
Гледам, има камини сухи и въздушни- разлика??
Ще съм благодарен за всякакви мнения и предложения.
Разликата, ще ти е почти 2 пъти по-скъпо от отоплението досега. Пелетите са мързеливо и скъпо отопление, което мога да го разбера в един супер изолиран дом и почасово отопление.
За работилница, където винаги има хора смятам, че не е проблем да намине някой и да хвърли десетина цепеници в огнището.

В най-студените дни може да се направи график, кой служител да запали огнището в 6.00 за да може в 8.30 като дойдат всички да е 16 гр.
Успехи!
съб май 30, 2020 8:14 pmшоп написа:
...
В най-студените дни може да се направи график, кой служител да запали огнището в 6.00 за да може в 8.30 като дойдат всички да е 16 гр.
Успехи!
Шопен, накефи ма.
Сдържах са да пиша, че щеше да е доста крайно.
....да зема да са запра!
съб май 30, 2020 5:00 pmfilmatoplo написа:
Въздушна камина на Голденфайер и хич да не ти пука .
А такааа! Кажи му, а на нас разкажи!
dedostojko - специалист
Препоръчвам чугунената суха 10kW на тимсистем. Цена около 1800лв. За 8 часа работен ден повече от чувал няма да изгориш което са 5-6лв на ден. Със сигурност 16 градуса ще имаш и при -10 навън. За месец отоплението ще е 22 работни дни по 6лв - под 140 лв (цените на пелетите варират)
tosco - специалист
А някой с мнение или впечатление за :
http://www.warmtek.bg/bg/products/ariabg/37-aria14
За сефте попадам на тази марка, уж български с италиански части.
Има ли някой наблюдение? И не можах да се ориентирам с какъв програматор е...
filmatoplo - майстор
:? А аз -какъв е самопочистващия механизъм.
tosco - специалист
пет юни 05, 2020 11:44 amfilmatoplo написа:
:? А аз -какъв е самопочистващия механизъм.
Хората са казали, че няма глупави въпроси, има глупави отговори...
Ако имаш да споделиш мнение, благодаря!
Ако ли пък не, подминавай!
filmatoplo - майстор
Явно не ти издържат нервите ,от карантината е ,и по лошо ще става . :wink: След като се запознах с описанието на камината -съвсем нормално питах -какво е самопочистващото устройство на въздушната камина ,там споменават че има такова .А ти бързаш да нападаш ,по принцип всеки е лош до доказване на противното .А ся си чукай главата и получавай глупави въпроси и отговори без мен ,то кой сега ще ти помага рискувайки да не му отговориш с такъв тон на многознайко . :lol:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет май 29, 2020 8:00 pmtosco написа:

До сега се отолпявахме на дърва, но е време да помислим и за екологията. ;)
:?
  • 1
  • 2

Тема "Пелетна камина за работилница???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: