• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
avtotavani - помощник
ср юни 03, 2020 10:28 pmЧираче написа:
ср юни 03, 2020 10:26 pmavtotavani написа:
ср юни 03, 2020 10:22 pmЧираче написа:


Лично съм правил такива врати преди 15 г. Доста са тежки, но се отварят лесно-само с побутване с кутрето. Не се доверявайте на всички тук - повечето са теоретици.
Може ли да ми дадете идеи дебелина размер на профилите как да стане хем здраво хем леко искам да е с профили и лапарина примерно 0,3мм но за профилите се двуомя ....
Мога. Но ми трябва допълнителна информация. От къде сте?
От град Шумен
gogo7777 - майстор
ср юни 03, 2020 10:22 pmЧираче написа:
пон юни 01, 2020 7:24 pmavtotavani написа:
Привет
Лично съм правил такива врати преди 15 г. Доста са тежки, но се отварят лесно-само с побутване с кутрето. Не се доверявайте на всички тук - повечето са теоретици.
От кога мина в отбора на общаците? :-D
.....драсни някоя скица как виждаш нещата конструкционно
avtotavani - помощник
Хайде няма ли някой да удари едно рамо идната седмица я почваме както писаха колеги от форума ще вземем профили 40х20 ще се пуснат диагонали от горните панти чак до долните всяка една врата ще е с по четири профила през метър хоризонтално и по два диагонала от горните към долните панти дайте мнение дали ще се получат така нещата ето една примерна снимка съжалявам за рисунката хахах.

Прикачен файл

0D9D4CF4-CF04-4613-9E1E-A4D4AAB12896.jpeg
0D9D4CF4-CF04-4613-9E1E-A4D4AAB12896.jpeg (37.58 KиБ) Видяна 1537 пъти
Andri01 - майстор
Хоризонталите са излишни. ламарината-с поп нитове към диагоналите.
avtotavani - помощник
нед юни 07, 2020 7:42 pmAndri01 написа:
Хоризонталите са излишни. ламарината-с поп нитове към диагоналите.
задължително ламарина с поп нитове 0,3 или 0,4 но дебелината на профила да е 2 или 3 милиметра това се питам ??
cat - специалист
По дебелия че са големи вратите и ще виснат затова ти писах за плъзгащи врати . Значи слагай по дебел профил на по малко места да става възможно най лека .
avtotavani - помощник
нед юни 07, 2020 11:37 pmcat написа:
По дебелия че са големи вратите и ще виснат затова ти писах за плъзгащи врати . Значи слагай по дебел профил на по малко места да става възможно най лека .
И аз исках плъзгащи но мястото не ми позволява за това ще ги правим с панти глвдах тук в форума за някакви с лагер или съчми от лагер ще ги мислим искам да бъдат възможно най леки и в това време стабилни да не увиснат.
  • 1
  • 2

Тема "Направа на врати за хале ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: