• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
jordanil - специалист
здравейте.Тия дни биха сонда на 15 метра.Вода има от около 6 тия метър надолу.Въпроса ми е?Колко дълбоко трябва да е пусната тръбата със смукатела,при условие,че помпата вади от макс. 8 метра/имам предвид и един метър шахта/.Според някой почти до дъното,а аз мисля,че не повече от обща дължина -7 метра.
помпа speroni cam 130
https://pumptech.bg/produkt/samozasmukv ... m-100-202/
шоп - майстор
Аз бих пуснал смукателя до около 12-13метра.
От вала на помпата да не е повече от 7м.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако не пуснеш смукателя до дъното, то дъното ще се вдигне до нивото, до което си го пуснал. Така, че според мен го пусни на 10см от дъното
jordanil - специалист
А дали ще засмуква помпата от 15 метра??
Hursa - майстор
чет юни 11, 2020 7:05 pmjordanil написа:
Вода има от около 6 тия метър надолу.
Ще засмуква от "около 6 метра", освен ако не вдигнете помпата над "повърхността" :) (и ако не падне нивото в процеса на работата и). (Мисля, че не трябва смукателя да е близо до дъното, желателно е да е над 70 см от него. Но зависи, какво представлява водоносния слой.)
LazarGanev - "Велик майстор"
чет юни 11, 2020 9:30 pmjordanil написа:
А дали ще засмуква помпата от 15 метра??
Разбира се, че ще засмуква и ще работи, докато има вода над 10-тия метър
jordanil - специалист
Значи,смело да пусна около -13 метра тръба :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз ти казах, че докъдето пуснеш смукатела, дотам ще се вдигне дъното - ще се наслоят утайки.
lpoik - специалист
Лазар е прав,послушай го? Колкото е по дълбоко смукателя няма да ти се затлачва.Помпата тегли дефакто от 6-7 м независимо колко е на дълбоко смукателя.Много зависи какъв е притока на вода към сондата,ако слаб притока ще ти пада нивото бързо и ще намалява дебита. Колкото е по високо нивото на водата толкова е по добре.Не важно смукателя може и на 30м да е.
  • 1
  • 2

Тема "въпрос за дълбочина на тръба и смукател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: