Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Жако - специалист
Здравейте на всички.
От скоро припрочетох всички коментари за плюсове и минуси на слънчогледови пелети, имам Горелка RB 20 на Грейко, замислих се дали има коментар във форума за костилки и за черупки.
Понеже ги хвалят че могат да горят и такова гориво, и е по калорично.
Има ли някои опитност и наблюдение, как горят, смесват ли се с пилети или се палят и без пилети, просто моля всички участвайте дайте мнение от здрав опит и ли верна информация, какво може да се учаква от тези костилки.
Благодаря предварително, знам че има опитни и съвестни мъже във този форум,които няма да замълчат мнението си.
speka_rs - майстор
пет юни 12, 2020 7:06 amЖако написа:
Здравейте на всички.
От скоро припрочетох всички коментари за плюсове и минуси на слънчогледови пелети, имам Горелка RB 20 на Грейко, замислих се дали има коментар във форума за костилки и за черупки.
Понеже ги хвалят че могат да горят и такова гориво, и е по калорично.
Има ли някои опитност и наблюдение, как горят, смесват ли се с пилети или се палят и без пилети, просто моля всички участвайте дайте мнение от здрав опит и ли верна информация, какво може да се учаква от тези костилки.
Благодаря предварително, знам че има опитни и съвестни мъже във този форум,които няма да замълчат мнението си.
Дадоха ми за експеримент ситни орехови черупки , гори си. Трябваше да вдина със 50 % дозите за да я докарам по същия начин, както със слънчогледа. Проблема ми е, че напълних мазата със мишки. Така че ако ще гориш такива неща, си трябва и някакво предпазване от мишки.
LazarGanev - "Велик майстор"
Костилките в никакъв случай не са по-калорични от слънчогледовите пелети, дори са много по-некалорични, понр за костилки от череши съм сигурен. Ако са без пари - да, но те обикновено са на съпоставими цени, тъй че всеки си преценява
Жако - специалист
пет юни 12, 2020 1:51 pmspeka_rs написа:
пет юни 12, 2020 7:06 amЖако написа:
Здравейте на всички.
От скоро припрочетох всички коментари за плюсове и минуси на слънчогледови пелети, имам Горелка RB 20 на Грейко, замислих се дали има коментар във форума за костилки и за черупки.
Понеже ги хвалят че могат да горят и такова гориво, и е по калорично.
Има ли някои опитност и наблюдение, как горят, смесват ли се с пилети или се палят и без пилети, просто моля всички участвайте дайте мнение от здрав опит и ли верна информация, какво може да се учаква от тези костилки.
Благодаря предварително, знам че има опитни и съвестни мъже във този форум,които няма да замълчат мнението си.
Дадоха ми за експеримент ситни орехови черупки , гори си. Трябваше да вдина със 50 % дозите за да я докарам по същия начин, както със слънчогледа. Проблема ми е, че напълних мазата със мишки. Така че ако ще гориш такива неща, си трябва и някакво предпазване от мишки.
Тази зима живо здраво ще съм с
Пелети от слънчоглед но при тях няма ли пак мишки.
filmatoplo - майстор
:wink: Идват ,пробват и си отиват .
speka_rs - майстор
И след това имаш накъсани човали.
На мойте сяка година им купувах по чувалче. Е, не са научиха да ядат само от него.
Чувал съм, че костилки от сливи горяли прилично. Само да не са от сливи за компоти!
Задължително ферментирали преди това!
Lisko - майстор
В дървото има горими и негорими съставки.
Чел съм че колкото са повече негоримите, дървото е по-твърдо.
Е, по-това правило -- черупките губят.
filmatoplo - майстор
Абе не губят ,ама ги няма пакетирани по 15 кг и на цена 100-150 лв тон . :wink:
Evgeniy - майстор
Познавам хора, които твърдят, че костилките от сливи са по добри от всички пелети, които са пробвали. Недостатък е, че ги купуват сурови, сушат ги и пробират.

Тема "Костилки и черупки за огрев с пелетни горелки." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: