пон юни 08, 2020 11:35 pmRumen89 написа: Здравейте,Rumen89, термодинамиката не е за всеки.
Мисля да монтирам такава система на покрива на къщата. Някой има ли наблюдения от такъв вид термосифони със серпентина SC-HE и SS-HE? По инструкция от сайта за продажба пише, че може топлата вода да влиза в бойлера който е на ел енергия. Като по този начин когато има липса на слънце може да се допогрява на ток. Втория ми въпрос е когато топлата вода влиза в бойлера на ел енергия няма ли да се охлажда и по този начин да тече вода с по- ниска температура от батерията?
Благодаря.
Имаш някакви загуби като водата ти минава през бойлера, но пък и той се явява и буфер и не осещаш това че водата, която е в тръбата от термосифона до бойлера изстива. Аз ползвах така термосифон със серпентина и последователно на него електрически бойлер 3-4 години доволен си бях, но се наложи слънчевия бойлер да слиза долу до котела и се промениха нещата.
