• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 29
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Визата е готова..ел.вик и архитектурата също, почти и започваме с конструкцията.. Комбинация от ивични по периферията на къщата и гаража + 6 бр.стъпки с рандбалки за 4-те колони на верандата и 2 те в периметъра на къщата..

https://www.dropbox.com/sh/iy3russfegga ... tracking=1
isakow - помощник
вт юни 16, 2020 1:57 pmnikolov333 написа:
Визата е готова..ел.вик и архитектурата също, почти и започваме с конструкцията.. Комбинация от ивични по периферията на къщата и гаража + 6 бр.стъпки с рандбалки за 4-те колони на верандата и 2 те в периметъра на къщата..

https://www.dropbox.com/sh/iy3russfegga ... tracking=1
Здрасти колега, защо сложи чешмата на верандата точно до възглавниците на спалнята. Това според мен не е добър вариант.
Сега погледнах, че и кухненската част също е залепена до същата спалня. Като цяло водата, съдовете и тези части издават доста шум, и ако има някой който спи или си почива в спалнята, едва ли ще му е много приятно.
Поздрави
Руди - майстор
Забележката е резонна, особено за стената между банята
и детската спалня. Там бих сложил 25 см зид. В моята къща
спалнята ми граничи с банята за гости. Добре, че нямам гости
да се къпят рано сутрин и късно вечер, пък и гостите са от
време на време.
Иначе се чува - и душа, и тоалетното казанче... Вече мисля за
обшивка с двоен гипскартон и пълнеж от вата.

Между дневната и спалнята не е проблем само водата, там има
и други шумове - телевизор, разговори, песни и танци... Все пак се
предполага, че когато купонът е в дневната, в основната спалня
още никой не спи.

Външната чешма вероятно няма да е с вкопан в стената
тръбопровод, а излизащ от пода, така че там ефектът
да не е толкова неприятен.

Разбира се, всичко това зависи и от начина на обитаване и
навиците на народонаселението в къщата.
naster - майстор
Резонна или не, за мен, за теб, човекът си е решил. Като си спомня аз какви хвалебствия отнесох за къщата ни: непрактично читалище и т.н. И аз бих променил някои неща, но непоисканият съвет обикновено не води до нищо градивно.
nikolov333 - майстор
Напротив, вслушвам се във всеки съвет и правя всичко възможно да взема нужните мерки.
naster - майстор
Нещо се коментираше, според мен резонно, но не се включих. Спалните да са на същата фасада с всекидневната. Дори бих обърнал кухнята да е на север, отворен план от входа, наместо кабинета. А кабинета да го набутате в северозападния ъгъл. Аз по принцип не обичам запад, особено за спалня. Но това е изолирано мнение - може пък да има обилан растителност, която да не позволява да пече.

Но и на мен къща на един етаж ми е мечта, но нито парцелът, нито жената позволиха.
nikolov333 - майстор
При мен няма как да е идеално разпределението, понеже ме ограничава формата, площа, ориентацията и подхода към парцела и нямам чисти изложения. Верандата е на юго-изток, заедно с дневната, което се определя от входния коридор и захода от улицата, спалните са на юго-запад и ще имат астми и дървета отпред, така, че няма да е фатално мисля, още повече, че в апартамента ми в момента спалните и детската са на чист запад, но сложих външни ал.щори с външна изолация и не ми пречи. Гаража и предверието с WC за кабинета ми е идеален понеже е независима зона, а спалнята ако я отворя към верандата ще е по шумно от сега с чешма която ще е изолирана от къщата и ще е изцяло пред фасада, включително канализацията... Абе пълно щастие няма, но всеки компромис, който съм направил е обмислен по-няколко пъти и този проект е най-близо до удобния за мен вариант.. Зидовете по 25см и аз ги обмислям и за това съм оставил мегдан в размерите основно на ширина, понеже под 330см, за спалня ми се вижда малка ширина.. Мисля, че не е проблем да ги решавам в движение тях.. :partyman:
naster - майстор
Да, малко трудно е да обособиш всичко на един етаж в 100 м2. Реално да се запази тиха и шумна веранди отделно. Имам идея
BLUEPUPIL - майстор
Ширина на дневна от 420см е крайно
неудобно;

Маджата, дето ври на печката
в дневната е рецепта за „влажни“
изживявания и конденз.

Не искаш да качиш плана на основите,
там ще е интересното.
nikolov333 - майстор
ср юни 17, 2020 5:18 pmBLUEPUPIL написа:
Ширина на дневна от 420см е крайно
неудобно;

Маджата, дето ври на печката
в дневната е рецепта за „влажни“
изживявания и конденз.

Не искаш да качиш плана на основите,
там ще е интересното.
Кухнята и дневната ще се ползват инцидентно по-принцип и основно зимата, ако сме там разбира се.. За това верандата е толкова голяма, а мога и да приобщя част от нея към дневната, ако реша че ми е тясно разбира се, макар, че не мисля, че ще се наложи... У нас 440см ми е достатъчно за тв гледане, понеже рязко ми се качиха диоптрите от четене във форума на телефона. :-D :lol: :lol:

Не, че не искам ами днеска взех папката и съм зает, а понеже са голям формат листовете, няма как да ги сканирам.. Чирачето го е страх да си поства проектите.. :lol: :lol:
Виж да видим чете ли се, че с телефона стават много големи снимките..

Прикачен файл

констр.jpg
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 29

Тема "Въпроси за статута и строежа..овреме!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: