Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
masterpit - специалист
чет авг 25, 2016 3:55 pmTrakehner1 написа:
Взех разклонитела от Щайнбергер, естествено оризов е (там май няма друго). Добре е направен и върши работа, дават го до 3680 вата, дано няма проблеми с до 2500. Върши чудесна работа, особено като трябва да ползвам оберфреза, която прави димна завеса от дървени частици...

По въпроса по-горе - има още една причина, освен икономия (една прахосмукачка все пак е 1200-2000 вата), а тя е, че ползвам Karcher от хоби сериите и те загряват като работят повече от 20-на минути. Освен това не виждам смисъл да ми бръмчи на главата за да спестя 16 лева :D
Колега, как се казва уреда, че не го откривам на сайта? Благодаря!
masterpit - специалист
ср юни 17, 2020 8:31 amkozl написа:
Това ли търсиш?
Ще се свържа с тях да видя дали ще ми върши работа Искам да ми пуска прахосмукачката, като включвам фрезата или циркуляра.
Благодаря да бързия отговор!
Buliviv - специалист
Въпросния разклонител как действа - отделният контакт ли е активен / за прахосмукачка/ или четворката ?
В смисъл ако в многото гнезда се включат няколко машини, а в отделния прахосмукачка при стартирането на някоя от тях, автоматично сработва и прахосмукачката -така ли е
masterpit - специалист
ср юни 17, 2020 10:18 amBuliviv написа:
Въпросния разклонител как действа - отделният контакт ли е активен / за прахосмукачка/ или четворката ?
В смисъл ако в многото гнезда се включат няколко машини, а в отделния прахосмукачка при стартирането на някоя от тях, автоматично сработва и прахосмукачката -така ли е
Същото питам и аз, като получа отговор ще пиша
krasi92 - майстор
То си пише че е с управляващ контакт а не с управляващ разклонител.
Buliviv - специалист
ср юни 17, 2020 12:36 pmkrasi92 написа:
То си пише че е с управляващ контакт а не с управляващ разклонител.
Щом питаме значи не знаем, но ти явно знаеш въпреки това в поста ти няма никаква информация освен спам.
masterpit - специалист
Утре като го получа ще пиша
kozl - майстор
ср юни 17, 2020 10:18 amBuliviv написа:
Въпросния разклонител как действа - отделният контакт ли е активен / за прахосмукачка/ или четворката ?
В смисъл ако в многото гнезда се включат няколко машини, а в отделния прахосмукачка при стартирането на някоя от тях, автоматично сработва и прахосмукачката -така ли е
По-вероятно е единичния да е активатор на четворката. Ама каво значение има това като в единицата може да се включи разклонител :?
Според мен по-важно за дадени случаи е при каква минимална консумация се задейства и колко натоварване може да издържи при дълговременна работа.
grizan1980 - специалист
Колеги , преди време и аз имах такава дилема. Купих въпросният разклонител от Конрад , два пъти го връщах...... Първият път въобще не работеше , вторият изкара две включвания. После ми върнаха парите и така .... имаше някаква схема с триак , щях да я пробвам.....

Тема "Контакт, който се активира при включване на консуматор в съседен контакт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: