Монтаж, топло и звукоизолации.
nikolov333 - майстор
Май най-лесният вариант е да им смажеш пантите и да им купиш терлици.. в кръга на шегата, но ако се съобразяват с режима ти на сън, тогава може и да вземат мерки. Иначе е най-добре да свикваш. Аз поне правя така и не мисля да се вживявам в проблема, чак толкова..
ivangog - напреднал
пет юни 19, 2020 1:21 pmnikolov333 написа:
Май най-лесният вариант е да им смажеш пантите и да им купиш терлици.. в кръга на шегата, но ако се съобразяват с режима ти на сън, тогава може и да вземат мерки. Иначе е най-добре да свикваш. Аз поне правя така и не мисля да се вживявам в проблема, чак толкова..

Как да свикна като ме будят в 2 или 3 през нощта от ходене и глупости. То ги чувам като си легнат и се въртят в леглото. Ся правят ремонт на другите стаи и им предложих да им платя пода така и така са на тая вълна ремонти. То апартамента им е кутийка 40кв , моя е 100 , но ми стигат да ми шумят наясякъде най-вече в спалнята :vom:
stefanjor - специалист
пет юни 19, 2020 2:07 pmivangog написа:
Ся правят ремонт на другите стаи
Значи момента е идеален за експерименти.
Ако се съгласят може да пробваш това което ти бях писал- два слоя каменна вата и отгоре изолация и паркет. Покрай стените ленти изолационна гума.
Ако има резултат може да си прецениш колко ще ти струва да им разбичкаш помещението над твоята спалня.

Ако се дърпат може "случайно" да ги наводниш и като им се подуе паркета няма къде да ходят :-D
ivangog - напреднал
пет юни 19, 2020 2:53 pmstefanjor написа:
пет юни 19, 2020 2:07 pmivangog написа:
Ся правят ремонт на другите стаи
Значи момента е идеален за експерименти.
Ако се съгласят може да пробваш това което ти бях писал- два слоя каменна вата и отгоре изолация и паркет. Покрай стените ленти изолационна гума.
Ако има резултат може да си прецениш колко ще ти струва да им разбичкаш помещението над твоята спалня.

Ако се дърпат може "случайно" да ги наводниш и като им се подуе паркета няма къде да ходят :-D
aхахах я кажи как да ги наводня. Наистина те питам ;д
Стаята им е макс 12кв
naster - майстор
ср юни 17, 2020 4:42 pmivangog написа:
Съжалявам за неуспешния резултат....Надявам се да успееш да го поправиш и поне тук в моята тема и ти да намериш помощ !
Благодаря за съчувствието. Аз си реших проблема - построихме си самостоятелна къща.
nikolov333 - майстор
След 19 минута говорят за звукоизолацията на пода на руски..

Bikerfield - напреднал
Здравейте,

Имам същият проблем - ударен шум по плочата от съседите отгоре. Всичко се чува, но основно ходенето - постоянно тропане на всяка стъпка, както и изпускането на каквото се сетите - от кабел до столове, мебели, чекмеджета и тн. Няма опция те да си сложат под, лягат си късно, има и дете, което също дръжат будно и тичащо до към 2 сутринта. Моля за мнение относно избор между:
- таван, окачен на плочата
- свободно премостващ таван (по стените)

Това са системи на кнауф, не правя реклама, чудя се дали изобщо да се захващам, тъй като ще опаковам целият апартамент (таванна част). Говоря си с тях в момента, ма бавничко вървят нещата.
Притесненията са ми следните:
- имам прозорци, които стигат до тавана - т.е. там изолационни ленти няма как да се сложат. Някои от тези прозорци пък се отварят и няма как да се сложи окачен таван, защото прозорецът ще опира в тавана. Т.е. тези участъщи ще трябва да си останат без окачен таван, поне в частта на отваряне на прозореца.
Конкретно за премостващият таван - при положение, че той ползва стените, има ли как профилите да се закачат към тавана само в тези участъци (около прозорците) и ще има ли все пак желаният ефект на шумо и удароизолация? Има прозорци на две съседни стени.

- Тъй като тропането се чува по цялата плоча, ще имат ли тези варианти за таван ефект на шумо у ударозаглушаване? Говорим за поне 50% абсорбиране на шума. И съответно, кой вариант бихте препоръчали...
Търся мнение на препатили хора с опит, иначе по фирмите ми обясняват много неща.
Моля за мнения по темата, а не предложения да продавам, да се местя, да им предлагам под и тн - не са опция за момента :-D
С оглед на горното, приемам предложения и за други системи, просто тези ми препоръчаха.

Предварително благодаря!

Тема "Изолация на стая против ударен шум" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: