• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19
Всички въпроси за вилата.
Здравейте,

Прегледах послесните отговори, но косачките са ми извън бюджета. Имаме площ за косене около 400-500 кв.м. и за момента съм се спрял на https://praktis.bg/gradina/gradinska-te ... -3-7kw-5hp

Влиза в бюджета и като параметри изглежда доста добре за цената си, но точно това ме и притеснява. Търсим главно бензинова, понеже до момента сме използвали само електричекса. Какво мислите за марката и модела?
Половината от инструментите ни са на Райдер, но на не повече от 3 години и с не толкова често ползване. Косачката ще се ползва почти през седмица и не ми се иска след първата година да издаде багажа.
mosferatu - напреднал
Здравейте,
Абсолютен новак съм по темата, досега съм използвал само електрическа косачка Gardena PowerMax 32E вкъщи за 200кв.м. трева.
Искам да купя нова бензинова косачка, понеже се налага да държа в ред нови площ с квадратура около 2дка (всъщност 2х1дка). Косенето на двете площи няма да е едновременно, едната все още е обработваема, но от догодина мисля да е превърна в ливада с овошки и храсти, поради липса на време/сили. Имам няколко въпроса, извинявам се, ако са лаишки:
- На голяма част от тревните семена пише, че не трябва да се оставя гниещ материал (разбирам трева от молчиране/косене). Това истина ли е, или е маркетингов трик?
- Допада ми варианта, който се препоръчва в темата- Husqvarna LB 155S, но втория терен е с наклон по дължина (неголям) и е дъгообразен по ширина (дъгата е с голям радиус). Там е "селска" трева- саморасла, досега е косено за сено и е чиста от плевели и избояли дръвчета, но има много диви ягоди, които искам да продължават да растат, т.е. ще искам да я кося по- високо. В този случай молчирането/косенето без събиране на тревата добър вариант ли е?
Отделно Husqvarna LB 155S се предлага с различни мотори на Бригс и Стратън?
С две думи дали да купя Хускварната без кош, или такава с кош е по- добър за моите условия? По краищата на втория терен има "тротоар" с по- високо ниво и жив плет, като за там се замислям и за бензинов тример. Времето ми е кът, работя 6 дни в седмицата, търся оптималния вариант. Бюджет още не съм определил, но докъм 800лв ще е добре, като обичам машини, които "забравяш че са твои"- т.е. надеждност на първо място, подръжката ми е хоби и удоволствие.
Предварително благодаря!
ср юни 10, 2020 10:45 pmmosferatu написа:

Здравейте,
Абсолютен новак съм по темата, досега съм използвал само електрическа косачка Gardena PowerMax 32E вкъщи за 200кв.м. трева.
Искам да купя нова бензинова косачка, понеже се налага да държа в ред нови площ с квадратура около 2дка (всъщност 2х1дка). Косенето на двете площи няма да е едновременно, едната все още е обработваема, но от догодина мисля да е превърна в ливада с овошки и храсти, поради липса на време/сили. Имам няколко въпроса, извинявам се, ако са лаишки:
- На голяма част от тревните семена пише, че не трябва да се оставя гниещ материал (разбирам трева от молчиране/косене). Това истина ли е, или е маркетингов трик?
- Допада ми варианта, който се препоръчва в темата- Husqvarna LB 155S, но втория терен е с наклон по дължина (неголям) и е дъгообразен по ширина (дъгата е с голям радиус). Там е "селска" трева- саморасла, досега е косено за сено и е чиста от плевели и избояли дръвчета, но има много диви ягоди, които искам да продължават да растат, т.е. ще искам да я кося по- високо. В този случай молчирането/косенето без събиране на тревата добър вариант ли е?
Отделно Husqvarna LB 155S се предлага с различни мотори на Бригс и Стратън?
С две думи дали да купя Хускварната без кош, или такава с кош е по- добър за моите условия? По краищата на втория терен има "тротоар" с по- високо ниво и жив плет, като за там се замислям и за бензинов тример. Времето ми е кът, работя 6 дни в седмицата, търся оптималния вариант. Бюджет още не съм определил, но докъм 800лв ще е добре, като обичам машини, които "забравяш че са твои"- т.е. надеждност на първо място, подръжката ми е хоби и удоволствие.
Предварително благодаря!



Защо ще даваш 1000 лева за Хускварна, като можеш да си вземеш нещо със същото качество, но на половин цена. Виж тези продукти, за които съм споменал аз.
Поздрави.
bulhomes2 - майстор
Със същото качество?!?
kr1100 - майстор
пет юни 19, 2020 5:19 pmbulhomes2 написа:
Със същото качество?!?
Остави това , но чичо ти Кольо в различни постове взе много да рекламира румънски изделия , а постовете му са само 4
1 за мотофреза,, един тук, един май за пръскачка.
pecolt - помощник
Здравейте, някой ползва ли подобна косачка;

https://www.onlinemashini.bg/dvukolesna ... 9-kw/55753

Понеже ми се увеличава площа за косене и досега основно съм косил с моторна коса на Щил ФС56. Дали самоходна палцова косачка е по подходяща за около 3-4 декара или посочената от линка.
Здравейте,
след доста четене и чудене, решихме и ние /аз и майка ми/ да се спрем на бензинова косачка. От скромния ми опит не съм доволна от електрическата, първо заради известния проблем с кабела и второ защото както си косях спря, прегряла от жегата и било нормално :? ... е да де, ама на мен хич не ми е кеф по средата на работата да ми спира, като се хвана да върша нещо искам да го свърша както трябва. Дори половината градина не успях да окося. :evil:
Става дума за половин декар, груба трева и много буреняк, неравен терен не знам дали е точната дума, но има доста бабуни, камънаци, а от едната страна и шишарки, които доколкото виждам също затрувняват работата на машинката.

Търся препоръки и конкретни марки.
Благодаря!
yanko78 - специалист
Аз бих заложил на втора употреба със самоход. Нова косачка ще е 2-3 пъти по скъпа и не бих я заврял в буренях. Да не говорим, че ако ударите някой камък или клон и може да си остане там.
krasi92 - майстор
Ако не ви притеснява цената. https://bauhaus.bg/benzinova-kosachka-h ... p/p/109801. Пет години са си пет години. Втора злоупотреба като угасне и ходи търси михаля за чаркалаци. Обикновенно се внасяха боклуци нови и почти неработили от инглънд но добре че тези се изнесоха от кошарата.
Svetoslavoff1 - майстор
Кабелът не е проблем, стига човек правилно да си организира работата. От 20-ина години кося място над декар с електричка. Да споменавам ли, че електричката не изисква никаква поддръжка, за разлика от бензиновите? Препоръчвам електричка с 46см ширина на косене, има такива и със самоход. Хем по-бързо ще окосите, хем мощността им е прилична. На времето взех Олео Мак и не съжалявам, здраво работно добиче излезе. Тези с 30-32 см ширина на косене са за поддържана, чиста ливадка 100-200м2.
Каквато и да вземете, мястото трябва да е почистено от камъни и храсти, изравнено и да го косите поне един път на месец.
Успех!
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19

Тема "Избор на косачка за вилата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: