• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Kondor1 - специалист
Съществуват ли кранове за под мивка като това на снимката, но входящата тръба да върви успоредно на стената, а отзад на кранчето да има плочка с дупки за закрепване на стената? Или всички предполагат, че входящата тръба идва насрещно от стената?
Прикачен файл:
175358_l.jpeg
175358_l.jpeg (25.24 KиБ) Видяна 1740 пъти
iliya_i - майстор
Е точно кран не съм виждал, но ако твоето кранче се комбинира с такова колянце?
Изображение
Kondor1 - специалист
И аз тъкмо открих нещо подобно като решение:

https://orex.bg/product/53.html

А друг въпрос относно тия кранчета под мивката - гледам има с керамична глава. Дали е добър вариант предвид това, че се ползва веднъж на година или по-рядко? В смисъл керамичната глава има ли опасност да си развали качествата от рядко използване или е по-надеждна?
preslav - майстор
Имам с керамична глава и съм се "родил" - всички други са "замръзнали" след няколко месеца неизползване.
kozl - майстор
нед юни 21, 2020 1:40 pmKondor1 написа:
Съществуват ли кранове за под мивка като това на снимката, но входящата тръба да върви успоредно на стената, а отзад на кранчето да иема плочка с дупки за закрепване на стената? Или всички предполагат, че входящата тръба идва насрещно от стената?

175358_l.jpeg
И за кво ти е таков кран :?
Като се скапе да ти е по-трудна смяната :?
Ползвай съветите под твоя пост.
Kondor1 - специалист
Нещо закрепено с 2-3 винта към дюбели не мисля, че е кой знае колко сложно за демонтаж. А по тая логика може и тръбата зазидана в стената (в нормалния случай на ъглов кран) може да се нуждае от ремонт - да не се зазиждат тогава... Не е голяма драма, със закрепване на тръбата пак ще стане работата, но си представях, че има и вариант с кранчето. Измислят се какви ли не комбинации.
Kondor1 - специалист
Откъде могат да се купят някакви по-свестни като качество от тия с керамичните глави? Освен ъгловите ми трябва и за спиране на съдомиялна и пералня. В магазините около мен май продават само китайски, така че по-добре от интернет магазин да взема. Видима сякаш нямат подобни артикули.
MamaMy - майстор
Аз откакто ползвам радиаторни или газови кранове се родих. Там качеството все още е задоволително.
Изображение
Доволен съм и от пластмасовите PPR кранове със сменяема глава.
Изображение
Последна промяна от MamaMy на съб юли 18, 2020 3:45 pm, променено общо 3 пъти.
lov - майстор
Ами аз последно по същата причина си купих пак китайски но с керамичен механизъм. :-D
Това че е китайски не означава, че е всички са с лошо качество. То не на празно има виц дето обясняват че имам 32 степени на качеството. :lol:
п.п. Кранчетата са керамична глава и от неръждавейка а не отливка от ЦАМ и изглеждат много нежни на пръв поглед. Ако се сетя ще снимам да покажа че в момента не са ми под ръка. Но по това може да се ориентираш че са такива.
Предложението на колегата също е добро.
Kondor1 - специалист
съб юли 18, 2020 3:15 pmMamaMy написа:
Аз откакто ползвам радиаторни или газови кранове се родих. Там качеството все още е задоволително.
Тия сферичните не ми ги хвали. Може да са качествени откъм ръждясване, но при по-дълъг престой може и клещи да трябват за завъртане. Точно затова искам керамични, но китайците са специалисти по имитация на неръждаемост. Гледаш го като ново лъскаво, а след 1 месец ръжда.
  • 1
  • 2

Тема "Кранове под мивка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: