• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, имаме старо бунгало на 30-тина години, искаме да го постегнем, за да можем да го използваме. Дъските му навярно са поизгнили, но като цяло са добре, че въпросът ми е, може ли да се облече със сайдинг или с нещо друго? Искам да помоля за идеи за най евтиният вариант, няма да живеем там, просто през лятото да можем да го ползваме. И сега може, но принципно в годините е боядисвано, натрупала се е боя на места, на други вече се е обелила и изглежда не особено приветливо. Благодаря Ви, предварително!
naster - майстор
Най-евтино: пистолет за горещ въздух за 20 лева, шпакла, телена четка, мече и четка за боядисване. Няколко кутии боя и един разредител. Ако има компрометирани дъски, се подменят.
ben84 - специалист
вт юни 23, 2020 10:04 amnaster написа:
Най-евтино: пистолет за горещ въздух за 20 лева, шпакла, телена четка, мече и четка за боядисване. Няколко кутии боя и един разредител. Ако има компрометирани дъски, се подменят.
Не е евтино, като калкулираш труда🙂
Аз бих го облицовал със сантиметър стиропор, мрежа и шпакловка.
naster - майстор
вт юни 23, 2020 9:57 amDesislava123 написа:
... искаме да го постегнем ...най евтиният вариант, няма да живеем там, просто през лятото да можем да го ползваме...
За мен най-евтин означава да дам най-малко пари. Ако е в отдалечено място, и работната ръка би била кът.

Ако основата е компрометирана, трябва да се подмени -> нова дъска. ЕПС в/у боядисано дърво ще държи единствено с пяна от по 10лв/флакон, т.е. пак подготовка на основа, евентуално и винтове с някакви шайби. На немонолитна постройка, не може да се предвиди кои напрежения, дори от ходене вътре няма да напукат шпакловката. По-добър вариант би бил с ОСБ3 на винтове (дори и най-тънкото ще опаянти външните стени поне малко) с мазилка директно.
lyubohar - майстор
А предвиждате ли,че сайдинга или нещо подобно което лесно ще се маха ще Ви го приватизират мургавите?
Аз не бих си правил труда.Лично съм го преживял.От нашето почти нищо не беше останало.
шоп - майстор
вт юни 23, 2020 1:23 pmlyubohar написа:
А предвиждате ли,че сайдинга или нещо подобно което лесно ще се маха ще Ви го приватизират мургавите?
Ако в района има набези не си заслужава да се инвестира нито стотинка!

Ако авторката приложи снимки ще получи доста по-точни отговори.
Успехи!
naster - майстор
Затова с неколко дОски, малко боя нещо сиво/зелено, да не бие на очи.
вт юни 23, 2020 1:23 pmlyubohar написа:
А предвиждате ли,че сайдинга или нещо подобно което лесно ще се маха ще Ви го приватизират мургавите?
Аз не бих си правил труда.Лично съм го преживял.От нашето почти нищо не беше останало.
Здравейте, дори не ми е минавало през ум, че някой ще тръгне да го маха... Много ми харесва, на външен вид,... но щом лесно се слага, следователно лесно се й маха...има логика, благодаря ви :)
:axe:
вт юни 23, 2020 1:47 pmшоп написа:
вт юни 23, 2020 1:23 pmlyubohar написа:
А предвиждате ли,че сайдинга или нещо подобно което лесно ще се маха ще Ви го приватизират мургавите?
Ако в района има набези не си заслужава да се инвестира нито стотинка!

Ако авторката приложи снимки ще получи доста по-точни отговори.
Успехи!
Да, прав сте може би със снимка, ще ми подадете повече идеи, но в момента нямам, ще кача след няколко дни... За набези, сякаш скоро е нямало, но все пак имайки в предвид окаяният му вид, може би не е достатъчно привлекателно...
вт юни 23, 2020 12:23 pmben84 написа:
вт юни 23, 2020 10:04 amnaster написа:
Най-евтино: пистолет за горещ въздух за 20 лева, шпакла, телена четка, мече и четка за боядисване. Няколко кутии боя и един разредител. Ако има компрометирани дъски, се подменят.
Не е евтино, като калкулираш труда🙂
Аз бих го облицовал със сантиметър стиропор, мрежа и шпакловка.
[/quote

Попитах за най-евтиният вариант и ми се предложи🙂, но и аз мисля, че е доста трудоемко. Сега възстановявам стари метални столове, голямо шкурене, търкане, обезмасляване, грундиране, че чак тогава лак...много бавно става... а са само 4 броя ☹️
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на старо бунгало" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: