Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Жако - специалист
вт юни 09, 2020 11:13 pmЖако написа:
пон юни 08, 2020 6:44 pmPetar Cholakov написа:
нед авг 22, 2010 2:57 pmlordvlad написа:
Понеже втора година ще се отоплявам на пелети, който има опит с производители и качество нека го сподели. От моя опит през зимата на 2009/2010 година мога да кажа че пелетите от Кюстендил на фирма Танита бяха с доста лошо качество и не бих ги ползвал. Опитах няколко чувала от фирма Екоефект които продават пелети на фирма Technowood и са с прилично качество. За сега първенеца по качество са пелетите на Баумакс, които продават Румънски пелети.



Който има други наблюдения нека сподели, защото идва зима! :)
Има едни Пегасус, аз ги взимам от Пловдив не съм проверявал дали има другаде. Според мен са средна цена но аз ги харесах много, за 40-45 минути котела ми достигаше макс температурата, доста да калорични и ако ти е добра инсталацията ще ти излезнат по- насметка. За сравнение бях взел едни от Практикер ами 3 часа гори на докато достигне макс температура, никаква калоричност
Казваш три часа но ти пренъстойва ли.
Дай име на фирма производител
Колега.
Lyubcho_88 - напреднал
Привет. Имам възможност да взема 3 вида пелети и се чудя кой е най-удачния избор?
#1 Terra Vera (a.k.a. Пирин Пелетс) иглолистни 390лв/т
#2 Pellet Abete (NMG Group от Велинград) иглолистни 350лв/т
#3 Букови (NMG Group) 390лв/т
Кое бихте препоръчали? Снимки по-долу:
#1 Изображение #2 Изображение #3 Изображение
ant-man - напреднал
пет юни 12, 2020 10:25 amLyubcho_88 написа:
Привет. Имам възможност да взема 3 вида пелети и се чудя кой е най-удачния избор?
Така по снимки- трудна работа :? .Като цени са сходни. В какво ще ги гориш - котел, камина? Какво търсиш - калоричност или по-малко пепел и т.н. Може да имаш късмет някой, който е ползвал от тях да пише мнение, ха дано :shock: ! Ако пък не- тогава сам трябва да избираш : https://peleti.xyz/%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D ... 1%82%D0%B8 Помогни си сам!
Успех в избора! :)
lebendi - специалист
1 - нискокалорични, не правят шлака, но пепелта хич не е малко, за мен 100% не си струват парите
2 - едни от най калоричните които съм срещал-първият сезон(2016-2017) бяха добри - нямаше шлака,пепел имаше средна работа, за следващия сезон се събрахме се няколко човека (за 30 палета) договорих с един склад топ цена 300лв./тон по Великден, разхвърляхме ги за ден и половина и като започна сезона - изненада- от 30 палета, 15 ставаха, а 15 не-имат някакви примеси (нещо между гума и пластмаса--с което явно са докарали калоричността), много шлака (всеки ден се образуване кюлче в горивната пота на камината) и много пепел.Тези с котел и горелка нямаха много проблеми (с изключение на едни хора с Bosch комплект -те ги върнаха и смениха с Трон), но с камините беше голямо страдание и от този момент натам с коопераций не се занимавам...Все пак ако ги гориш в Котел-може и да нямаш проблеми, но ако ги гориш в камина-бягай надалеч...
3- нямам наблюдения
ant-man - напреднал
пет юни 12, 2020 10:26 pmlebendi написа:
Така трябва да си помагаме във форума :prayer: ! Браво на колегата за мнението. =D>
Lyubcho_88 - напреднал
В крайна сметка взех ЗАХИР
http://www.zahirbg.com/%D0%BD%D0%B0%D1% ... BE-%D0%BC/
Ще тествам тоя сезон и ще кажа как са били.
silent - майстор
пет юни 12, 2020 10:25 amLyubcho_88 написа:
Привет. Имам възможност да взема 3 вида пелети и се чудя кой е най-удачния избор?
#1 Terra Vera (a.k.a. Пирин Пелетс) иглолистни 390лв/т
#2 Pellet Abete (NMG Group от Велинград) иглолистни 350лв/т
#3 Букови (NMG Group) 390лв/т
Кое бихте препоръчали? Снимки по-долу:
#1 Изображение #2 Изображение #3 Изображение
Горил съм само Тера вера казват че са марката за износ на Пиринс пелет. За мен идентични са с Перин Пелетс но като че ли една идея по-добри.
Камината ми е Еко спар Алба и за като цяло за мен стават без да са върха на сладоледа.Като качество бих би определил като средно или малко под средно като определено има и много по-лоши пелети от тях. Друг е въпроса дали за тези пари няма по-добри.
probvai na marib0r ... mnooo sa dobri ....
Последна промяна от Virtex на ср юни 24, 2020 11:21 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
ср юни 24, 2020 11:03 pmzazaaaa написа:
probvai na marib0r ... mnooo sa dobri ....
Баси тъпата реклама. Как ви плащат, като на мозъчно слаби ли?
Пишете като пичове бре, ще ви разберат, не мислете потребителите тук за малоумни!
Virtex - майстор
ср юни 24, 2020 11:03 pmzazaaaa написа:
probvai na .... mnooo sa dobri
С такива неграмотни реклами освен балъци други очаквате ли да привлечете :-D

---

Текста го оставям, за да се види колко некадърни 'производители' има в тази държава и всеки да си направи сметката колко качествени продукти може да продава такава фирма :)

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: