Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
mavryt4o - майстор
Това упражнение на плосък шлайф може ли да се направи? Искам двата водача да са в една равнина. Детаила е 40см висок 90 широк.
koveslav - майстор
Следя.Дърводелците до нас имат същия проблем с една стара много масивна пендула.Линеала там е цяла отливка,като лявата и дясната му страна имат вече износвания във вътрешните си краища.Сега като сложиш дълъг детайл,който стъпва и на двете страни среза е точен,но ако окрайчваш и детайла лежи само на една от страните на линеала,ъгълите започват да "бягат".И аз се чудя каква обработка да им предложа и на кого да я поверим....
PIP - майстор
Линеала като на снимката ли е? При мен посредством вградения механизъм левия линеал се движи и настройва според нуждите. При мен двата плота бяха усукани един спрамо друг и ги минах на абрихта както са хванати на целия линеал и се подобриха нещата. При теб с металните плочи може да им направиш подложки. Аз предпочитам тея плочи да са дървени, понеже е много лесно да прикачам цели линеали от шперплат или дърво с винтове направо към подвижните части, особено когато работя с къси парчета.

Прикачен файл

IMG_20200627_192141 (2).jpg
mavryt4o - майстор
съб юни 27, 2020 8:19 pmPIP написа:
Линеала като на снимката ли е? При мен посредством вградения механизъм левия линеал се движи и настройва според нуждите. При мен двата плота бяха усукани един спрамо друг и ги минах на абрихта както са хванати на целия линеал и се подобриха нещата. При теб с металните плочи може да им направиш подложки. Аз предпочитам тея плочи да са дървени, понеже е много лесно да прикачам цели линеали от шперплат или дърво с винтове направо към подвижните части, особено когато работя с къси парчета.
Дадох 130лв за алуминиевития профил и исках всичко да ми е точно. Залепих уш временно едно картонче 0.5мм в ниската част и заспа както и да го местя.

Тема "Шлайфане на водачи на линеал от дърводелски фреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: