Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Знам, че има много такива теми но при мен има една малка особеност която искам да бъда сигурен, че ще работи. Искам да свържа последнователно два радиатора . Прикачил съм снимки на двата варианта които мисля че са най удачни. Вариант 1 е този който искам да използвам защото реално студената тръба е много близо до колектора и няма да мога да вмъкна тройник, но не знам дали няма да е проблем, че изходящата вода от втория радиатор влиза направо в първия а не в тръбата на изхода..
Прикачен файл:
РАДИАТОР 1.jpg
Това е само първия радиатор
РАДИАТОР 1.jpg (22.09 KиБ) Видяна 1307 пъти
Прикачен файл:
РАДИАТОР ВАРИАНТ 1.jpg
Вариант 1
РАДИАТОР ВАРИАНТ 1.jpg (34.39 KиБ) Видяна 1307 пъти
Прикачен файл:
РАДИАТОР ВАРИАНТ 2.jpg
Вариант 2
РАДИАТОР ВАРИАНТ 2.jpg (35.21 KиБ) Видяна 1307 пъти
fbr - майстор
нед юни 28, 2020 4:38 pmdaweda написа:
Искам да свържа последнователно два радиатора .
Искам да ти кажа, че и при двата ти варианта, нямаш последователно свързани радиатори. Те са свързани паралелно. Само дето при първия, за трйник си използвал изводите на радиатора. При паралелно свъзване на радиатори се появяват проблеми с балансирането, така че трябва да предвидиш кранове за уравновесяване на двата клона.
нед юни 28, 2020 5:02 pmfbr написа:
нед юни 28, 2020 4:38 pmdaweda написа:
Искам да свържа последнователно два радиатора .
Искам да ти кажа, че и при двата ти варианта, нямаш последователно свързани радиатори. Те са свързани паралелно. Само дето при първия, за трйник си използвал изводите на радиатора. При паралелно свъзване на радиатори се появяват проблеми с балансирането, така че трябва да предвидиш кранове за уравновесяване на двата клона.
Ще сложа кранове разбирасе, но ще има ли проблем при вариант 1 (при него топлата е свързана паралелно, а студената последователно)? Радиаторите са малки по 5 глидера са.
Вече ти се каза, че е паралелно.
Още по удачно е да свържеш и топлата тръба, както си нарисувал студената, като връщащата я теглиш от долу в ляво на вторият. Така няма нужда ни от тройници, ни от кранове. Ще работи като един по голям радиатор.
Друг е въпроса ако искаш отделна регулация.
нед юни 28, 2020 5:37 pmТрифон П.Трифонов написа:
Вече ти се каза, че е паралелно.
Още по удачно е да свържеш и топлата тръба, както си нарисувал студената, като връщащата я теглиш от долу в ляво на вторият. Така няма нужда ни от тройници, ни от кранове. Ще работи като един по голям радиатор.
Друг е въпроса ако искаш отделна регулация.
Така ли? Необходим ли е обезвъздушител за първия радиатор?
Прикачен файл:
РАДИАТОР ВАРИАНТ 3.jpg
сн 3
РАДИАТОР ВАРИАНТ 3.jpg (37.65 KиБ) Видяна 1272 пъти
...

Глей сега- добре си дошъл, ама не е добре за всяка точка от отоплителната си инсталация да отваряш тема!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед юни 28, 2020 10:58 pm, променено общо 1 път.
Какъв е проблема? Претоварвам сървърите ли? Задължително ли е всеки потребител да има само по ЕДНА тема в даден раздел? Мисля, че ако има някой друг с такъв проблем (бойлера и лирата от другата тема) би го намерил по лесно в google, отколкото ако е като коментар към тази... Относно свързването на радиаторите от тази тема, споменах, че разстояните от първия радиатор и колектора е малко и съответно не много удобно да се сложи тройник който да събира студената вода от двата радиатора. Ако свържа радиаторите както е на ВАРИАНТ 2 ще има ли някакъв проблем?
нед юни 28, 2020 7:51 pmdaweda написа:
Какъв е проблема? Претоварвам сървърите ли? Задължително ли е всеки потребител да има само по ЕДНА тема в даден раздел? Мисля, че ако има някой друг с такъв проблем (бойлера и лирата от другата тема) би го намерил по лесно в google, отколкото ако е като коментар към тази... Относно свързването на радиаторите от тази тема, споменах, че разстояните от първия радиатор и колектора е малко и съответно не много удобно да се сложи тройник който да събира студената вода от двата радиатора. Ако свържа радиаторите както е на ВАРИАНТ 2 ще има ли някакъв проблем?
Не си първият, нито последният, на който топлата вода му се опира по подобен начин. Мислиш ли, че не е коментирано поне десетина пъти?
Щом ти стига акъла за "товара на сървърите" значи ще се справиш и с разпределението на водните потоци.
.......................................................

Тема "Последователно свързване на ВТОРИ радиатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: