• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
estorm - специалист
Изтрещя скапаното Горене замириса задимя и продължи да работи. Изключих я, не пожелах да видя какво още може.
Ккаво е причинило това според вас? Пробив в нагревателя ли, мотора ли?

Прикачен файл

g62081.JPG
g62081.JPG (77.47 KиБ) Видяна 1859 пъти
shadow__01 - майстор
Не проверихте ли поне кое е черно и от къде мирише?
lov - майстор
Да беше снимал и тази кутишка от пред с надписчето или трябва да викаме врачка.
estorm - специалист
Извинявам се в кутийката не се усъмних. Нямах мултицет под ръка и по късно ще мога да замеря поне нагревателя. Ако е мотора няма да се справя с проверката че има много изводи по него.
Не открих откъде замириса толкова нито какво гръмна така силно.
Двигателя беше доста горещ да не ви подведа но като, че ли имаще опушване от него по кожуха на барабана отзад. или е било чернилка от ремъка. Бе зацапано като сажди си беше.

Прикачен файл

gr62081.JPG
gr62081.JPG (58.6 KиБ) Видяна 1812 пъти
sts - специалист
Тази кутийка е R,L,C филтърна група на входа на захранването на пералнята.
Кондензатор може да е гръмнал.
Не посочвате дали е изключил предпазител.
Разглобете и огледайте филтъра за дефекти.
Външен оглед може да се извърши и без измервателен уред.
lov - майстор
То се вижда и на снимката къде е избушил филтъра и от къде е опушило тенекето. Нарочно те накарах да снимаш за да си знаеш за другия път да не викаме врачките. :lol:
Изривай го и си ползвай пералнята. Може и без него. И не се занимавай да ръчкаш по нагреватели и мотори.
zz_stefanov - майстор
нед юни 28, 2020 6:20 pmlov написа:
То се вижда и на снимката къде е избушил филтъра и от къде е опушило тенекето. Нарочно те накарах да снимаш за да си знаеш за другия път да не викаме врачките. :lol:
Изривай го и си ползвай пералнята. Може и без него. И не се занимавай да ръчкаш по нагреватели и мотори.
Да го изрие, но трябва да му кажем каво да свърже.
Та тея синя и кафява слагаш от едната страна на двойна клема, а от другата двете кафеви кабели. Шарения кабел си го оставяш там.
estorm - специалист
Сега ме зарадвахте много. Ако се размина само с филтъра ще го полея след като го изкормя. Аз вече се виждах как мъкна друга по стълбите :-D
Благодаря за помощта! Ще вържа както трябва там.
lov - майстор
Не се разправяй даже да го махаш. Свържи жиците както колегата ти обясни и толкова.
DMN - майстор
estorm написа:
Сега ме зарадвахте много. Ако се размина само с филтъра ще го полея след като го изкормя.
Все пак, ако можеш провери си и нагревателя. :) .
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Гръмна пералнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: