Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ivanivanovi - помощник
Здравейте,
имам желание за придобиване на "селска" къща и въпреки, че прочетох доста от темите тук, когато се сблъсквам с конкретни казуси, запецвам. Затова откривам тази тема, в която ще питам конкретни неща и се надявам да има отзивчиви съфорумци да откликнат.
Първи въпрос: УПИ със стара къща, купено от последния собственик преди 15г. с намерение за строеж на вила, но нищо не е правил и сега продава.
няма и не е имал документ за ток и въпросът е, може ли по номер и адрес на имот и имената на предишни собственици да се провери в ЧЕЗ дали има незакрита партида и ако има да се прехвърли ?
черните и червените линии на скицата се пресичат, коя е по-главната?
останалите въпроси по скицата са на нея
Прикачен файл:
скица- въпроси.jpg

Прикачен файл:
сметки регулация.jpg
сметки регулация.jpg (67.22 KиБ) Видяна 1865 пъти
MamaMy - майстор
Tези техници в общината много ме дразнят с техните номера. Това с изправянето на парцелите заради несъществуващи пътища или за сметка на съседи си е типично изнудване. Вече за трети път ми играят такива номера и май е време да се съдим и с тях. Може и по директно да си оправя проблема, но не става дума само за мен, а за стотици потърпевши.

ПП Черните линии са сегашните граници на имота. Червените са уж планирани за промяна поради "изправяне на границите". Някакви простотии в закона които им дават вратичка да те разкарват и да ти взимат пари.
Относно партидата за ток, би трябвало да има. Едва ли предния собственик я е закрил. Въпроса е дали енергото ще искат да я възстановят и прехвърлят на твое име след като няма електромер и отчитане за няколко години.
Последна промяна от MamaMy на нед юни 28, 2020 7:17 pm, променено общо 1 път.
ivanivanovi - помощник
Двата пътя си съществуват в момента, макар и "черни" - асвалта е на 50м.
gnt69 - майстор
нед юни 28, 2020 7:17 pmivanivanovi написа:
Двата пътя си съществуват в момента, макар и "черни" - асвалта е на 50м.
Червените линии са най важните. Казваш УПИ си е купил предишния собственник, значи си е купил имота по червените линии и това може да ти продаде. Черните са оградите към момента и ако не пречат на никого могат да си останат с години. Ако се реши да се прави улицата тя ще се прави по червените линии и трябва да си направиш оградата по тях. Ако почнеш да правиш нова ограда ще ти дадат линия по червените. :partyman:

Ама пък в скицата пише че сметките не са уредени.
Четеш хубаво нотариалния акт какво си е купил предишния собственик УПИ или имот.
ivanivanovi - помощник
нед юни 28, 2020 7:49 pmgnt69 написа:
нед юни 28, 2020 7:17 pmivanivanovi написа:
Двата пътя си съществуват в момента, макар и "черни" - асвалта е на 50м.
Червените линии са най важните. Казваш УПИ си е купил предишния собственник, значи си е купил имота по червените линии и това може да ти продаде. Черните са оградите към момента и ако не пречат на никого могат да си останат с години. Ако се реши да се прави улицата тя ще се прави по червените линии и трябва да си направиш оградата по тях. Ако почнеш да правиш нова ограда ще ти дадат линия по червените. :partyman:

Ама пък в скицата пише че сметките не са уредени.
Четеш хубаво нотариалния акт какво си е купил предишния собственик УПИ или имот.
имотите са два, на единият пише УПИ на скицата и на удостоверението от кадастъра.
на другият, на който пише че не са уредени сметките пише ПУ с отреден парцел
Прикачен файл:
УПИ.JPG
Прикачен файл:
ПУ.JPG
Последна промяна от ivanivanovi на нед юни 28, 2020 8:12 pm, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
нед юни 28, 2020 8:01 pmivanivanovi написа:

имотите са два, на единият пише УПИ на скицата и на удостоверението от кадастъра.
на другият, на който пише че не са уредени сметките пише ПУ с отреден парцел
Не гледай по скиците чети нотариалния акт.
MamaMy - майстор
В днешна България какво си си купил няма никакво значение. Мен при покупка на имот се опитаха да ме изнудват. Аз не поддадох, но продавача е склонил и си е платил таксата 500лв. Издадоха ми чиста скица с "коригирани" огради. Това си беше откровена измама защото бяха изправяли оградата ми към пътя без да дойдат да видят терена и са ми взели 1,7м2. Ако бяха дошли нямаше да се излагат така яко. Всички линии които бяха начертали бяха във въздуха. Тук са скали, а те не го виждат на плана, а си драскат с едни линии. Дори не са разбрали че съм последна къща на улицата и са я продължили с червена линия навътре в скалата. Сигурно това ще е тунела под Шипка.
За капак 5 години след покупката един съсед почина. Жена му решила да препише имота на дъщерята и греда със скицата. Неуредени огради между двата имота. Ние имаме обща ограда едва 4 метра. Всичко друго е стопански сгради. Бяха изправяли през постройките. А те са каменна зидария на два етажа. Какво, да гътам сградите ли? Нали всичко ми бяха оправили? Явно при всяка молба за издаване на скица следва рисуване в опит да капне някой лев. :razz:
ivanivanovi - помощник
Бе то е ясно, че ще вляза в някой филм, ама пусти мерак за къща.....
Естествено, няма да тръгна да правя сделка без предварително мой адвокат да е проучил всичко, темата я пуснах да набера малко обща информация за мен, защото съм много далеч от тази област.
Руди - майстор
Относно партидата за ток не се хабете.
Ще ви накарат да отворите нова.
2Мж означава двуетажна масивна жилищна
сграда, което е без значение. Това е
постройката, която купувате, трябва
да сте я видели какво представлява.
Двойките са някакъв геодезичен символ,
вероятно лози/асми.
Черните линии са имотна граница, червените са
новата регулация, по-важна. Докато не се уредят
(уеднаквят) границите, няма да ви разрешат да строите.
Обикновено ако получавате някаква площ, ще я платите,
ако ви вземат площ - ще я подарите.
ivanivanovi - помощник
нед юни 28, 2020 8:56 pmРуди написа:
Относно партидата за ток не се хабете.
Ще ви накарат да отворите нова.
2Мж означава двуетажна масивна жилищна
сграда, което е без значение. Това е
постройката, която купувате, трябва
да сте я видели какво представлява.
Двойките са някакъв геодезичен символ,
вероятно лози/асми.
Черните линии са имотна граница, червените са
новата регулация, по-важна. Докато не се уредят
(уеднаквят) границите, няма да ви разрешат да строите.
Обикновено ако получавате някаква площ, ще я платите,
ако ви вземат площ - ще я подарите.
не можах да видя къщата отблизо, защото всичко е адски обрасло с храсти, но и отдалече се вижда че е за багер. Интересува ме парцела като местоположение най-вече и документално да е ОК, не търся къща да влизам да живея в нея след 3 месеца

Тема "Покупка за парцел и бъдещо строителство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: