• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Не.
пет юни 26, 2020 11:02 pmLazarGanev написа:
:megaeek: :gott:
Аз 250м2 ги топля с Eхpert20, ама какво разбирам аз :?
Щом не ти е ясно кой какъв е и какво ти дава....
Жалко за трудът на още няколко!
filmatoplo - майстор
:) Май късно прочетох ,че става дума за бургас. :wink:
нед юни 28, 2020 11:53 pmfilmatoplo написа:
:) Май късно прочетох ,че става дума за бургас. :wink:
Е що да е късно? Все пак по добре, отколкото да не беше.
filmatoplo - майстор
:) В смисъл ,че можеше да дам съвет на место :wink: .
mitkor - помощник
Колегата " filmatoplo" да не е от Бургас ?
mitkor - помощник
Ако си от тук,да се срещнем и да говорим ....
morfei1 - специалист
нед юни 28, 2020 1:59 pmandy_forresite написа:
Предимството на 30 пред 20 kw е по-бързо реагираща система, т.е. топлото идва по-бързо. При предполагаемия начин за регулиране на температурата -
А недостатъка на 30-ката пред 20-ката е, че е с мин. мощност 7kw (пък може и повече зависи от марката), пък 20-ката ще е с мин. мощност 5Kw (което е минимума за повечето котли). В преразход и не оптимална работата няма да го вкара високата максимална мощност, а високата минимална мощност по мое скромно любителско мнение.

От известно време, като се заговори за котли първо питам колко му е минималната мощност, наясно съм, че максималната каквато и да е, ще ми е предостатъчна освен ако не отоплявам читалище.
morfei1 - специалист
съб юни 27, 2020 7:06 amТрифон П.Трифонов написа:
Морфей "не съобрази" (шегувам се еййй), че марката няма такъв модел, Анди напомни правилно рефрена със сметките-
Съобразих, ма ако му бях написал 18-20Kw щеше да му дойде много шоково, като са го навили на 50Kwh. Та затуй му рекох макс 25kw, смятам ги кръчмарската, че е по-лесно на 10кв.м слагам по 1kw.
нед юни 28, 2020 1:59 pmandy_forresite написа:
Предимството на 30 пред 20 kw е по-бързо реагираща система, т.е. топлото идва по-бързо. При предполагаемия начин за регулиране на температурата -
А недостатъка на 30-ката пред 20-ката е, че е с мин. мощност 7kw (пък може и повече зависи от марката), пък 20-ката ще е с мин. мощност 5Kw (което е минимума за повечето котли). В преразход и не оптимална работата няма да го вкара високата максимална мощност, а високата минимална мощност по мое скромно любителско мнение.

От известно време, като се заговори за котли първо питам колко му е минималната мощност, наясно съм, че максималната каквато и да е, ще ми е предостатъчна освен ако не отоплявам читалище.
пон юни 29, 2020 4:43 pmmitkor написа:
Колегата " filmatoplo" да не е от Бургас ?
Не точно, но за южното черноморие е №1.
Филме драсни му един № на лично де!
И после да се похвали!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "избор на пелетен котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: