• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
vesodimov - специалист
Здравейте.
Дограмата е сложена преди няколко години. Замазка върху пяната не е правена. Сега реших да направя нещо по въпроса, но виждам, че пяната е изгоряла. Затова реших първо да попитам: кой вариант е правилния -
1. Да изстържа колкото мога старата пяна, да запеня отново и като изсъхне да шпакловам или
2. Да изстържа колкото мога старата пяна и за пълня свободното място с шпакловка ?
naster - майстор
Много зависи колко е изгоряла монтажната пяна. Ако е само повърхностно, т.е. монтажната ѝ функция не е нарушена, мисля само с измазване може и да стане. Не обмисляте ли обръщане на прозорците, допускам, че нямате и външна изолация. Така ще затворите още по-добре с ХПС и пяна за изолация, след което може да се шпаклова?
vesodimov - специалист
пон юни 29, 2020 1:05 pmnaster написа:
Много зависи колко е изгоряла монтажната пяна. Ако е само повърхностно, т.е. монтажната ѝ функция не е нарушена, мисля само с измазване може и да стане. Не обмисляте ли обръщане на прозорците, допускам, че нямате и външна изолация. Така ще затворите още по-добре с ХПС и пяна за изолация, след което може да се шпаклова?
Монтажната пяна е изгоряла много. Все пак близо 5 години слънцето е пекло директно. Като пипна и се рони още по-навътре и се получават големи фуги между дограмата и стената. Външна изолация няма и няма да има. Идеята е да запълня тези фуги. Ама като видях какво разстояние се получава ... реших да попитам. Смятам да изроня каквото мога и за запеня отново. След като изсъхне пяната ще я изрежа и ще шпакловам.
naster - майстор
Няма как да позная дали имате или нямате, искате или не искате външна изолация - нито ми е важно. Съседът ми отгоре има изолация, но не си е обърнал прозорците.
vesodimov - специалист
1. Да изстържа колкото мога старата пяна, да запеня отново и като изсъхне да шпакловам или
2. Да изстържа колкото мога старата пяна и за пълня свободното място с шпакловка ?
Друго не ме интересува.
naster - майстор
Само 1. Шпакловката няма носимоспособност и еластичност, а и на дебело пука.
vesodimov - специалист
пон юни 29, 2020 4:57 pmnaster написа:
Само 1. Шпакловката няма носимоспособност и еластичност, а и на дебело пука.
Благодаря. Това ми трябваше.
naster - майстор
пон юни 29, 2020 1:17 pmvesodimov написа:
...и се получават големи фуги между дограмата и стената...
Нищо чудно, както при повечето монтажи в последно време, да са оставили повечко луфт, за потенциално обръщане някой ден, за да не се запушат дренажите на профила например. Мен това ме накара да се замисля и да задам въпроса за изолацията.
valentino76bs - майстор
Здравейте я кажете моля с какво мога да намажа пяната на прясно монтирана дограма (20 джама големи над 60 кв.м.) да се запази и не изгори от слънцето.Понеже скоро няма да санирам нито ще мажа да мога да се застраховам .
И лесно да стане :) аа и евтино и надеждно!
miliad - майстор
Първо не я изрязвай.
За мазане - боя. Фасаген, блажна, латекс ако щеш. Или циментово мляко от някакво лепило или шпакловка. Квото имаш.
  • 1
  • 2

Тема "Замазка около дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: