• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 306
Нека намерим най-тънките цени.
lov - майстор
Някои елементи се възстановяват ако не се зареже дълго време. Попадаха ми батерии с малко над волт на елемент. Зарядното не е разпознава. Като я засиля леко шоково елемент по елемент и влиза в час да се зареди. Капацитета си го има или поне е в допустими граници и спасява от коша за боклук. Те при мен всичките дето попадат са все бракувани по подобни причини. :lol:

п.п. Завиждам ти на търпението. Аз възстанових няколко и ми покараха роги. :lol:
Passa - специалист
То реално преработих 3 верта да работят с Х20 батериите. Имах неблагоразумието да купя един за вилата и накарах брат ми да купи един и у нас един.....
Обаче само на един думнах ключът. Той беше в началото....... На другите два просто развих радиаторите и намацах термо-паста. И те бяха сухи като Сахара.
Това ме навежда на мисълта, че вероятно и на перфоратора и на всички аку машини със смяна на посоката не е мазана термо-паста към радиатора на ключа.
И на този дето го купих за резерва от Спарки пак нямаше термо-паста......

В едната батерия в която сложих самсунгови елементи електрониката ги скапа до 0. Само един от елементите имаше 1 волт. Него го възстанових. Другите отидоха в кофата. Тотално късо бяха. Даже ми думна 15А бушон на зарядното единият от тях. Вероятно е включила защитата по налягане, но не ми се пипаше по надълбоко за да не направя беля.
lov - майстор
На тези дето ги човърках всичките си бяха с паста. И въпреки това транзисторите заминали а и чиповете. Ако ти се разправя мога да ти подаря 2-3 да си ги въстановяваш, но без батерии и патронници че те са ми кът.
rossenboy - специалист
Само да потвърдя, че винтоверти Parkside не се ремонтират извън гаранция от Бушона (нямат части) и не могат да ме пратят на друго място за ремонт. Покупката на техника от Лидъл взе да става не много оферта без сервиз извън гаранция. Продавам/подарявам Парксайд 18В В1 винтоверт без батерията с неизвестна повреда за София
Последна промяна от rossenboy на ср юли 01, 2020 9:55 am, променено общо 1 път.
fbr - майстор
Сервизират се професионални машини. Тия затова са евтини, щото сервизирането не е включено в цената, то си пише, за домашни цели. Като се развали, бухаш в контейнера и купуваш нови. Като салама от същия магазин. Ти да си видял европейци, да се чудят, как да ги кърпят. Само ние, ураинци, поляци, руснаци и някои други от нашата черга.
Passa - специалист
вт юни 30, 2020 11:21 amrossenboy написа:
Само да потвърдя, че винтоверти Parkside не се ремонтират извън гаранция от Бушона (нямат части) и не могат да ме пратят на друго място за ремонт. Покупката на техника от Лидъл взе да става не много оферта без сервиз извън гаранция. Продавам/подарявам Парксайд 18В В1 винтоверт с неизвестна повреда за София
Кажи ми нещо ново ! А гаранционно ......... :lol:
Повредата е известна........

Истината е че има неща които си заслужава да се купят от Лидл. Тези които не създават проблеми. Проблема е да знаеш кой са.
Акумулаторната техника далеч не е от тях. Големи токове и скапващи се батерии. И при положение че ние ги купуване за работа от дъжд на вятър и очакваме да ни служат дълги години.
В този ред на мисли ще се окаже, че е по добре любителите да купуваме малко по качествени машини за да ни служат за дълъг период и да има насрещен сервиз и консумативи. Което е обратно на общоприетото. А за непретенциозните майстори ще е по изгодно да вземат Лидлските машини. Просто те ползват и хвърлят а не пазят в шкафа....

А и при марковите машини батерията е консуматив. Даже при Бош в момента не е много ясно кой ги сервизира. Поне според женами, понеже работят с тях основно.
Последна промяна от Passa на вт юни 30, 2020 8:54 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
Първите две батерии 10.8 на Бош навършиха 6 години. 4 Ач, почти ежедневно се използват и си държат нормално. Имам още 2х2,5 Ач, те са на около 4 години, и още една 4Ач, и тя на толкова. Не зная какво ще рече консуматив... аз го разбирам редовно да се подменя.
enigma79 - напреднал
вт юни 30, 2020 11:21 amrossenboy написа:
Само да потвърдя, че винтоверти Parkside не се ремонтират извън гаранция от Бушона (нямат части) и не могат да ме пратят на друго място за ремонт. Покупката на техника от Лидъл взе да става не много оферта без сервиз извън гаранция. Продавам/подарявам Парксайд 18В В1 винтоверт с неизвестна повреда за София
Здравей и каква му е цената?
Passa - специалист
вт юни 30, 2020 5:20 pmChefo77 написа:
Първите две батерии 10.8 на Бош навършиха 6 години. 4 Ач, почти ежедневно се използват и си държат нормално. Имам още 2х2,5 Ач, те са на около 4 години, и още една 4Ач, и тя на толкова. Не зная какво ще рече консуматив... аз го разбирам редовно да се подменя.
Водят ги консуматив. Кой кога ще смени този консуматив зависи от начина на ползване и качеството на батерията.

На секционна врата Новоферм за гараж - опъновите пружини по 3 на носач също са консуматив. След около 8 години експлоатация средните в комплекта на всяка тройка започнаха да се разтеглят и едната накрая се скъса......... смених ги. Вероятно на друга врата щяха да изкарат повече понеже тези са стояли доста време разпънати (1,7 метра разтвор) на затворена врата без да се ползва.

Ти колега просто ги ползваш като майстор, а не ги държиш в шкафа и твоят консуматив е по траен.
Отделно тези от старата серия явно са доста калпави които са към вертовете от серията В1 на 18в.
rossenboy - специалист
С оглед на получена нова информация, базирана на брошурата за другата седмица и по-специално за съботния винтоверт възникна въпросът доколко е възможно адаптирането на батерията от старите серии (в случая мисля че става въпрос за 18В батерия от серията А1) за работа с новите машини (в конкретния случай за винтоверта от брошурата за 11.07).Плана е да се ползва като резервна, а защо не и като основна, спестените 50 лв. могат да бъдат изхарчени за някоя друга глупост.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 306

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: