Всичко за дърводелството
silent - майстор
Имам по наследство едно старо ренде Бош PHO100. Смених му кабела прегледах го работи, ремъка му е наред, и общо взето си работи чудесно но..... реших да му сменя ножчетата купих 2бр на бош за безбожната цена от 16лв. и тръгнах да ги сменявам обаче не е както се показва в интернет.... първо свалих сегмента над ножа който е с три болта обаче под него има една пластина която се закрепва за ротора с още 2болта....огледах я и в предния си край е оформена като нож и вероятно е ножа на рендето...Питането ми е прав ли съм или ц...и ако изхвърля стария нож с дупките и болтовете мога ли да сложа ново ножче стандартно като го защипя със сегмента с три болта който свалих първо....едва ли някъде ще намеря такива сложни ножчета а и вероятно ще са безумно скъпи.....
Изображение
Намерих снимка за да е по ясно и да уточня че ако се опитам да поставя ножчето 755 под пластината 51(която е оформена като нож) то ножчето не може да се стегне и се движи аксиално ..затова към момента изхвърлих 51 и 755 го защипах директно с 52....Изглежда стабилно но питам все пак за съвет....някой може ли и да ми каже как се регулира ножчето или да пусне линк...
Последна промяна от silent на нед юли 05, 2020 4:40 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юли 05, 2020 3:43 pmsilent написа:
.. ако изхвърля стария нож .....затова към момента изхвърлих ...
Записвам се за темата с въпросче: Защо, изобщо, изхвърляш стария нож??
silent - майстор
не съм ги изхвърлил..принципно рядко хвърлям нещо.... а инак захабени са и искат точене ако това въобще са ножове ....не съм наясно затова питам ..принципно съм повече железар отколкото дърводделец и се надявам някой колега който е наясно да ме осветли...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юли 05, 2020 4:38 pmsilent написа:
не съм ги изхвърлил..принципно рядко хвърлям нещо....


Моето ренде е на друг принцип, а и вече няма нови ножове за него, та нямам личен опит по питането
PIP - майстор
Малко на сляпо понеже не съм виждал твоето ренде, но тоя 'сегмет' за който говореш (пластината с трите болта) не се сваля, а само се охлабва колкото да издърпаш ножчетата. Ако старите ти ножове са същия тип като новите значи стават, ако са различни значи най-вероятно не. По принциш на опаковките обикновено пише за кои модели рендета пасват.
nikolson - майстор
Ножовете са под №755 на схемата. Изглеждат като стандартните ножчета на повечето рендета.
mavryt4o - майстор
Занимавам се с дърводелски машини и никога не бих си позволил да махам оригинални елементи по закрепването на режещите инструменти. При толкова хиляди обороти това уж здраво може да е само привидно...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юли 05, 2020 6:55 pmmavryt4o написа:
Занимавам се с дърводелски машини и никога не бих си позволил да махам оригинални елементи по закрепването на режещите инструменти. При толкова хиляди обороти това уж здраво може да е само привидно...
:supz:
silent - майстор
Няма ножчета...освен тая пластина с болтовете ....ако новите ножчета се пъхнат под нея не могат да се стегнат и се местят настрани.... Надвам се да успея да кача някакви снимки...
https://prikachi.net/album/rende.f16r
Качих съдейки по профила мисля че пластината с двата болта е ножа... Не мога да намеря менюал за да се ориентирам какво има и как се слага....
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юли 05, 2020 7:54 pmsilent написа:
Няма ножчета...освен тая пластина с болтовете ....ако новите ножчета се пъхнат под нея не могат да се стегнат и се местят настрани.... Надвам се да успея да кача някакви снимки...
https://prikachi.net/album/rende.f16r
Качих съдейки по профила мисля че пластината с двата болта е ножа... Не мога да намеря менюал за да се ориентирам какво има и как се слага....
Честито! И ти имаш антика.... Опитай да заточиш старите ножове и си купи ново ренде...

Тема "Смяна на нож на старо ренде Бош. Как ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: