Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
пон юли 06, 2020 9:22 amarxd129 написа:
Като срежа парче от ледлентата - в случая 1.09 м - как става свързването на ШВПЛ 2х0.5 кв.мм към участъка с дължина 1.09 м и към следващия участък с дължина 0.99 м?
Има ли нещо - тарикатско измислено? Че да го приложа.
ЦЪК или по-доброто ЦЪК
пон юли 06, 2020 9:22 amarxd129 написа:
Как става закрепването на алуминиевия профил към дъното на горния кухненски шкаф. На около 1 м ал.профил (шина), колко закрепвания по дъното на шкафа следва да направя?
ЦЪК - към всеки профил 2 метра вървят по два броя. Продават се и отделно.
Може и с ТОВА.
Айде да я приключваш тая дипломна работа? Ся остава да питаш как се работи с поялник...
:partyman:
mironcho - специалист
Ехаа, и тука станало за пуканки :lol:
Следя с интерес и се сещам за (в превод от руски) "На вкус и цвят приятели няма".
При мен са две паралелни ленти студена и топла светлина (предполагам 2700К + 4500К) по 4.8W/m. Стигнах до това решение, защото продуктите (храната) си смениха цвета, като беше само топло или само студено (някой писа по рано за "Ra" - к-т на цветопредаване...)
Има и още един момент - разстоянието между долни и горни шкафове. В моя случай 9.6W/m върши работа, но ако горните шкафове по-са високо - трябва да се има в предвид, че осветеността се изменя с квадрата на разстоянието между светлоизточника и осветяваната повърхност. Точно за това и толкова страници няма единно мнение каква мощост да се избере.
Общо взето има два варианта - 1. Проба-грешка или 2. Натрупан опит от по-рано на базата на вариант 1 :weedman:
kuger - майстор
пон юли 06, 2020 12:47 pmmironcho написа:
...................
Общо взето има два варианта - 1. Проба-грешка или 2. Натрупан опит от по-рано на базата на вариант 1 :weedman:
Има и друг вариант, RGB, регулираш цветната температура както ти е на кеф.
zz_stefanov - майстор
пон юли 06, 2020 12:47 pmmironcho написа:
Ехаа, и тука станало за пуканки :lol:
Следя с интерес и се сещам за (в превод от руски) "На вкус и цвят приятели няма".
При мен са две паралелни ленти студена и топла светлина (предполагам 2700К + 4500К) по 4.8W/m. Стигнах до това решение, защото продуктите (храната) си смениха цвета, като беше само топло или само студено (някой писа по рано за "Ra" - к-т на цветопредаване...)
Има и още един момент - разстоянието между долни и горни шкафове. В моя случай 9.6W/m върши работа, но ако горните шкафове по-са високо - трябва да се има в предвид, че осветеността се изменя с квадрата на разстоянието между светлоизточника и осветяваната повърхност. Точно за това и толкова страници няма единно мнение каква мощост да се избере.
Общо взето има два варианта - 1. Проба-грешка или 2. Натрупан опит от по-рано на базата на вариант 1 :weedman:
+
Тъй си е, сега всички разбираме от лумени, цветни температури.... и все угода няма. Кога беше времето дето отдолу слагахме по едно луминисцентно тяло и си режехме салатата. :lol:
kozl - майстор
пон юли 06, 2020 12:56 pmkuger написа:
пон юли 06, 2020 12:47 pmmironcho написа:
...................
Общо взето има два варианта - 1. Проба-грешка или 2. Натрупан опит от по-рано на базата на вариант 1 :weedman:
Има и друг вариант, RGB, регулираш цветната температура както ти е на кеф.
Туй RGB има ли ограничение по отношение на мощността и размера на лайсната?
nikolov333 - майстор
RGB-то не знам има ли RA, ама излезнаха едни нови димери, които балансират точно два канала за бели ленти по избор и аз мисля, че така е най-добре да се балансира цветната температура. Освен всичко друго лиминофора на лед диодите "прегаря"с времето към синеене и цветната темп.се променя. Запрашаването им ако са "открит" монтаж, също променя светлината към жълтата гама..
tzetz009 - специалист
пон юли 06, 2020 12:56 pmkuger написа:
пон юли 06, 2020 12:47 pmmironcho написа:
............
Има и друг вариант, RGB, регулираш цветната температура както ти е на кеф.
Това не става ! Масовите контролери не дават каквато и да е бяла светлина от обикновенна RGB лента . Просто няма как да се пуснат трите цвята едновременно на максимум .

:partyman: :partyman: :partyman:
MIRO_073 - майстор
пон юли 06, 2020 10:50 amhidrazin написа:
Ся остава да питаш как се работи с поялник...
:partyman:
Ти ма утрепа направо :x :shock: :lol:
MIRO_073 - майстор
Ко стана с тая лента??? Светна ли, гръмна ли, шампанско пихте ли, хайвер ядохте ли? Я покажи с някоя снимка.
Lisko - майстор
ср юли 08, 2020 11:45 pmMIRO_073 написа:
Ко стана с тая лента??? Светна ли, гръмна ли, шампанско пихте ли, хайвер ядохте ли? Я покажи с някоя снимка.
Аз мислех че темата никога няма да се изчерпа, защото винаги ще има още въпроси.

Тема "LED осветление за кухня (качествено)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: